lizbona2017

Warsztaty fotograficzne z Marcinem Kydryńskim w Lizbonie – edycja IV

Termin: 10 – 17 czerwca 2017 r.
Gdzie: Portugalia, Lizbona
Prowadzi: Marcin Kydryński
Liczba osób: 10 miejsc

Kto chce poczuć klimat prawdziwej fiesty w stolicy Portugalii, powinien koniecznie wybrać się tam z nami w okolicy 12-13 czerwca, kiedy to z okazji dnia św. Antoniego dzieje się tyle, że trudno to słowami opisać. Przemarsze, tańce, występy, zatłoczone uliczki, wino, sardynki i genialna zabawa! W tym roku do tego maratonu świąt dołączą także obchody Bożego Ciała – czyli kolejne procesje i wydarzenia. Czy to nie raj dla fotografa, który chce być blisko ludzi, wydarzeń, akcji?

Lizbona – jedno z najbardziej urokliwych miast Europy. Obfitujące w miejsca, które wprost proszą się o uchwycenie w kadrze. Pełne życzliwych, uśmiechniętych ludzi. Miejsce, w którym czerwcowe światło jest po prostu niezwykłe. Wylewa się z zakamarków i oświetla piękne stare kamienice, wybrukowane place, uliczki, żółte tramwaje, wreszcie błękitną wodę Tagu. Wieczorami w dzielnicy Alfama, w której będziemy mieszkać, otworzymy serca na fado – przejmującą muzykę, która… Zresztą o tym wszystkim opowie nam Marcin Kydryński, dla którego Lizbona jest drugim domem, o czym możemy przekonać się dzięki lekturze jego książki „Lizbona. Muzyka moich ulic”.

lizbona2015_po2

Tegoroczne warsztaty zaplanowaliśmy właśnie na ten tydzień wielkiego świętowania w Lizbonie. Marcin Kydryński, który w Lizbonie jest po prostu u siebie, prowadzi nas po takich zakątkach, do których trudno trafić z przewodnikiem w ręku. I takiej muzyki, prawdziwego fado, nie sposób znaleźć bez niego! Podczas tych warsztatów będziemy dużo fotografować, ale też spędzać przyjemnie czas chłonąc Lizbonę wszelkimi zmysłami. Codziennie spotkamy się też przed ekranem, aby wyświetlić zdjęcia i posłuchać cennych rad Marcina Kydryńskiego. Warsztaty przeznaczone są dla tych, którzy chcą fotografować ludzi – albo już to potrafią, albo są na początku tej drogi, chcą się przełamać i spróbować. To wyśmienita okazja!

Marcin Kydryński

fot. Michał Mrozek
Radiowiec, syn legendy polskiego radia Lucjana Kydryńskiego – od 20 lat prowadzi autorskie programy w „Trójce“. Przez ostatnich lat osiem popularną, niedzielną „Siestę“. Tej audycji towarzyszą także produkowane przez niego płyty. Ich kolejne cztery odsłony stawały się zawsze bestsellerami. Kolejna, piąta już jesienią tego roku. Partner Anny Marii Jopek, współtwórca wielu jej piosenek jako autor i kompozytor, często też jako gitarzysta. Producent wielu płyt z których najważniejsze (obie Platynowe) to „Upojenie“ z Patem Metheny oraz „ID“, gdzie pojawili się m.in. Branford Marsalis, Richard Bona, Christian McBride, Manu Katche, Oscar Castro-Neves, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Kayah, Leszek Możdżer i wielu innych. Fotograf, współpracujący niegdyś z National Geographic (pierwsza w 100 letniej historii Magazynu okładka lokalnej edycji, Nagroda Towarzystwa w Waszyngtonie w 2001 roku). Wiele z produkowanych płyt Marcin Kydryński ilustruje własnymi fotografiami, m.in. wszystkie „Siesty“. Jego ostatni największy projekt to dokument „Dwa Serduszka Cztery Oczy“ – fotograficzny komentarz do trzech lat niezwykłej muzycznej pracy z Anną Marią Jopek na wielu kontynentach. W latach 1995-1998 szef artystyczny festiwalu Jazz Jamboree. Autor kilku książek. M.in. „Chwila Przed Zmierzchem (1995) i wyróżnione nagrodą Arkadego Fiedlera „Pod Słońce“ (1998). W 2008 roku odznaczony orderem Ordem do Merito przez Prezydenta Portugalii za popularyzację kultury tego kraju. www.kydrynski.com

lizbona_bKsiążka Marcina Kydryńskiego: Lizbona. Muzyka moich ulic.

„Ta książka powstała nie tylko z mojej miłości do jednego z najpiękniejszych miast świata i jego przebogatej muzyki. W „Sieście” w radiowej Trójce od dwunastu lat sięgam po muzykę krajów języka portugalskiego. Tę, którą zewsząd słychać w Lizbonie. Ta muzyka ma w sobie szczególne światło, czułość, zmysłowość. Jak i miasto, które jest jej domem. To zatem podwójny portret. Obraz miasta na krawędzi Europy i muzyków, którzy każdego dnia nadają mu ton.
To, spośród niezliczonej ilości, moja wersja historii jednego miejsca na ziemi. Zaledwie chwila jego istnienia: siedemset dni twarzy, smaków, zapachów, dźwięków, nastrojów. Ciekawe, że jeśli dokładnie w tych samych dniach próbowałby portretować Lizbonę ktokolwiek inny, powstała by całkowicie odmienna książeczka.
Jeśli dzięki tym stronicom ktokolwiek z Państwa zechce odwiedzić Białe Miasto, poznać je i rozwinąć parę rozpoczętych przeze mnie wątków, będę szczęśliwy.”
Marcin Kydryński

 

Lisboa-3

fot. Marcin Kydryński

Lisboa-7

Fot. Marcin Kydryński

Lisboa-12
Fot. Marcin Kydryński


Dla kogo jest ten warsztat?

08_2M_20140509_05986

Warsztat przeznaczony jest dla początkujących i zaawansowanych amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie fotografii reportażowej.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli:

  • jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
  • masz motywację do pracy nad sobą, chcesz się uczyć i wiesz, jak wiele zależy od Ciebie i Twojego nastawienia,
  • lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
  • chcesz zobaczyć Lizbonę oczyma Marcina Kydryńskiego, dla którego jest drugim domem.
  • inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
  • chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane w magazynie PokochajFotografie.pl
  • i najważniejsze – kochasz fotografować.

Ten warsztat nie jest dla Ciebie, jeśli 

– jesteś maruderem, oczekujesz, że wiedza i talent tajemniczo spłynie na Ciebie bez pracy własnej,
– nie przyjmujesz krytyki, wszystko robisz lepiej od innych
– potrzebujesz opieki jak w przedszkolu…
Na warsztatach PokochajFotografie.pl atmosfera jest wyśmienita, ale to zależy również od Ciebie. Słuchamy się nawzajem, wyciągamy wnioski, wspieramy i uczymy się od siebie.

Zobacz jak było na poprzedniej edycji

17_2M_20140504_01616 13_2M_20140505_01740 02_2M_20150513_0488310_2M_20140509_05615 09_2M_20140509_06212 07_2M_20140505_01952 06_2M_20150515_0792212_2M_20150516_0884613_2M_20150511_00074
fot. Michał Mrozek
Więcej zdjęć oraz materiały uczestników z poprzednich edycji znajdziesz w 18, 21 i 24 wydaniu Magazynu PokochajFotografie.pl

Mieszkamy w sercu Alfamy

Na czas warsztatów zamieszkamy w pięknych apartamentach w najpiękniejszej dzielnicy Lizbony, tuż przy linii starego żółtego tramwaju. Będą to apartamenty 4-osobowe (pokoje 2 os.), z aneksem kuchennym, pokojem dziennym i łazienką, wygodne, komfortowe.

85651101 1071 84611090