Skip to main content
warsztaty fotograficzne, 9-16 lub 16-23 września 2023

New York

Co takiego jest w Nowym Jorku, że wracamy tam po raz trzeci? Trudno to opisać słowami... Każdy z 7 dni, który spędzisz tam z nami, może być zupełnie inny od pozostałych. Lubisz gęste kadry, wycelowane w tłumie szybko przemieszczających się mieszkańców? A może lubisz różnorodnych, kolorowych, oryginalnych ludzi? Wolisz zielone przestrzenie, spokój, ruch na powietrzu? A może interesuje Cię mieszanka kultur całego świata? Znajdziesz, co tylko zechcesz, zależnie od dnia i nastroju. A jeśli przyjdzie Ci ochota urwać się na shopping lub do jednego z fantastycznych muzeów ... to i tak wrócisz z niejednym świetnym kadrem!

Nowy Jork to nieograniczone możliwości, tysiące pomysłów, mnóstwo fantastycznych zakątków, które tak różnią się od sąsiednich ulic. To wielość akcji, zaskoczenie, egzotyka, wariactwo - wszystko na wyciągnięcie... aparatu! I nikogo nie zdziwi ani nie oburzy wycelowany obiektyw - tam tak po prostu jest... Zapraszamy więc na wspaniałą podróż, na odkrywanie wyjątkowego, fascynującego miejsca, jakim niewątpliwie jest Nowy Jork!

Wszystko co warto wiedzieć

kiedy?

9-16 i 16-23 września 2023

gdzie?

New York, USA

z kim?

Michał Mrozek

ile osób?

ok. 8

Co Cię czeka na warsztatach

Warsztaty fotograficzne prowadzone przez Michała Mrozka to nie tylko cenne wskazówki dotyczące robienia, edycji i wywoływania zdjęć, ale także inspirujące zadania codziennie oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika. W programie znajdują się m.in. indywidualne spacery z Michałem (1-2 uczestników), grupowe wyjścia na wydarzenia oraz wieczorne spotkania, podczas których omawiane będą wykonane zdjęcia. Po zakończeniu warsztatów wrócisz z własną kilkunastozdjęciową opowieścią o Nowym Jorku, wybraną spośród setek czy tysięcy zdjęć, które zrobisz.

Przykładowy plan dnia:

 • Pobudka – kiedy masz ochotę i wedle indywidualnych potrzeb ;)
 • Śniadanie – własnoręcznie przygotowane albo w Deli czy knajpce za rogiem
 • Czas na zdjęcia, zależnie od pogody i tego, co dzieje się w NYC
 • Każdego dnia spacer indywidualny Michała Mrozka z jedną lub dwiema osobami – wspólne fotografowanie, wskazówki praktyczne
 • Samodzielna realizacja zadań fotograficznych zleconych na dany dzień
 • W wybrane dni – grupowe wyjścia, np. na wydarzenia, wspólny wyjazd w konkretne miejsca itp.
 • Po zachodzie słońca – spotkanie, omawianie wykonanych zdjęć wszystkich uczestników, rozliczenie z zadań fotograficznych na dany dzień

W zależności od pogody i innych czynników, spotkanie przy ekranie może się odbywać o innych porach dnia. Stosownie do poszczególnych zadań, przekazane zostaną także wskazówki dotyczące ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, a w część z nich udamy się wspólnie.

Dlaczego warto?

 • pod okiem Michała Mrozka masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • codziennie otrzymasz  inspirujące zadania i cenne wskazówki dotyczące robienia, edycji i wywoływania zdjęć
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika,
 • bardzo praktyczne zajęcia podczas dnia spędzonego z prowadzącym (jednocześnie max. 2 osoby)
 • możliwość rozwoju, niezależnie od poziomu zaawansowania
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera i nie jest to pusty slogan! na wyjazdach dbamy o naprawdę rodzinną atmosferę, jesteśmy uważni na różne potrzeby
 • do domu wrócisz z własną kilkunastozdjęciową opowieścią o Nowym Jorku, wybraną spośród setek czy tysięcy zdjęć, które zrobisz, w czym pomoże Ci Michał Mrozek, a na koniec najlepsze fotografie trafią do publikacji w ramach Editor’s Choice
 • opinie, wrażenia i referencje uczestników podobnych warsztatów możesz znaleźć np. tu (Stambuł 2022) lub na dole tej strony

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

– jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
– lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
– chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
– lubisz długie rozmowy z ciekawymi ludźmi o życiu i fotografii ;)
– inspirują Cię piękne miejsca i chcesz poznać ludzi, którzy w nich mieszkają
– chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
– i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani.

Wymagania paszportowe i zdrowotne

Do wjazdu do USA wymagany jest ważny paszport biometryczny i uzyskanie wizy lub ESTA. Jeśli podróż ma charakter turystyczny i planowany pobyt nie przekracza 90 dni, wiza nie jest wymagana, tylko ważna ESTA. Posiadacze ważnych wiz turystycznych/biznesowych nie muszą rejestrować ESTA.

Stany Zjednoczone nie wymagają szczepień od osób przyjeżdżających z Polski – nie dotyczy COVID. Od 12 czerwca 2022 roku Centers of Disease Control and Prevention nie wymagają, aby podróżni przybywający do Stanów Zjednoczonych drogą lotniczą przedstawiali negatywny wynik testu na COVID-19 lub dokumentację ozdrowieńca przed wejściem na pokład samolotu. Wymóg szczepienia dla podróżnych do Stanów Zjednoczonych nie posiadających obywatelstwa amerykańskiego wciąż obowiązuje. Więcej informacji znajduje się na stronie Requirement for Proof of COVID-19 Vaccination for Air Passengers.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/usa/idp

A dla kogo nie jest

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz – chcielibyśmy zaznaczyć, że nie są one dla każdego. Nie chcemy nikogo urazić, ale jeśli poniższe punkty opisują Ciebie, to może warto rozważyć inne opcje i nie zapisywać się na nasze warsztaty:

 • Jeśli jesteś malkontentem, maruderem i ciągle narzekasz, to może lepiej szukać innych warsztatów, na których poczujesz się bardziej komfortowo. U nas zależy nam na pozytywnym nastawieniu i dobrej atmosferze, która sprzyja rozwijaniu naszej fotograficznej pasji
 • Jeśli zawsze uważasz, że robisz wszystko lepiej niż inni i nie potrafisz przyjąć konstruktywnej krytyki, to nasze warsztaty również nie są dla Ciebie. Na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl stawiamy na wzajemne słuchanie i wymianę doświadczeń, a także nauczenie się czegoś nowego. Także, jeśli nie jesteś gotowa/gotów na tę formę pracy, to może szukaj innych opcji.
 • Jeśli potrzebujesz, aby wszystko było zaplanowane od a do z i żeby ktoś Cię prowadził za rękę, to może lepiej poszukać innych warsztatów. U nas potrzebna jest pewna doza samodzielności i wyobraźni, aby móc skorzystać z naszych warsztatów w pełni.
 • Jeśli oczekujesz luksusowego hotelu z codziennym sprzątaniem i masażem stóp, to niestety nasze warsztaty nie będą spełniać tych oczekiwań. Zazwyczaj wynajmujemy wygodny dom, żebyśmy mogli spędzać czas razem i robić razem rzeczy, takie jak przygotowywanie śniadań czy robienie kawy. To oznacza, że każdy musi wziąć na siebie odpowiedzialność za utrzymanie porządku. Jeśli jesteś gotowa/gotów na taką formę współpracy, to serdecznie Cię zapraszamy!

Gdzie będziemy mieszkać

W środku wydarzeń. Zamieszkamy wspólnie w jednym domu na Brooklynie, gdzie będziemy spotykać się codziennie na oglądanie i analizę zdjęć. Kupimy tygodniowe bilety na metro i autobusy, żeby tanio i wygodnie przemieszczać się wszędzie, gdzie dusza zapragnie. Wyżywienie organizujemy na własną rękę, chociaż pewnie będziemy też razem wędrować na wspólne podróże kulinarne poszukując różnych nowojorskich smakołyków. Do dyspozycji będziemy mieli kuchnię, więc osoby na specjalnej diecie też sobie poradzą. A na pewno będzie można zrobić kawę i kanapkę czy owsiankę, zanim wyruszymy w miasto, albo coś pysznego na kolację. Program i rytm każdego dnia ustalimy na miejscu – przecież Nowy Jork nie śpi!

Warsztaty prowadzi Michał Mrozek

(rocznik 1977). Pomysłodawca i redaktor naczelny PokochajFotografie.pl największego fotograficznego magazynu wydawanego drogą elektroniczną w Polsce. Fotograf dokumentujący i portretujący życie, ciekawi go człowiek i jego codzienność. Od wielu lat uczy i promuje fotografię, organizując projekty i warsztaty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami. Prowadził liczne warsztaty, m.in. w Stambule, Izraelu, na Wyspach Zielonego Przylądka czy w Portugalii. Preferuje fotografię dokumentalną i portrety w naturalnym otoczeniu.

Specjalizuje się w Lightroomie, jest autorem wielu szkoleń i kursów dotyczących postprodukcji fotograficznej. Stworzył i opracował autorski system worflow, który pozwala zautomatyzować proces wywołania zdjęć. Z zamiłowania grafik, uwielbia dobry design i ładne literki. Jest autorem pierwszej w Polsce książki dotyczącej futbolu amerykańskiego „More than a sport”.

Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać. www.michalmrozek.pl

zarezerwuj miejsce

cena 10500 zł

Brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową

cena obejmuje
 • Udział w praktycznych warsztatach z Michałem Mrozkiem
 • Opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
 • 7 noclegów w wygodnym domu w sypialniach 2 os., łazienki wspólne na 2-4 osoby
 • Ubezpieczenie turystyczne Uniqa
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP
cena nie obejmuje
 • dolot na miejsce i z powrotem (podpowiemy, jakie połączenia najlepiej wybrać i gdzie kupić bilet)
 • koszty wyżywienia (do dyspozycji jest kuchnia)
 • koszty opłat wjazdowych, wiz itp.
 • opcjonalne ubezpieczenie od rezygnacji z podróży

  Imię Nazwisko

  Podaj swój e-mail

  Podaj numer telefonu

  Wybieram termin (zależnie od dostępności)

  (brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową)

  Dodatkowe życzenia (kwestie pokoju 1-os. czy możliwości udziału osoby towarzyszącej - zależnie od dostępności, będziemy ustalać indywidualnie)


  Warsztaty z Michałem to fotograficzna, cudowna przygoda. Nieocenione żródło wiedzy, inspiracji, pokazywania różnych światów i możliwości, odkrywania najróżniejszych aspektów fotografii. Michał dzieli się swoją pasją, ogromną wiedzą i doświadczeniem w taki sposób, który powoduje, że otwierają się własne, indywidualne drogi. Dyskusje, wspólne omawianie najróżniejszych zagadnień dotyczących fotografii i poszczególnych kadrów, jest bezcenne, uskrzydla do dalszego działania i rozwoju.

  Joanna Żelewska

  Tydzień w Stambule z Lili, Michałem i resztą fantastycznej warsztatowej ekipy był niesamowicie intensywnym przeżyciem. Dni wypełnione fotografowaniem, ale też solidną dawką wiedzy popartą analizą naszych własnych fotografii. Michał jest nauczycielem z pasją, którą potrafi zarażać jak mało kto. Do tego ma dar wyłapywania naszych słabości i obaw, dzięki czemu pomaga je przezwyciężyć. Nie znam drugiej osoby, która potrafiłaby zjednywać sobie ludzi z taką łatwością. Dzięki temu wiele niedostępnych miejsc stawało dla nas otworem. Jest to niewątpliwie umiejętność, której warto się od niego uczyć. Warsztaty są skonstruowane tak, że uczyliśmy się od Michała, ale też i od siebie nawzajem i to było piękne! Sam Stambuł jest niezwykle zróżnicowany, pełen ciepłych, otwartych ludzi – jednym słowem raj dla fotografa.
  Polecam każdemu kto chciałby wskoczyć na kolejny poziom (niezależnie od tego z jakiego startuje). Sama mam nadzieję wrócić do Stambułu z 'pokochajami’, jeśli nadarzy się taka okazja :)

  Irka Walania

  Było cudownie. Już to mówiłam sto razy. Jesteście fantastycznymi, ciepłymi ludźmi, a to dzisiaj rzadkość. Jednocześnie uważam, że organizacyjnie wszystko było sprawnie, czas maksymalnie wykorzystany, a równocześnie pozostawiliście pewien margines bezpieczeństwa dla osób starszych, czy chwilowo gorzej się czujących - to bardzo ważne (i ponownie świadczy o empatii). Absolutnie nie będę nikomu polecać warsztatów, bo jeszcze mi zajmą miejsce! :)

  Anna Hartman-Ksycińska

  Warsztaty były fantastyczną przygodą w magicznym miejscu z niesamowitym nauczycielem. SUPER!!! Warsztaty te przerosły moje oczekiwania, bo nauczyłam się na nich więcej niż na wszystkich warsztatach razem wziętych przez ostatnie 2 lata. Wiedza przekazana w fantastyczny, umiejętny sposób. Chyba mało kto dysponuje takimi zasobami i tak cudownym podejściem do warsztatowiczów, jak Michał. Pięć gwiazdek to za mało!
  Organizacyjnie to wręcz PETARDA! Wszystko zostało zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Chyba nie da rady być bardziej profesjonalnym… Jesteście the beściaki! Robicie fantastyczną robotę dla „ludzi o wyjątkowych sercach”. Uwielbiam Was! I dziękuję serdecznie!

  Marlena Cechmistrz-Milczarek

  Po wczorajszym naszło mnie, że gdyby choć połowa moich nauczycieli w szkołach używała Twojej metodyki, byłbym dziś kimś innym pewnie :))) Twoich zajęć uświadomiła mi, że jest szansa na ogarnięcie tego żywiołu. Wprawdzie gigantyczna praca mnie czeka, ale pierwszy krok za mną. Obym podołał, bo lekko nie jest, rześkość młodzieńczej percepcji niestety już dawno zwietrzała i z trudem nadążam. A zdjęcia z prawie 10 lat muszę pilnie uporządkować i przekazać potomnym. Brzmi to pompatycznie, ale tak akurat jest. Co dzięki Twoim świetnym zajęciom staje się wreszcie realnym zadaniem.

  Piotr Kulisiewicz

  Więc przede wszystkim była miła swobodna atmosfera, która powodowała że człowiek chce się uczyć i bez skrępowania zadaje pytania na które ty zawsze potrafiłeś udzielić jasnej i klarownej odpowiedzi. Ja dowiedziałem się wszystkiego czego chciałem się dowiedzieć, ba a nawet więcej. Tak się złożyło że od warsztatów ma za sobą obróbkę zdjęć z jednego dużego koncertu i jednego pleneru ślubnego (trochę tego było), starałem się wykorzystać to co nam pokazałeś w Lightroomie ale też to co powiedziałeś o twoim podejściu do obróbki. I muszę przyznać że działałem znacznie sprawniej, ale wiem że z czasem będę robił to jeszcze bardziej intuicyjnie i z lepszym rezultatem. I staram się efektywnie wykorzystywać to czego się nauczyłem.

  Mariusz Jakubowski

  Było bardzo intensywnie! Oczywiście najcenniejszy jest czas z Michałem – zarówno jeśli chodzi o fotografowanie (jak najciekawiej uchwycić dany moment/sytuację), jak i edycję zdjęć. Michał pięknie uczy jak dostrzegać momenty do fotografowania, jak dawać swój czas i uwagę innym, by móc zrobić piękną fotografię, i jak potem wybrać tę najlepszą. Poza tym niezwykle cenię na warsztatach oglądanie pracy innych, jak oni patrzą na świat i komentowanie. Było to wszystko oraz świetna atmosfera. Nauczyłam się między innymi jak patrzeć na fotografię planami, jak komponować kadr żeby przyciągał uwagę i nie był oczywisty, co w danej fotografii jest najważniejsze. Warsztaty były po prostu świetne. Piękne miejsce, doskonali organizatorzy, kapitalna ekipa, wspaniała energia. Sztos!

  Agnieszka Stangenberg

  Byłam pierwszy raz na fotoekspedycji, z pierwszym aparatem fotograficznym i bez żadnego doświadczenia w fotografowaniu. Fotoekspedycja z Michałem i Lili przerosła moje wszystkie oczekiwania. Duży plus to mała grupa i elastyczność organizatorów. To była przygoda, której nigdy nie zapomnę. Dzięki Michałowi, a także innym uczestnikom wyprawy, połknęłam bakcyla fotografii, nauczyłam się bardzo dużo. Wiem też, że daleka jeszcze droga przede mną i na to się ciesze, bo na pewno będzie to dalej droga razem z Michałem i Lili. Dziękuję za wszystko i już tęsknię, za naszymi grupowymi dyskusjami, ale i tańcami😂😅.”

  Bożena de Liso

  Po pierwsze miejsce, gdzie byliśmy, które pozwala natychmiastowo zapomnieć o pracy innych troskach (pogoda, przyroda, bliskość morza, przyjaźni i otwarci ludzie, różnorodność tematów które można realizować). Po drugie: organizacja (Lili, która myśli po prostu o wszystkim). Po trzecie: uczestnicy (jakoś tak się w Pokochaj Fotografię zdarza, że przyjeżdżają mega ciekawi i interesujący ludzie:-) I po czwarte główne ! :-) to prowadzący warsztaty Michał Mrozek, od którego każdy może się czego nauczyć, i początkujący, i zaawansowany; merytorycznie i konkretnie, jednocześnie indywidualnie do każdego, pozwalając każdemu znaleźć swoje miejsce i ścieżkę. Aaa i jeszcze po piąte: wróciłam z wyjazdu z wynikami swojej tygodniowej pracy, ze swoimi prezentacjami i uwagami w głowie, jak zrobić kolejne.

  Monika Viwegier

  To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze oczekiwania! Mega pozytywnie zakręcone towarzystwo, perfekcyjnie położona willa ze wszelkimi wygodami, cudowne pejzaże na wyciągniecie ręki a całość spięta w organizacyjną perełkę rękoma Lili i Michała. Już tęsknimy za zdjęciowymi wieczorami przy kominku, wczesnymi pobudkami (ok, za tym trochę mniej ;)), sesjami, śniadaniami i kawą w którymkolwiek z maleńkich miasteczek i przemiłym towarzystwem... Szczerze rekomendujemy Pokochajfotografie.pl, jeśli tylko będziemy mieć możliwość wyjazdów z Wami - na pewno skorzystamy! Dziękujemy!

  Anita i Andrzej Pilewscy

  Tak jak już wiesz, bardzo podobało mi się na warsztatach. Jesteś niezwykle cierpliwym, wyrozumiałym i ciepłym człowiekiem, a to odpowiednia cecha dla osób, które przekazują wiedzę:) Pewno miałeś już dojść, w kółko tych samych pytań, ale nie dałeś tego po sobie poznać. Moje oczekiwania, jak najbardziej, zostały spełnione, ponieważ byłam zupełnym laikiem, a teraz mogę wystarczająco swobodnie się w nim poruszać więc..... zostaje już tylko praktyka. Udzieliłeś mi odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości z którymi przyszłam. Bardzo podobało mi się, że pokazałeś nam też jak ty pracujesz i obrabiasz zdjęcia.

  Karolina Trzaska

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach

  dla ludzi o wyjątkowych sercach