Termin

9-18 maja 2019

Gdzie

USA, okolice New York – Niagara

Prowadzący

Michał Mrozek

Uczestnicy

do 8 osób

Fotoekspedycja

Fotoekspedycja New York - Niagara Trip

Termin: 9-18 maja 2019
Gdzie: USA, od Nowego Jorku do Niagary, patrz mapa
Prowadzi: Michał Mrozek
Liczba osób: 8 miejsc

Ta fotoekspedycja to niespieszna wyprawa z aparatem przez amerykańskie drogi, miasta i wioski, przez lasy, jeziora, wodospady, parki i winnice. Każdego dnia chcemy jak najmniej czasu spędzić w drodze, a jak najwięcej - z aparatem, w ciekawych okolicach, wśród ludzi. Niemal codziennie będziemy nocować w innym miejscu, a w połowie wyprawy dotrzemy do wodospadu Niagara, gdzie chwilę zabawimy. W naszym planie podróży będzie też Filadelfia, jezioro Erie, mniejsze jeziorka, odwiedziny u amiszów w okolicy Lancaster, Syracuse i wiele innych, ciekawych miejsc. Chcesz się z nami poszwędać? Zapraszamy!
Uwaga! Program tej wyprawy nie obejmuje Nowego Jorku - możesz przyjechać wcześniej na przykład z nami na warsztaty albo zostać po wyprawie, bo NYC zasługuje na szczególną uwagę ;)

Plan fotoekspedycji:

Startujemy 9.05 rano/ przed południem z wypożyczalni samochodów przy lotnisku, tam też skończymy 18.05 po południu / wieczorem, zależnie od ustalonych przelotów uczestników.

Plan wyprawy zmieniać się będzie każdego dnia i niczego nie możemy tu na stałe zapisać. Ale jedno jest pewne: codziennie będziesz robić sporo zdjęć, poznasz różne oblicza Ameryki, pogawędzisz z innymi fotografami, zrealizujesz różne fotograficzne zadania. Zależnie od napiętego planu dnia, co 2 maksymalnie 3 dni, obejrzymy zdjęcia uczestników i porównany, jak inaczej widzimy odwiedzane miejsca.

 • Pobudka – o świcie, spacer po okolicy lub wyjazd na zdjęcia
 • Śniadanie – własnoręcznie przygotowane albo w Deli czy knajpce za rogiem
 • Wymeldowanie – przejazd autem do kolejnych miejsc, z postojami wszędzie tam, gdzie coś przykuje naszą uwagę
 • Dojazd na miejsce, zameldowanie, wyjście na zdjęcia
 • Wieczorem, w miarę możliwości – spotkanie, omawianie wykonanych zdjęć
 • I tak w kółko … :)

W dwóch miejscach planujemy postoje na 2 noce (Niagara, Philadelphia), co pozwoli spędzić więcej czasu wyłącznie na zdjęciach, bez dalszego przejazdu. Ale dziennie planujemy zrobić średnio ok. 200 km. Wyprawa nie obejmuje Nowego Jorku – przyleć wcześniej, zostań dłużej, albo po prostu zapisz się na nasze warsztaty :)

https://www.youtube.com/watch?v=e1OamtIBHpA

Istotna jest umiejętność

odróżnienia tego, co się widzi,

od tego, co się myśli, że się widzi.

Marian Schmidt

Ta fotoekspedycja przygotowana została z myślą o osobach kochających fotografię i wspólne przygody

Ta fotoekspedycja jest dla Ciebie, jeśli:

Ta wyprawa przeznaczona jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą poznać bliżej choć fragment USA, utrwalić go na fotografii, zmierzyć się z fotografowaniem codziennie w innych okolicznościach i warunkach.
Podczas wyprawy dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy. Zapraszamy z nami, jeśli

- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- lubisz długie rozmowy z ciekawymi ludźmi o życiu i fotografii ;)
- inspirują Cię piękne miejsca i chcesz poznać ludzi, którzy w nich mieszkają
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W fotoekspedycji mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Jedynym wymogiem jest umiejętność obsługi własnego aparatu :)

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

A dla kogo nie jest

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych miejsc, w których przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się , jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz konstruktywnej krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć ;)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - minimum samodzielności i wyobraźni wymagane...
- nie zapisuj się, jeśli myślisz, że to wyprawa all inclusive, gdzie przewodnik będzie oprowadzał po najważniejszych turystycznie punktach i wszystko będzie można odhaczyć - to będzie fotoekspedycja i jeśli uznamy, że wieś X jest ciekawsza niż inne znane miejsce, to właśnie tam zostaniemy dłużej...

Organizacja fotoekspedycji

Gdzie będziemy mieszkać

Niemal każdego dnia będziemy nocować gdzie indziej. Kto nas zna, ten wie, że warunki muszą być dobre, ale nie luksusowe - na to szkoda pieniędzy. Postaramy się czasem zanocować w domu, gdzie będzie dostęp do kuchni, czasem zamieszkamy w B&B - wszystko to, co po drodze wpasuje się w nasze plany, a będzie wygodne i przyjemne, zostanie naszą bazą.
Pokoje 2-3 osobowe, zależnie od miejsca, czasem z osobną łazienką, a czasem do podziału.
Najważniejsze, że na te 10 dni zostaniemy dużą rodziną :) i w zgodzie i symbiozie musimy przeżyć ten czas. Wyżywienie organizujemy na własną rękę, chociaż pewnie będziemy też razem wędrować na wspólne podróże kulinarne poszukując różnych smakołyków. Kto by nie chciał zatrzymać się w prawdziwym amerykańskim barze, jak z filmu, żeby popróbować steka z frytkami czy inne rarytasy? Zatrzymamy się też nie raz przy większym sklepie, zatowarujemy samochody świeżymi owocami i innymi przegryzkami, żeby uprzyjemnić sobie tę przygodę!
Zależnie od uformowanej grupy, wybierzemy 1-2 samochody, które wynajmiemy na lotnisku, wraz z pełnym ubezpieczeniem, a następnie ruszymy w drogę.

Warsztaty prowadzi

Michał Mrozek

(rocznik 1977). Pomysłodawca i redaktor naczelny PokochajFotografie.pl największego fotograficznego magazynu wydawanego drogą elektroniczną w Polsce. Fotograf dokumentujący i portretujący życie, ciekawi go człowiek i jego codzienność. Od wielu lat uczy i promuje fotografię, organizując projekty i warsztaty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami.

Specjalizuje się w Lightroomie, jest autorem wielu szkoleń i kursów dotyczących postprodukcji fotograficznej. Stworzył i opracował autorski system worflow, który pozwala zautomatyzować proces wywołania zdjęć. Z zamiłowania grafik, uwielbia dobry design i ładne literki. Jest autorem pierwszej w Polsce książki dotyczącej futbolu amerykańskiego "More than a sport".

Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać. www.michalmrozek.pl

Warsztaty z Michałem Mrozkiem, który ma bardzo dużą wiedzę i praktyczne, własne doświadczania z codziennej pracy w Lightroom'ie przekonały mnie, że warto się odważyć i potraktować LR na poważnie, jako podstawowe narzędzie do archiwizacji i obróbki zdjęć. Nie będę wspominał o miłej, zrelaksowanej atmosferze, bo to już czytałem w recenzjach innych uczestników i mogę to tylko z wielką przyjemnością potwierdzić. Poznanie samego Michała, osoby wyjątkowo sympatycznej i inspirującej jest dla mnie wartością nie mniej cenną niż wiedza, którą nam przekazał.

Piotr Mroziński

Kurs bede z cala pewnoscia polecal wszystkim znajomym, ktorzy maja cos wspolnego z fotografia. Powodow jest kilka: 1) Bardzo dobrze przemyslana struktura kursu 2) Duza ilosc przekazywanej wiedzy 3) Duzy nacisk na praktyke, a nie teorie (choc tej tez nie brakowalo) 4) Liczne przyklady wziete z zycia 5) Twoja osoba, jako prowadzacego: zyczliwy,kompetentny ,wesoly, ze zdrowym dystansem do siebie (co wazne, bo wielu wykladowcow cierpi na przypadlosc zwana megalomania) 6) swietny sposob prowadzenia zajec: cierpliwosc, chec odpowiadania nawet na najtrudniejsze/najglupsze pytani Dzieki kursowi dowiedzialem sie jednak, jak duzo mozliwosci oferuje mi ten program i jak latwo mozna usprawnic sobie proces obrobki i zarzadzania zdjeciami. Innymi slowy, po kursie otworzyla sie przede mna zupelnie nowa przestrzen, jezeli chodzi o podejscie do postproduction w fotografii.

Jedrzej Marzecki

Było cudownie. Już to mówiłam sto razy. Jesteście fantastycznymi, ciepłymi ludźmi, a to dzisiaj rzadkość. Jednocześnie uważam, że organizacyjnie wszystko było sprawnie, czas maksymalnie wykorzystany, a równocześnie pozostawiliście pewien margines bezpieczeństwa dla osób starszych, czy chwilowo gorzej się czujących - to bardzo ważne (i ponownie świadczy o empatii). Absolutnie nie będę nikomu polecać warsztatów, bo jeszcze mi zajmą miejsce! :)

Anna Hartman-Ksycińska

To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze oczekiwania! Mega pozytywnie zakręcone towarzystwo, perfekcyjnie położona willa ze wszelkimi wygodami, cudowne pejzaże na wyciągniecie ręki a całość spięta w organizacyjną perełkę rękoma Lili i Michała. Już tęsknimy za zdjęciowymi wieczorami przy kominku, wczesnymi pobudkami (ok, za tym trochę mniej ;)), sesjami, śniadaniami i kawą w którymkolwiek z maleńkich miasteczek i przemiłym towarzystwem... Szczerze rekomendujemy Pokochajfotografie.pl, jeśli tylko będziemy mieć możliwość wyjazdów z Wami - na pewno skorzystamy! Dziękujemy!

Anita i Andrzej Pilewscy

Po wczorajszym naszło mnie, że gdyby choć połowa moich nauczycieli w szkołach używała Twojej metodyki, byłbym dziś kimś innym pewnie :))) Twoich zajęć uświadomiła mi, że jest szansa na ogarnięcie tego żywiołu. Wprawdzie gigantyczna praca mnie czeka, ale pierwszy krok za mną. Obym podołał, bo lekko nie jest, rześkość młodzieńczej percepcji niestety już dawno zwietrzała i z trudem nadążam. A zdjęcia z prawie 10 lat muszę pilnie uporządkować i przekazać potomnym. Brzmi to pompatycznie, ale tak akurat jest. Co dzięki Twoim świetnym zajęciom staje się wreszcie realnym zadaniem.

Piotr Kulisiewicz

Tak jak już wiesz, bardzo podobało mi się na warsztatach. Jesteś niezwykle cierpliwym, wyrozumiałym i ciepłym człowiekiem, a to odpowiednia cecha dla osób, które przekazują wiedzę:) Pewno miałeś już dojść, w kółko tych samych pytań, ale nie dałeś tego po sobie poznać. Moje oczekiwania, jak najbardziej, zostały spełnione, ponieważ byłam zupełnym laikiem, a teraz mogę wystarczająco swobodnie się w nim poruszać więc..... zostaje już tylko praktyka. Udzieliłeś mi odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości z którymi przyszłam. Bardzo podobało mi się, że pokazałeś nam też jak ty pracujesz i obrabiasz zdjęcia.

Karolina Trzaska

Więc przede wszystkim była miła swobodna atmosfera, która powodowała że człowiek chce się uczyć i bez skrępowania zadaje pytania na które ty zawsze potrafiłeś udzielić jasnej i klarownej odpowiedzi. Ja dowiedziałem się wszystkiego czego chciałem się dowiedzieć, ba a nawet więcej. Tak się złożyło że od warsztatów ma za sobą obróbkę zdjęć z jednego dużego koncertu i jednego pleneru ślubnego (trochę tego było), starałem się wykorzystać to co nam pokazałeś w Lightroomie ale też to co powiedziałeś o twoim podejściu do obróbki. I muszę przyznać że działałem znacznie sprawniej, ale wiem że z czasem będę robił to jeszcze bardziej intuicyjnie i z lepszym rezultatem. I staram się efektywnie wykorzystywać to czego się nauczyłem.

Mariusz Jakubowski

Żeby się streścić to powiem, że był wyczeso-wypierd! czyli w mojej skali od 1 do 10 to 10! Super było to, że mieliśmy dużo czasu na zdjęcia, dzięki temu miejsce można było poznać, spokojnie się rozejrzeć i wybrać co się będzie fotografowało. Miejsca były wybierane bardzo fajnie, bo miały dużo potencjału. Polecam, bo warsztaty z Wami, w takiej super atmosferze, gdziekolwiek by nie były będą na pewno wielką przygodą :)

Irena Walania

Cieszę się, że wziąłem udział w warsztatach. Myślę, że każdy oczekiwał po tych warsztatach czegoś innego i każdy w różnym stopniu znalazł tam coś dla siebie. Ja, jako osoba używająca Lightrooma już od jakiegoś czasu, oczekiwałem uporządkowania mojej wiedzy nt. możliwości tej potężnej aplikacji, oraz zoptymalizowania całego procesu obróbki cyfrowej fotografii, no i oczywiście poznania rozmaitych praktycznych trików ułatwiających pracę. We wszystkich tych aspektach dostałem więcej niż oczekiwałem więc satysfakcję i zadowolenie z warsztatów mam całkiem spore. Na pewno poleciłbym takie warsztaty każdemu, kto zdecydował się na pracę z Lightroomem. Teoria wsparta solidną praktyką to podstawowa siła tych warsztatów.

Arek Luszczyk

Cena: 2800 pln + 1450 $

Promocja do 10 stycznia: 1900 pln + 1300 $

cena obejmuje
 • Udział w fotoekspedycji prowadzonej przez Michała Mrozka
 • Opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
 • 10 noclegów
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
cena nie obejmuje
 • dojazdu/ dolotu
 • kosztów wynajmu samochodu i paliwa (zależnie od ustaleń grupy po zapisach co do wyboru aut, przewidujemy koszt ok. 250 USD/os.)
 • wizy (konieczne załatwienie wcześniej w Polsce)
 • kosztów wyżywienia i innych wydatków osobistych