Skip to main content

Termin

15-25 lutego 2023

Gdzie

Cabo Verde, wyspy: Santo Antão i São Vicente

Prowadzący

Michał Mrozek

Uczestnicy

6-8 osób

Fotoekspedycja

Fotoekspedycja na Cabo Verde

Termin: 15-25 lutego 2023
Gdzie: Cabo Verde, wyspy Santo Antão i São Vicente
Prowadzi: Michał Mrozek
Liczba osób: 6-8

Ta fotoekspedycja poprowadzi nas przez dwie przepiękne wyspy. Na Santo Antão jest przepięknie, zielono, dziko, a krajobrazy wprost zapierają dech w piersiach. Zaś Mindelo na São Vicente jest kulturalną stolicą wysp, to tam urodziła się i mieszkała Cesaria Evora. Tam właśnie przeżyjemy karnawałowy finał.
Zaczniemy wielką zabawą w Mindelo, gdzie przejdą kolorowe parady, będzie głośno, barwnie i energicznie. Będziemy fotografować grupy w trakcie przygotowań i w trakcie przemarszu, a także po - kiedy już opadną z sił ;) Potem przeprawimy się na Santo Antão, gdzie spokój, piękne krajobrazy i szum fal pozwolą nam się wyciszyć. Przejedziemy przez pasmo górskie na drugi koniec wyspy, podziwiając przepiękne widoki i tam zaszyjemy się na kilka dni (3 noce). Spotkamy bardzo serdecznych ludzi, przyjrzymy się kolorowym rybom i ośmiorniczkom, posłuchamy muzyki... A to wszystko - w doskonałym humorze, przy relaksującej pogodzie i z aparatem w dłoni! Oczywiście nie zabraknie fotograficznych dyskusji nad zdjęciami i wsparcia w realizacji zdjęć ze strony Michała Mrozka. Warto? Jeszcze jak!

Co Cię czeka na wyprawie

Przykładowy program dnia:

Trudno o jednolity program dnia przy tak rozbudowanej fotoekspedycji, jednak plan jest następujący:

 • São Vicente: tu grafik dnia dopasujemy się do karnawałowego rytmu, a zdjęcia będziemy robić zapewne do nocy. Rano – ruszymy na targ rybny, albo przez miasteczko, albo w poszukiwaniu grup przygotowujących się do karnawałowych występów.  I gdzieś pomiędzy w tym gęstym planie dnia usiądziemy nad zdjęciami, które z pewnością nas zachwycą. A na deser pójdziemy na plażę Laginha troszkę popływać…
 • Santo Antão: tu od świtu, gdy jeszcze mgły pokrywać będą okoliczny szczyt, podążać będziemy za rybakami, którzy napłyną z pięknymi zdobyczami tuż obok. Potem spacer po miasteczku albo wycieczka gdzieś dalej, krótki trekking po okolicy (do absolutnie pięknego Fontainhas!!) albo relaks nad brzegiem oceanu. Sama droga z portu do miejsca docelowego i z powrotem zajmować będzie nam z pół dnia albo dłużej – po drodze jest przecież najpiękniej! Wieczory spędzimy na przygotowaniu i omawianiu zdjęć, a potem może w lokalnej knajpce, gdzie muzyka na żywo zachęci nas do pozostania chwilę dłużej.
 • Z powrotem na São Vicente: ostatni dzień poświęcimy na posmakowanie kabowerdyjskich rytmów poza karnawałem.
 • Tak, będziemy również jeść :) Świeży tuńczyk ze smakowitym pesto i inne smakołyki znajdą drogę do naszych żołądków. Na to zawsze znajdzie się czas.

Dlaczego warto:

 • pod okiem Michała Mrozka masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • możesz zadać wszystkie pytania, pokazać swoje zdjęcia i następnego dnia zrobić jeszcze lepsze
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera
 • rajskie wyspy, pełne inspiracji do fotografowania, jeszcze bez ogromnych fal turystów, pełne prawdziwego uśmiechu
 • niesamowity karnawał! tętniąca energia w kulturalnym centrum Mindelo
https://www.youtube.com/watch?v=_x3dhtMRrWw

Wyprawa jest przeznaczona dla osób kochających fotografię i wspólne przygody

Dla kogo

Ta fotoekspedycja przeznaczona jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy. Nasz rytm dnia dostosowany jest do światła i do możliwości fotografowania.Ta wyprawa jest dla Ciebie, jeśli:

- ciekawią Cię Wyspy Zielonego Przylądka
- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- chcesz być razem z nami w najpiękniejszych miejscach i uczyć się fotografii
- lubisz dobre jedzenie i długie rozmowy z ciekawymi ludźmi o życiu i fotografii ;)
- inspirują Cię piękne miejsca i chcesz poznać ludzi, którzy w nich mieszkają
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W fotoekspedycji mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Dla każdego moc wrażeń!

Wymagania paszportowe, zdrowotne itp.

Do wjazdu do Republiki Zielonego Przylądka wymagany jest ważny paszport. Osoby podróżujące powinny zarejestrować się na specjalnej platformie: www.ease.gov.cv najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem podróży. Wymagana jest opłata ok. 31 €.

W przypadku osób zaszczepionych na COVID lub ozdrowieńców, nie jest wymagany test PCR. Pozostałe osoby muszą wykonać test. Po przylocie przeprowadzany jest pomiar temperatury ciała. Jeśli temperatura jest wyższa niż 37,5ºC prowadzone są dodatkowe badania oraz test na COVID-19. Na wyniki testu oczekuje się w centrum izolacyjnym.
Nie ma obowiązkowych szczepień, jednak od turystów podróżujących z krajów, w których występuje żółta gorączka wymagany jest wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia potwierdzający szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce typu A i B.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/senegal/republika-zielonego-przyladka-idp

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

A dla kogo nie

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych miejsc, w których przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz konstruktywnej krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć ;)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - minimum samodzielności i wyobraźni wymagane...
- nie zapisuj się, jeśli lubisz sztampowe wycieczki z przewodnikiem; na naszej wyprawie nie ma takiego programu - nie "zaliczamy miejsc" za to chcemy poznać ludzi w nich mieszkających, zatrzymując się na kawę czy herbatę rozmawiając, pytając, obserwując, doświadczając.

W centrum wydarzeń i przy plaży

Gdzie będziemy mieszkać

Na obu wyspach zamieszkamy w pobliżu najważniejszych wydarzeń. W Mindelo będziemy ulokowani w samym centrum, a jednocześnie kilka kroków od parady, aby móc zmrużyć oko w nocy;) Na S.Antão otwierając oczy o poranku będziemy spoglądać na fale, rozbijające się przy brzegu w Ponta do Sol...
Pokoje 2 osobowe (możliwa dopłata do jedynki)

Warsztaty prowadzi

Michał Mrozek

(rocznik 1977). Pomysłodawca i redaktor naczelny PokochajFotografie.pl największego fotograficznego magazynu wydawanego drogą elektroniczną w Polsce. Fotograf dokumentujący i portretujący życie, ciekawi go człowiek i jego codzienność. Od wielu lat uczy i promuje fotografię, organizując projekty i warsztaty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami.

Specjalizuje się w Lightroomie, jest autorem wielu szkoleń i kursów dotyczących postprodukcji fotograficznej. Stworzył i opracował autorski system worflow, który pozwala zautomatyzować proces wywołania zdjęć. Z zamiłowania grafik, uwielbia dobry design i ładne literki. Jest autorem pierwszej w Polsce książki dotyczącej futbolu amerykańskiego "More than a sport".

Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać. www.michalmrozek.pl

Cena promocyjna

1890 1540 €  

(dopłata do pokoju 1-os. wynosi 290€  – w razie dostępności miejsc)

Co obejmuje cena:

 • zajęcia fotograficzne z Michałem Mrozkiem
 • opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
 • 10 noclegów w pokojach 2 osobowych ze śniadaniem (możliwa jedynka)
 • ubezpieczenie turystyczne UNIQA
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP
 • transfer z promu do hotelu na S.Antão

Cena nie obejmuje:

 • dolotu na miejsce i z powrotem (podpowiemy, jakie połączenia najlepiej wybrać)
 • opłaty wjazdowej do Rep. Zielonego Przylądka ok. 30 €
 • kosztów wyżywienia
 • promu pomiędzy wyspami (ok.20 €)

Opcjonalne ubezpieczenie od rezygnacji z podróży (ok.5% wartości), z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe podróżnego lub członków rodziny (10% wartości)

Warunki ubezpieczenia w trakcie podróży
Regulamin
Standardowy formularz informacyjny

Zarezerwuj miejsce

BRAK MIEJSC – Zapisy na listę rezerwową

  Imię Nazwisko

  Podaj swój e-mail

  Podaj numer telefonu

  Rodzaj pokoju (zależnie od dostępności)