Skip to main content

Fotoekspedycja

Termin

3-13 stycznia 2024

Gdzie

Kuba

Prowadzący

Marcin Kydryński

Uczestnicy

8-10 osób

Zapraszamy na niesamowitą przygodę – 10 fotograficznych dni z Marcinem Kydryńskim na Kubie. Słońce, muzyka, piękne kadry! Podczas tej kameralnej wyprawy odwiedzimy najciekawsze miejsca, nie tylko w Havanie, będziemy dużo fotografować i rozwijać swój warsztat, a przede wszystkim – wspaniale spędzimy ten czas! Dołącz już teraz – tylko kilka miejsc!

fot. Marcin Kydryński

Kuba, Havana, Trinidad...

fot. Marcin Kydryński

Ogólny plan:

 • 7 nocy spędzimy w Havanie, 3 w Trynidadzie; z naszej bazy będziemy mogli wyruszyć także w inne miejsca na kilka godzin lub cały dzień
 • Na każdy dzień wcześniej ustalimy konkretny plan – kiedy wędrujemy razem i dokąd, kiedy spotykamy się przed ekranem na oglądanie Waszych zdjęć, które omówi Marcin Kydryński, a także kiedy idziemy na obiad czy wieczornego drinka.
 • W trakcie fotoekspedycji będzie szansa zarówno na wspólne przygody, jak i na fotografowanie w podgrupach/ indywidualnie – zależnie od preferencji
 • A przede wszystkim – nasz program dopasowywać będziemy tak, aby w fotografować w najlepszym świetle i warunkach, a pracować / relaksować się / jeść w pozostałym czasie
fot. Marcin Kydryński

Dla osób kochających fotografię

Wyprawa jest przeznaczona dla osób kochających fotografię i wspólne przygody

Dla kogo

Ta fotoekspedycja przeznaczona jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy. Nasz rytm dnia dostosowany jest do światła i do możliwości fotografowania.Ta wyprawa jest dla Ciebie, jeśli:

- ciekawi Cię Kuba, jej mieszkańcy, jej energia i muzyka
- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- chcesz być razem z nami w najpiękniejszych miejscach i uczyć się fotografii
- lubisz długie rozmowy z ciekawymi ludźmi o życiu i fotografii ;)
- inspirują Cię piękne miejsca i chcesz poznać ludzi, którzy w nich mieszkają
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W fotoekspedycji mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Dla każdego moc wrażeń!

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

A dla kogo nie

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych warsztatów, na których przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się na nasze warsztaty, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz konstruktywnej krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć ;)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - minimum samodzielności i wyobraźni wymagane...
- nie zapisuj się, jeśli lubisz sztampowe wycieczki z przewodnikiem; na naszej wyprawie nie ma takiego programu - nie "zaliczamy miejsc", za to chcemy poznać ludzi w nich mieszkających, zatrzymując się na kawę czy herbatę rozmawiając, pytając, obserwując, doświadczając.

fot. Marcin Kydryński

Dlaczego warto?

 • pod okiem Marcina Kydryńskiego i przy wsparciu Michała Mrozka masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • możesz zadać wszystkie pytania, pokazać swoje zdjęcia i następnego dnia zrobić jeszcze lepsze
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera
 • przeczytaj opinie uczestników i obejrzyj relacje z ostatnich naszych wyjazdów
 • mamy duże doświadczenie w organizacji wyjazdów fotograficznych i zawsze jesteśmy z grupą na wyjeździe, a to gwarantuje najlepszą możliwą opiekę
 • nasze wyjazdy „szyte” są pod fotografowanie i zdecydowanie różnią się od rodzinnych wycieczek, tutaj dopasowujemy się pod warunki do fotografowania, odwiedzamy także i te nieturystyczne miejsca, pełne prawdziwego życia
 • integrujemy się online już przed wyjazdem, pomagamy w wyborze transportu, podpowiadamy co spakować, a na miejscu przypominamy o zabraniu wody czy bluzy …

Przeczytaj opinie uczestników

Takiego warsztatu mi było trzeba! Ikoniczny prowadzący Marcin Kydryński, wsparcie merytoryczne Michała, jak zawsze opiekuńcza Lili i świetni uczestnicy, od których się wiele nauczyłem.

Piotr Sawiński
Warsztaty z Marcinem Kydryńskim w Lizbonie

Jeżeli Lizbona, to Alfama. Jeśli Alfama to Fado, jeśli Fado to Marcin Kydryński, jeśli Marcin to tydzień FotoSiesty. Nie wyobrażam sobie bardziej doborowego towarzystwa do poznania tego miasta. Dziękuję za niezapomniany tydzień. Michał, Tobie specjalnie dziękuję za brak wolnego czasu i wczesne poranki:), Lili – wspaniale wszystko było dograne. Stachura mówił wszystko jest poezją każdy jest poetą. Dzięki Wam poczuliśmy się na chwilę wszyscy fotografami :).

Piotr Turecki
warsztaty z Marcinem Kydryńskim w Lizbonie

Byłam pierwszy raz na fotoekspedycji, z pierwszym aparatem fotograficznym i bez żadnego doświadczenia w fotografowaniu. Fotoekspedycja z Michałem i Lili przerosła moje wszystkie oczekiwania. Duży plus to mała grupa i elastyczność organizatorów. To była przygoda, której nigdy nie zapomnę. Dzięki Michałowi, a także innym uczestnikom wyprawy, połknęłam bakcyla fotografii, nauczyłam się bardzo dużo. Wiem też, że daleka jeszcze droga przede mną i na to się ciesze, bo na pewno będzie to dalej droga razem z Michałem i Lili. Dziękuję za wszystko i już tęsknię, za naszymi grupowymi dyskusjami, ale i tańcami. ;)

Bożena de Liso
fotoekspedycja z Michałem Mrozkiem Karnawał na Cabo Verde 

Warsztaty były wspaniałe! Panowała serdeczna atmosfera, wiele się nauczyłam. Organizatorzy stworzyli atmosferę przyjaźni, otwartości i poznania tego, co w fotografii ważne.

Joanna Zalewska
Warsztaty z Marcinem Kydryńskim w Lizbonie

Wyjątkowi ludzie, wyjątkowe miejsce. Cudownie spędzony czas i mnóstwo zdobytej wiedzy. Warsztaty z Pokochajami to czas kreatywnej przyjemności i poczucia wielkiej przygody. Michał i Lili skupiają wokół siebie ludzi mających wrażliwe serca i zmysły otwarte na to co nas otacza, co często jest ulotne i niedostrzegalne. A do tego bajeczna okolica i ogrom wiedzy podany w bardzo lekkostrawny sposób.

Anna Kanabaj
Warsztaty z Michałem Mrozkiem na Sal

Było magicznie! Wspaniałe miejsce, cudowni ludzie, doskonałe towarzystwo i ten widok z balkonu! Był czas na pracę i na zabawę. Dużo się nauczyłam i przeżyłam cudowną przygodę. Bardzo cenię wspólne oglądanie zdjęć i komentarze – wiele można się wówczas nauczyć.
Organizacyjnie wszystko super, informacje o tym co zrobić przed, co będzie potrzebne, jaka pogoda i nawet co spakować!  Na miejscu wszystkie dni zaplanowane i zorganizowane, elastyczność tam gdzie potrzeba. Dziękuję!

Agnieszka Stangenberg
Warsztaty z Michałem Mrozkiem na Sal

W centrum wydarzeń

fot. Marcin Kydryński

Te 10 dni i nocy spędzimy najpewniej w 3 różnych miejscach, które będą dla nas bazą do kubańskich odkryć, zarówno w Havanie, jak i w Trinidadzie. Będziemy w miejscach, które zajmiemy w całości, tj. takich dysponujących niewielką liczbą pokoi (7-9), abyśmy nie zgubili się w tłumie turystów.

Do naszej dyspozycji będą pokoje 2-osobowe wyposażone w łazienki. W każdym z miejsc znajdziemy także wspólną przestrzeń, gdzie będziemy spotykać się i oglądać fotografie.

Wymagania paszportowe i zdrowotne

 • paszport ważny min. 3 miesiące
 • nie ma obowiązkowych szczepień
 • Szczegóły dot. wjazdu na Kubę na stronie: https://www.gov.pl/web/kuba/informacje-dla-podrozujacych

Marcin Kydryński

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii radiowej Trójki. Teraz najlepsza "Pora siesty" z Radiem Nowy Świat w każdą niedzielę od 15:00.
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. na Zanzibarze, dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty "Siesta" stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999). "Muzyka Moich Ulic. Lizbona” (pierwsze wydanie 2012) i podsumowująca 25 lat afrykańskich podróży „Biel” (2016), "O wschodzie" (2022), a także najnowszej: "Milagro. Dziennik kubański".

Nową książkę Marcina Kydryńskiego pt. „Milagro. Dziennik kubański.”, z której pochodzą prezentowane na tej stronie fotografie, możesz już zamówić na stronie swiatksiazki.pl

fot. Marcin Kydryński

Zarezerwuj miejsce

Dziękujemy za zgłoszenia – kontaktujemy się z Wami według kolejności zapisów, kolejne osoby zostaną uwzględnione na liście rezerwowej.

  Imię i nazwisko

  e-mail

  numer telefonu

  informacje dodatkowe

  Cena regularna: 12 700 zł

  Cena promocyjna: 10 900 zł

  cena obejmuje
  • zajęcia fotograficzne z Marcinem Kydryńskim
  • wsparcie merytoryczne Michała Mrozka (i zapewne mobilizacja do porannej pobudki:)
  • opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
  • noclegi w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem
  • Ubezpieczenie turystyczne Uniqa
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP
  • przejazd do Trinidad
  cena nie obejmuje
  • dolot na miejsce i z powrotem
  • wiza /karta turysty
  • bilety wstępu do niektórych miejsc, dodatkowe wycieczki
  • koszty wyżywienia

  Opcjonalne ubezpieczenie od rezygnacji z podróży (ok.5% wartości), z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe podróżnego lub członków rodziny (10% wartości)

  Warunki ubezpieczenia w trakcie podróży
  Regulamin
  Standardowy formularz informacyjny