Najnowsze produkty uznanych światowych i polskich marek, nowości i innowacyjne rozwiązania dla zawodowców oraz foto i video maniaków, a także możliwość spotkania z ekspertami z branży i testowania sprzętu to tylko część atrakcji czekających na odwiedzających Targi Film Video Foto. Targi to również bogaty program warsztatów, seminariów, prezentacji i spotkań oraz możliwość obcowania i osobistego kontaktu ze światowej rangi artystami.

21. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych FILM VIDEO FOTO odbędzie się w dn. 12-14 kwietnia 2018r. w hali Expo-Łódź.  Po raz kolejny miłośnicy fotografowania i filmowania będą mieli okazję zapoznania się z ofertą ponad 100 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio.

 

W czasie targów zapraszamy na warsztaty i wykłady, które poprowadzi Michał Mrozek

Sala konferencyjna B
Czwartek 12 kwietnia, godzina 17.10 – 18.00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – 10 przykazań świadomego fotografa
organizator: Hasselblad, PokochajFotografie.pl

na stoiskach naszych partnerów Eizo, Espona i Wacoma

Czwartek 12 kwietnia

  • 12.00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – Dekalog Lightrooma
  • 14.00 Fotoekspedycje – pokochaj fotografie – Jak przygotować się do podróżowania z aparatem
  • 15.30 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – sekrety pracy na tablecie graficznym Wacoma

Piątek 13 kwietnia

  • 12.00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – Dekalog Lightrooma
  • 14.00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – sekrety pracy na tablecie graficznym Wacoma
  • 15.30 Fotoekspedycje PokochajFotografie.pl – systemy wyboru zdjęć, jak wybrać właściwe zdjęcie i nie pogubić się w gąszczu plików?

Zapraszamy na stoiska naszych ulubionym partnerów

Urozmaicony program imprez towarzyszących FVF umożliwia wybór dziedziny, w której zawodowcy i pasjonaci będą mogli rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje. Tematyka prezentacji jest w tym roku wyjątkowo bogata. I tak: Cyfrowe.pl zaprasza na warsztaty wiedzy praktycznej pt. „Bądź sprytny – nowości rynkowe, które ułatwią pracę fotografa i filmowca”, „Mobilne studio – świetlenie Profoto dla najbardziej wymagających” oraz „Edelkrone – nowoczesne techniki ruchu kamery”. Najlepszefoto.pl organizuje warsztaty pn. „Psychologiczne aspekty marketingu w fotografii. Zrozum i poznaj swojego klienta”. Natomiast dzięki Foto7 nadarzy się okazja do wzięcia udziału w warsztacie pn. „Profesjonalne timelapsy krok po kroku”.

Gratką dla foto i wideo maniaków będzie z pewnością możliwość udziału w spotkaniach, których tematyka poświęcona jest uwiecznianiu piękna przyrody i zatrzymania w kadrze najciekawszych chwil z podróży do dalekich zakątków Ziemi. LaCie zaprasza na spotkanie pt. „Światła północy – polowanie na zorzę polarną”, z kolei Sklepbeznazwy.com.pl przygotował dwa spotkania z tego obszaru tematycznego, a mianowicie: „Górskie wyprawy fotograficzne” oraz „Wyprawa fotograficzna do Patagonii i Ziemi Ognistej”. Oba poprowadzi Karol Nienartowicz.

Sklepbeznazwy.com.pl poprowadzi również prezentację dot. fotografii lotniczej „Odloty hesji – spotkanie z fotografią lotniczą Sławka Hesji Krajniewskiego”, a WINMAR i Axidro Academy organizują warsztat „Wybierz drona dla swoich potrzeb i lataj bezpiecznie”; DJI Academy Fly and Film: „Prawo i bezpieczeństwo wykorzystania dronów w filmie i fotografii”.

W programie FILM VIDEO FOTO znajdują się również warsztaty dla pasjonatów fotografii portretowej (Olympus zaprasza na spotkanie pt. „Jeden obiektyw, jedna lampa – portret idealny”) oraz ślubnej – WINMAR&ABC zaplanował warsztat pt. „Sprzęt video dla ślubniaka”. W trakcie targów odbędzie się także prelekcja nt. montażu filmowego („Podstawy montażu filmowego” – organizator: Film&TV Kamera, Polskie Stowarzyszenie Montażystów). W programie są też prezentacje stricte produktowe.

I tak Bemix Media Group zaprezentuje najnowszej kamery Panasonic EVA1 5,7K; zaś firma BEiKS aparaty Panasonic GH5i GH5S. MILSO przedstawi ELINCHROM – oświetlenie błyskowe akumulatorowe ELB 1200 i ELB 500 TTL (premiera produktu będzie miała miejsce na Targach FVF).

„Czy Affinity Photo może zastąpić Photoshopa w szybkim retuszu zdjęć”? Odpowiedzi na to pytanie padnie podczas warsztatów organizowanych przez X-Rite. Z kolei dzięki firmie Rotolight dowiemy się „Jak stworzyć niepowtarzalny portret. Od klasyki do modernizmu”. Swoje triki w tym temacie zdradzi Emil Biliński. Miłośników nowości, zainteresowanych poznaniem sprzętu do obróbki obrazu i pracy z kolorem przedstawionym wieloaspektowo, zainteresuje z pewnością warsztat pn. „Kolory pod Kontrolą” organizowany przez firmy EIZO, Epson i Fotograficzny Program Bez Nazwy. Ponadto na stoisku EIZO spotkamy znakomitych fotografów, retuszerów i postproducentów, w tym m.in. Marcina Dobasa, Jakuba Kaźmierczyka, Arcadiusa Mauritza, Michała Mrozka oraz wielu innych wybitnych artystów.

Film Video Foto 2018

Targi Film Video Foto 2018 odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2018 roku, w godzinach 10:00 – 18:00 (14 kwietnia w godzinach 10:00 – 16:00), w Hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Bilety w cenach 15 – 40 zł.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń znajdziecie pod adresem targi.lodz.pl.