Zapraszamy do obejrzenia piątego odcinka programu: 3 klatki – pierwszego fotograficznego reality show w Polsce! Dziękujemy za wszystkie komentarze i sugestie, dziękujemy za to, że polecacie nasze programy i prosimy o więcej ;)

Podziękowania dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu. Szczególnie dziękujemy Pani Sandrze Korzyckiej.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy w sumie było ich ponad 500! Paweł Klarecki z wynikiem 243 głosów po raz kolejny zwyciężył – gratulacje od całego zespołu!

KLIKNIJ TU - aby zobaczyć zdjęcia i wyniki głosowania

Pawel

Paweł Klarecki

Jacek Mól

Jacek Mól

Jakub Jermak

Jakub Jermak

66 komentarzy

 • Jacek pisze:

  Zagłosowałem na Jakuba, ale ! Myślę ,że jednak chodziło o pokazanie tęsknoty i oczekiwania – prawda?. Czegoś mi brakuje w tych zdjęciach. Powiem coś czego chciałem uniknąć – pan/panowie operatorzy mieli parę naprawdę ciekawych ujęć.
  A może to wina źle wybranych zdjęć, bo przecież chodziło w nich głównie o KLIMAT.Tym razem wolał bym jednak obejrzeć po trzy zdjęcia ,każdego z Panów.

  • Jakub Jermak pisze:

   Dziękuję :)
   Przy kręceniu tego odcinka nie było łatwo. Samemu spędziłem więcej czasu na oswajaniu zwierząt ze mną niż na właściwym fotografowaniu :)
   Poza tym widok tylu psów i kotów, pozamykanych i próbujących zwracać na siebie uwagę – zrobił na mnie mocne wrażenie. Temperatura przyzerowa też nie pomagała.

   To znowu wygląda na wymówki ;-) Nie jestem pewien czy byłbym w stanie zaprezentować trzy zdjęcia na temat; zwyczajnie nie udało się tyle materiału stworzyć w tym czasie.

   Pozdrawiam ciepło.

  • Wojtek pisze:

   Według mnie temat najtrafniej zrealizował Paweł, jednak zdecydowanie zgodzę się z tym, że operator kamery mógłby wybrać więcej dobrych kadrów z nakręconego materiału. Szkoda, że odcinki są tak poskracane. Chętnie poświęciłbym nawet godzinę na obejrzenie jednego :)

 • Agnieszka pisze:

  płakałam…
  Jacek ma najfajniejsze zdjęcie, ale najmniej widać potrzebę przytulenia.

 • DomiSz pisze:

  Dokładnie tak jak Agnieszka – płakałam; i tym razem wcale nie ze śmiechu. Uwielbiam czarno-białe zdjęcia, więc Jakuba od razu przyciągnęło mój wzrok. Jacek przypomniał mi mojego śp. Nero – piękne zdjęcie. Ale wg mnie to właśnie Paweł pokazał zwierzaczka który woła: „Psitul mnie” ;) Pozdrawiam wszystkich

 • KwusheR pisze:

  Zdjęcie Jacka niestety najsłabiej oddaje temat. Gdyby nie wiedział, że to psiak ze schroniska, w życiu bym się tego nie domyślił. Paweł i Jakub – duuuuużo lepiej z naciskiem jednak na Pawła. Spojrzenie kota jest wręcz błagalne i pasowałoby do plakatów schroniska. Zdjęcie Jakuba – To też oddaje temat, jednak troszkę mniej. Gratuluję jednak wszystkim. I dziękuję za tego typu program. Motywuje do działania.

 • Wojciech pisze:

  Zagłosowałem na Pawła. Najlepiej oddaje klimat, o którym wspomina Jacek. Paweł zgrabnie uchwycił klatkę, a w niej błagającego o zmiłowanie kota. Fotografie Jakuba i Jacka przypominają mi chwile kiedy i ja miałem owczarka i są to chwile z codziennego życia szczęśliwego psa. Brakuje w nich cierpienia, które wcześniej oglądaliśmy na filmie. A teraz z innej beczki. Zastanawia mnie, czy oby moje oceny są obiektywne. Najpierw oglądam reportaż z planu zdjęciowego, poznaję otoczenie, atmosferę miejsca, emocje uczestników, komentarze, a na koniec dostaję do wyboru 3 fotografie i temat odcinka. Tak więc posiadam sporo informacji na temat ich powstania. Jeśli oglądam wystawę, to do dyspozycji mam tylko fotografię i ewentualnie podpis. Zatem pozbawiony jestem emocjonalnego bagażu, a jednocześnie winienem ocenić, czy podpis pasuje do fotografii. I tu powstaje pytanie, czy nie należałoby odwrócić kolejności. Najpierw temat i 3 fotografie, głosowanie, a na deser odcinek (dostępny po oddaniu głosu). Ujęcia filmowców nie wpływałyby na nasze oceny, byłoby obiektywniej. Harcerzom starszym pod rozwagę…

 • Rafal Stanisz pisze:

  Nic dodać nic ująć jak zawsze na wysokim poziomie pół godziny rozrywki z morałem
  Mam nadzieje że odcinek ten pomoże przede wszystkim tym zwierzakom i ich opiekunom bo nie mają łatwego zadania
  Z punktu widzenia trzech „zawodników ” to chyba najłatwiejszy odcinek , chyba z tego powodu że łatwiej podejść do zwierzaka niż do człowieka , a to powinno wszystkim dać do myślenia.
  Pozdrawiam

 • Andrzej pisze:

  Z przyjemnością oglądam Wasze programy. Też mieszkam w Gliwicach i bawię się fotografią ale na poziomie amatorskim. Mam dwa kundle, które oczywiście są często fotografowanym obiektem. Strasznie trudno w pół godziny zrobić zdjęcie, w którym będzie oddany dramat zwierzaków ze schroniska, jeżeli takie było zadanie. Z trzech prezentowanych zdjęć może najbliższe jest zdjęcie p. Jakuba – niezaspokojona potrzeba kontaktu. Mam pewien niedosyt, może warto wrócić do tematu.

 • Krzysiek pisze:

  Trudne zadanie – trudno zrobić w pół godziny fotografię modelowi, który nie słucha poleceń :) Ale duże brawa za wybór tematu.

 • Krzysztof pisze:

  Moim zdaniem najciekawszy odcinek 3 klatek. Ale tak jak przedmówcy mówili że zdjęcia nie oddają tego charakteru. Jak wspominał Jacek, i moim zdaniem uważam że Jakub wypadł najlepiej. Bardzo duże uznanie dla osób / osoby która nagrywała materiał, bardzo dobre ujęcia i muzyka bardzo pasująca do klimatu.

 • Piotr Skoczylas pisze:

  Wspaniały, mocny i cholenie emocjonalny odcinek. Macie panowie wielkie serca. Ciężko coś pisać, bo siedzenie przed ekranem a bycie tam to nie to samo, nie ma odniesienia.

  Michał – jesteś wielkim człowiekiem, wielki, wielki szacunek.

  • Za montaż i muzykę odpowiada nasz mistrz operatorski Kamil Tarnawski, to jemu należy się uznanie ;)) Drugi operator Marek Dąbrowiecki wspaniale uzupełnia się z Kamilem. Zresztą zapraszam na warsztaty filmowe gdzie można się od chłopaków wiele nauczyć…

   • Mercedes pisze:

    Nauczyć się można wiele to prawda, byłam nauczana przez Panów. Zresztą jak widać i filmowo i ludzko, a może powinnam napisać psio :) Chłopaki zrobiliście piękny, wzruszający i dający do myślenia film, dziękuję Wam za to!

 • Mercedes pisze:

  Przepraszam Panowie ale nie oddałam głosu, nie jestem w stanie przy tym temacie zdecydować. Odcinek niesamowity, strasznie smutny a zarazem piękny. To wspaniałe, że tam byliście i dzięki Wam tyle osób może poznać to miejsce.

  • Jacek Mól pisze:

   Będąc tam na miejscu, czułem się dokładnie tak jak to opisałaś.
   Przez ponad 1,5 h było mi smutno i trzeba było się pozbierać.
   Obeszliśmy wszystkie boksy z psiakami i kotami (jest ich tam bardzo dużo),
   Potem jak już trzeba było zrobić zdjęcia było lepiej, więcej się z Sarą bawiłem niż zdjęć zrobiłem:).
   30 minut zleciało bardzo szybko, było fajnie.

 • John Qflovich pisze:

  Niestety nie było obiektywnie :( bo nie lubię kotów. Kuba pięknie uchwyciłeś tego psiaka. Gratuluję bardzo dobrego zdjęcia.
  Pawle przykro mi że nie potrafiłem spojrzeć ponad podział rasowy.

 • Łukasz Ginalski pisze:

  Szacunek, chylę głowę przed twórcami odcinka i zawodnikami. Najlepsze 3 klatki. Kubo tym razem kapitalny surowy kadr brawo. Oddałem z przyjemnością głos na Twoją pracę. Jest prośba zwierzaka i moim zdaniem o to chodziło. Dziękuję Pawle za wylosowanie koperty z tym zadaniem. Jacku wiem jakie chodzą po głowie myśli i uczucia w schronach, pamiętam emocje jakie towarzyszły mi i mojej ówczesnej narzeczonej kiedy adoptowaliśmy 4 lata temu psicę. Bałem się psów od dzieciństwa, zawsze przygarniałem koty ale Kicia całkowicie to zmieniła i zmienia.
  Przyłączam się do apelu Jacka wspierajmy nawet zdalnie zwierzaki mieszkające w schronach i przytuliskach. Reagujmy na ich krzywdę nie bądźmy obojętni. Zdesperowane, samotne, porzucone zwierze może być bardzo niebezpieczne, także dla ludzi.
  Coście uczyniliście moim braciom najmniejszym, mnieście uczynili. To mądre słowa…

 • SlicaR pisze:

  1. Michał chylę czoła za pomysł! Dopisz sobie +10 do dobrych uczynków.
  2. Po cierpieniu i wzruszeniu do pełnego katharsis brakuje mi jeszcze odcinka pt. „dlaczego te psy się tam znalazły”.
  3. Coś tam zagłosowałem, ale w tym odcinku chyba nie o to chodziło.
  4. Panowie się nie przyznali jakie zabrali szkiełka.

 • Mateusz Zawada pisze:

  Wybór był dla mnie trudny. Oceniając wykonanie tematu wybrałem pracę Kuby. Mimo to praca Pawła również w moim uznaniu zasługuje na plus. Niestety zagłosować na dwa zdjęcia nie da się więc w tym przypadku mój głos padł na pracę Kuby

 • KB pisze:

  Witam. Temat dobrze mi znany ale z innego „schronu”.
  Panie Jakubie świetne zdjęcie.
  A tu coś ode mnie.

 • Patrycja Lewczuk pisze:

  Kawał dobrej roboty. Mój głos poszedł na zdjęcie Pawła, jest w nim coś, co mnie rusza. Zainspirowaliście mnie żeby wybrać się do schroniska.

 • Olek pisze:

  Moim zdaniem w tym odcinku programu „Psi klatki” na temat odpowiada zdjęcie Pawła. Pozdrawiam

 • Wojtek pisze:

  Wielki szacun za podjęcie takiego tematu. Dla mnie bomba każde ze zdjęć ale głos tylko jeden więc wędruje do Pawła.

 • Irka pisze:

  Michał – dzięki za ten temat! Bardzo poruszający.
  Domyślam się, że chłopakom ciężko było myśleć o technice i robieniu zdjęć kiedy patrzyli na te kupki nieszczęścia za kratami :(
  Dzięki Wam pewnie choć kilka osób zainteresuje się tematem, sprawdzi strony schronisk w swoich miastach, zobaczy jak można pomóc.
  Wiele osób nie ma warunków żeby przygarnąć zwierzaka, ale właśnie ważne jest to, żeby wiedzieć, że można też pomóc inaczej. Wirtualna adopcja, wolontariat, ale też zaopatrywanie zwierzaków na zimę – niektóre schroniska zbierają koce, kołdry, karmę. Sposobów na pomaganie jest wiele.

  Wracając do fotografii – ciężko było wybrać, ale ostatecznie zagłosowałam na zdjęcie Kuby. Pokazuje jak bardzo zwierzaki garną się do człowieka, jak potrzebują miłości..i że to właśnie tego najbardziej im brakuje.
  Jeśli macie więcej zdjęć z tego dnia – chętnie bym je obejrzała, pewnie nie tylko ja.

 • Guest pisze:

  Zagłosowałem na Jakuba –

 • Jakub Kaminski pisze:

  Zagłosowałem na Jakuba – jestem ciekaw, jak to zdjęcie wyglądałoby z wykorzystaniem szerszego obiektywu. Bardzo fajny program, jak większość na tym portalu. Powodzenia :)

 • Mirosław Jabłoński Zakopan pisze:

  Witam zespół fotografów bardzo mi się podobał reportaż Jacka bardziej taki na luzie i bardzo miły piesek bardziej zabawny i wesoły .Paweł też miał pewien problem z kotkami nie wiedział jak sfotografować kotka trochę trudno było wybrać którego kotka ale ciekawy był ten w łatki na oknie miał w nosie Wasze zdjęcia był obrażony i nie patrzył w aparat tylko w okno widać że tęskni to właśnie miał zadanie Kuba. Paweł miał najmniej ciekawe fotki wiecej się bawił z pieskami niż robić fajne fotki taki był niezdecydowany ale I miejsce Jacek II Kuba III Paweł tak bym im oznaczył miejsca pozdrawiam Mirosław Jabłoński Zakopane jeszcze chciałem Wam serdecznie podziękować za przesłanie mi tak fajnego reportażu III klatki bardzo lubie Was oglądać i obserwować w jaki sposób robicie fotki jestem takim małym amatorem i lubię podpatrzeć fachowców jeszcze mam prośbę gdybyście mogli pokazywać swój sprzęt i obiektyw jakimi to sprzętem robicie bardzo mi na tym zależy chcę Was fachowców maluczko podpatrzeć pozdrawiam Mirosław

 • Izabela pisze:

  Głos oddany na Pawła.
  Uważam że tylko Pawłowi i Jakubowi udało się uchwycić temat. U Jacka nie widzę chęci „psitulenia”- tu widać zabawę. W zdjęciu Jakuba brakuje mi minimalnie szerszego kadru. Paweł w tym odcinku jak dla mnie miażdzy konkurencje. Zdjęciu nic nie można zarzucić i najlepiej oddaje emocje. Od razu chce się wziąć tego kota na ręce i przytulić. Jestem ciekawa innych kadrów z tego odcinka. Czy można je gdzieś zobaczyć? Pawle coś mówiłeś o udostępnieniu większej ilości zdjęć…

 • Daniel pisze:

  Michał, dziękuję… Duże emocje a to lubię…

 • JagiS pisze:

  Temat dla mnie ciężki do ogarnięcia… emocjonalnie, bo skoro
  40. letni facet ma bańki w oczach, to… tak chyba jest. Dzisiaj na zdjęcie nie
  oddaję głosu, dzisiaj oddaję głos na Panią Sandrę i jej podopiecznych
  przekazując 1% z moich podatków. Pozdrawiam Sebastian z Łodzi.

 • Daria pisze:

  Niestety ale lepszego odcinka już nie zrobicie, nie ma szans.
  Nie wiedziałam jak zagłosować. Paweł za ujęcie i zatracenie się u kotów – mój człowiek ;) Jacek za wykorzystanie tych 30 minut na zabawę z Sarą, Jakub za chyba najlepsze oddanie tematu…właściwie w tym odcinku powinni wygrać wszyscy, Michał i reszta ekipy też :)

 • Grzegorz pisze:

  Przede wszystkim podziękowania dla Michała za wszystkie cykle , które” odkryłem” kilka dni temu na stronie pokochaj fotografię. Nareszcie coś po Polsku, zróżnicowane tematycznie i w jednym miejscu. Co do odcinka nr 5 serii 3 klatek – zagłosowałem na fotkę Pawła, choć i zdjęcie Jakuba bardzo mi się podobało. Panowie ( zwracam się do naszych fotografów) – gratuluję odwagi, inwencji twórczej oraz umiejętności. Trzymajcie tak dalej. Pozdrawiam z Wrocławia.

 • Izabela pisze:

  Cudowny temat!! Niezwykły odcinek… Wrażliwi z Was ludzie…SUPER!!! Oczywiście prawie beczałam co kilka chwil… Swój głos oddałam Pawłowi, bo kociak zza tych kratek tak wymownie patrzyyyy… Gratuluję wszystkim przede wszystkim właśnie wrażliwości i talentów :) Pozdrawiam!!! Program prześwietny, czekam na kolejne odcinki :)

 • Estera pisze:

  Przepiękny i wzruszający odcinek:)
  mam nadzieję że ten odcinek uświadomi ludziom że schroniska są i że te zwierzęta potrzebują człowieka i że przede wszystkim potrzebują miłości!

 • piotee pisze:

  Ja zagłosowałem na Pawła, fotka według nie najepiej oddaje temat, kotek jest tak wpatrzony i taka ma mine Psitul mnie…super. Ciężko było bybrac bo wszystkie są b.dobre. Fajny odcienek.

 • Łukasz pisze:

  Jakby tu nie napisać, zawsze warto pomagać, a to co robi ta Pani – to mistrzostwo świata, najbardziej podoba mi síę fotografia Pawła, jednakże głos odda łem na Kubę, bo uważam iż najpełniej potraktował temat, gdyż nie tylko pokazał podopiecznego z Psitula, ale również Osobę która zajmuje się wszystkimi psiakami i kociakami, dając im więcej niż tylko pożywienie i kąt do spania, ale i dużo serca.

  • Kasia Dopierała pisze:

   mam dokładnie takie samo zdanie jak ty, również oddałam głoś na Kubę, bo tematycznie najlepiej moim zdaniem wykonał zadanie…

 • wojtek pisze:

  Piękny odcinek.Głosowałem na fotkę Jakuba-najpełniej oddaje tytuł odcinka.

 • Szymon Stolarz pisze:

  Genialny odcinek :)
  Według mnie najlepsze zdjęcie Pawła, spojrzenie tego kota jak magnes ;]
  Zdjęcia Jacka i Kuby bardzo ciekawe :)

 • Andrzej Cichal pisze:

  Swój głos oddałem na zdjęcie Pawła – schemat zamkniętego zwierzaka w klatce – poza i spojrzenie kota najwierniej odzwierciedla tytuł „psitul mnie”
  a także dlatego, że uwielbiam koty.
  Gratulacje również dla pozostałych fotografów.
  Pozdrawiam

 • Głos dla Pawła. Fotka oddaje temat i poza tym ma klimat. Aż za serce ściska… zresztą jak cały odcinek. Gratuluję zdjęć wszystkim.

 • Barbara pisze:

  Głos na foto Jakuba. Pawła zdjęcie bardziej by mi się podobało, gdyby było czarno-białe. Te kolorowe miski (?) ściągają wzrok i odwracają uwagę od głównego tematu, czyli smutnego kotka. Odcinek bardzo interesujący. Gratuluję pomysłu i wykonania.

 • Jakub pisze:

  Tematycznie wygrywa Paweł, jako pomysł niekoniecznie wykonanie ruszył mnie Jacek, a dla mnie mniej tematyczne wygrywa pięknym ujęciem chwili Jakub. Chłopaki robicie coś wielkiego. Coraz częściej wchodzę na stronę i sprawdzam czy już czasem nie ma nowego odcinka !

 • Artur Radecki pisze:

  Głos na Pawła: kot po prostu mówi: psitul mnie … u Jacka się bawi, u Jakuba już przytulony.
  Dobry pomysł, mój 1% już poszedł gdzie indziej, ale tutaj też warto.

 • TabTom pisze:

  Fajny pomysł ;)

 • Kasia Dopierała pisze:

  jestem pod takim wrażeniem filmu,że nie wiem co napisać…. świetny pomysł na zdjęcia, pomoc Pani Sandrze i w ogóle zwrócenie uwagi na problem traktowania zwierząt przez ludzi… wspaniale…

 • Elzbieta Targonska pisze:

  Wzruszenie i szacunek, dziękuję – znakomity pomysł !

 • Borderka pisze:

  Ze wzruszenia nie wiem co napisać, brak mi słów…wspaniale pokazany problem bezdomności zwierząt. Te psie istoty, które całe sobą wołają o prawdziwy dom i tego jedynego właściciela. Smutne oczy wyglądające zza schroniskowych krat. Gratuluję pomysłu. Oby było więcej takiego typu filmików. Jeszcze raz najszczersze gratulacje!

 • Pani Flapa pisze:

  Z zapartym tchem i ogromnym wzruszeniem obejrzałam filmik.Od roku mam w domu pieska z tego schroniska-wielką miłość całej rodziny,kochanego przytulasa i łobuziaka.Ale zagłosowałam na zdjęcie kotka.Biedactwo patrzy smętnie,a jednocześnie z nadzieją,że i jego ktoś zabierze do domu i przytuli.I ta klatka…Kiedy myślę,że nasz Flapuś też tak może na nas czekał,gardło ściska mi wzruszenie.Pędzę znów go przytulić i podrapać za uszkiem.Czy kiedykolwiek uda nam się wynagrodzić mu krzywdę,jaką wyrządzili mu ludzie???

 • kasia pisze:

  razem z moją 9 letnią córeczką od tego miesiąca zaczęłyśmy wyprowadzać Psitulowe psiaki na spacerki- cztery godziny spacerku w sobotę, to osiem wyprowadzonych psiaków :) i jak miło spędzony czas…zachęcam wszystkich….

 • Ola pisze:

  plakalam ogladajac <3

 • Malgosia pisze:

  Piekny odcinek, bardzo wzruszajacy! Zdjecia niesamowite…

 • Agnieszka pisze:

  Cudowny, przejmujący filmik. Zaciśnięte gardło i łzy w oczach towarzyszyły mi przez cały czas trwania odcinka. Super pomysł :)

Leave a Reply