Warsztaty w Nowym Jorku z Tomaszem Tomaszewskim – edycja II

Termin: 17-27 września 2017 
Gdzie: USA, New York
Prowadzi: Tomasz Tomaszewski
Liczba osób: 10 miejsc

Jeżeli poradzisz sobie w Nowym Jorku, to poradzisz sobie na całym świecie. Tak można w przybliżeniu tłumaczyć jedną z najsłynniejszych piosenek Franka Sinatry; New York, New York. Nie chodziło przecież o to, że miasto jest niebezpieczne lecz, że reprezentuje nieograniczone możliwości, i w tej sprawie nic się do dzisiaj nie zmieniło. Wielu nawet uważa, że jeżeli chodząc ulicami Manhattanu nie możemy czegoś dostrzec, lub przeżyć i doświadczyć, oznacza to tylko, że nie istnieje.

A więc innymi słowy jedziemy do najbardziej magnetycznego miasta na świecie, aby przemierzać jego ulice w poszukiwaniu czarodziejskich kadrów, zobaczyć egzotycznie wyglądających ludzi, niebywałą architekturę, obejrzeć wystawy fotograficzne w najsłynniejsze galeriach i muzeach, może spotkać się z kilkoma fotografami, których nazwiska zamieszkują od dawna w almanachu historii fotografii. Nowy Jork jest miastem stworzonym do fotografowania oraz dla fotografów. Nikt więc się nie dziwi widząc na ulicy kolejnego człowieka z aparatem. Jest miejscem wyjątkowo przyjaznym, wręcz zachęcającym do robienia zdjęć ludziom, do doskonalenia się w tej wyjątkowo trudnej dziedzinie fotografii. A powinno zależeć nam właśnie na tym; na ćwiczeniu, i dążeniu do doskonałości.

Zapraszamy więc do pojechania z Tomaszem Tomaszewskim do Nowego Jorku, gdyż nie ma lepszego miejsca na ziemi, aby doświadczać wewnętrznej podniety, rodzaju święta, ciśnienia czegoś nieokreślonego, co pragnie się wyrazić.

15_2M_20160509_03358_O

Fantastyczny wieczór w NY – odwiedzili nas Robert Clark i Peter Serling

Mieszkamy wspólnie w jednym kilku piętrowym domu na Brooklynie w jednej z najmodniejszych dzielnic Williamsburg. Tam też znajduje się sala, w której będziemy spotykać się na codziennych analizach zdjęć. Wyżywienie organizujemy na własną rękę, chociaż pewnie będziemy też razem wędrować na wspólne podróże kulinarne poszukując różnych nowojorskich smakołyków. Będziemy mieli trzy kuchnię do dyspozycji, więc osoby na specjalnej diecie też sobie poradzą. Program i rytm każdego dnia ustalimy na miejscu – przecież Nowy Jork nie śpi! Tomasz Tomaszewski planuje dla nas kilka ciekawych niespodzianek, więc na szczegóły przyjdzie czas!


01_2M_20160501_00196_O

Maarciiin, daleko jeszcze?:)

04_2M_20160504_01146_O

Ernesto Bazan, Peter Serling i Tomasz Tomaszewski – po porannej kawie i sesji warsztatowej ruszamy wszyscy w tętniące życiem miasto

02_2M_20160507_02525_O

Ooo tam wjedziemy, na samiuteńką górę!

05_2M_20160504_01502_O

Jeszcze o fotografii, czy może o muzyce albo winie? Późną porą, przed snem

07_2M_20160509_03344_O

Robert Clark i Peter Serling, gościnnie podczas warsztatów, omawiają zdjęcia uczestników

11_2M_20160509_03323_O

Głodomory po długim dniu na najsłynniejszej pizzy w NYC

10_2M_20160507_02175_O

Połowa wyjazdu. Za mało zakupów, trzeba zrobić pranie / zdjęcia w pralni )*

Sto lat Tomku! Tradycyjnie podczas wyjazdów świętujemy czyjeś urodziny. Najczęściej niejeden raz ;)

fot. Michał Mrozek

Tomasz Tomaszewski

ttTytuł Doktora na wydziale Sztuka Mediów, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI – Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem, Zapewnia Się Atmosferę Życzliwoście, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Oto krótka zajawka co czeka nas w Nowym Yorku każdego dnia

 

Zobacz zdjęcia uczestników poprzedniej edycji, opublikowane w 24 numerze magazynu PokochajFotografie.pl