Skip to main content

Termin

5-12 maja 2024

Gdzie

Włochy

Prowadzący

Jacek Poremba

Uczestnicy

ok.9 osób

Warsztaty portretu

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Jackiem Porembą! W pięknym otoczeniu, w kulinarnym raju, zanurzymy się w temat portretu i będziemy dużo pracować praktycznie, oglądać, omawiać, oczywiście też delektować kulinarnie i cieszyć się słońcem! Rozwiń swój warsztat, otwórz się na nowe i dołącz do nas!

Co Cię czeka na tych warsztatach

 • spędzimy razem tydzień, mieszkając w dużym domu na włoskiej prowincji,
 • z naszej bazy będziemy mogli wyruszyć także w inne miejsca na kilka godzin lub cały dzień
 • na każdy dzień wcześniej ustalimy konkretny plan – kiedy i gdzie uczymy się w praktyce i robimy mnóstwo portretów, kiedy wędrujemy razem i dokąd, kiedy spotykamy się przed ekranem na oglądanie Waszych zdjęć, które omówi Jacek Poremba
 • razem z Jackiem Porembą ugotujemy niejeden pyszny włoski makaron, może zrobimy grilla, a na pewno odwiedzimy kilka smakowitych miejsc

Dlaczego warto:

 • pod okiem Jacka Poremby masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne portrety
 • możesz zadać wszystkie pytania, pokazać swoje zdjęcia i następnego dnia zrobić jeszcze lepsze
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera
 • zobacz relację z naszego poprzedniego warsztatu w okolicach Rzymu

I dlaczego jeszcze:

 • mamy duże doświadczenie w organizacji wyjazdów fotograficznych i zawsze jesteśmy z grupą na wyjeździe, a to gwarantuje najlepszą możliwą opiekę
 • nasze wyjazdy „szyte” są pod fotografowanie i zdecydowanie różnią się od rodzinnych wycieczek, tutaj dopasowujemy się pod warunki do fotografowania, odwiedzamy także i te nieturystyczne miejsca, pełne prawdziwego życia
 • integrujemy się online już przed wyjazdem, pomagamy w wyborze transportu, podpowiadamy co spakować, a na miejscu przypominamy o zabraniu wody czy bluzy …
Warsztaty prowadzi

Jacek Poremba

Jacek Poremba specjalizuje się w fotografii modowej, portretowej i reklamowej, zawodowo od 1990 roku. Pracował dla najważniejszych polskich magazynów, takich jak Viva, Uroda, Pani, Gala, Cosmopolitan, Twój Styl i Marie Claire. Jest także autorem wielu okładek płyt CD i LP: Kayah/Bregovic, Nosowska, Lipnicka/Porter, Bartosiewicz, Kowalska, Jopek, Kora, Maria Peszek. Drugim obszarem działalności artystycznej Jacka Poremby jest współpraca z Operą Narodową przy pracy nad plakatami operowymi dla takich reżyserów jak Mariusz Treliński i Krzysztof Warlikowski.
Więcej informacji i fotografii znajdziesz na stronie www.jacekporemba.com

Dla kogo

Warsztaty te przeznaczone są dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

- interesuje Cię robienie portretów i to, jakie metody pracy ma Jacek Poremba
- chcesz poćwiczyć pracę z podstawowymi narzędziami np. lampa błyskowa, plaster miodu, wyzwalacz itd.
- chcesz nauczyć się robić portrety z pomysłem, szukasz inspiracji, jak korzystać z tego, co nas otacza - kolorowa ściana, domowe ozdoby czy natura
- chcesz fotografować zwykłych ludzi, bez wielogodzinnych przygotowań do pozowania
- lubisz włoską kuchnię, klimat i energię
- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani, jednak przyda się aparat, do którego można podpiąć wyzwalacz i umiejętność jego obsługi.

Wymagania paszportowe, zdrowotne

Do wjazdu do Włoch potrzebny jest ważny dowód osobisty lub paszport.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

A dla kogo nie

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem, awanturnikiem
- nie zapisuj się na nasze warsztaty, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz konstruktywnej krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć ;)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak, wynajmując wspólny dom zmywamy po sobie naczynia, dbamy o ład, często przemeblowujemy przestrzenie pod portrety...
- nie zapisuj się, jeśli lubisz sztampowe wycieczki z przewodnikiem; na naszej wyprawie nie ma takiego programu - nie "zaliczamy miejsc", za to chcemy poznać ludzi w nich mieszkających, zatrzymując się na kawę czy herbatę rozmawiając, pytając, obserwując, doświadczając
- nie zapisuj się, jeśli oczekujesz warsztatów w wielkim studio z zespołem modeli - na tych warsztatach modelami jesteśmy wszyscy, w tym Jacek Poremba, dzięki czemu uczymy się, jak pracować z naturalną twarzą, a także tego, jak rozmawiać z modelem, jak on/ona się czuje z drugiej strony, jak w związku z tym zachować się jako fotograf/ka.

Na włoskiej prowincji

Gdzie będziemy mieszkać

Na ten piękny tydzień zajmiemy wygodny dom w Umbrii, w którym znajdziemy przestrzenie na wspólne spotkania, gotowanie, warsztaty, portrety, a także zaciszne przestrzenie do odpoczynku. Planujemy dla nas dom podzielony na kilka apartamentów, z aneksami kuchennymi, sypialnie 1-2 osobowe, łazienka maksymalnie na 3 osoby.

Cena regularna 8500 zł

Cena promocyjna 6900 zł 


 jedynka z łazienką w cenie 7900 zł

Zarezerwuj miejsce

  Imię i nazwisko

  Podaj swój e-mail

  Podaj numer telefonu

  Rodzaj pokoju (zależnie od dostępności)


  cena obejmuje
  • zajęcia fotograficzne z  Jackiem Porembą
  • opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
  • noclegi w pokojach 2-osobowych  (pokój 1-os. możliwy za dopłatą)
  • Ubezpieczenie turystyczne Uniqa
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP
  cena nie obejmuje
  • dolot/ dojazd na miejsce i z powrotem (podpowiemy, jakie połączenia najlepiej wybrać i połączymy Was w grupy, najbliższe lotnisko to Perugia, ale również Florencja czy Rzym)
  • koszt dojazdu z lotniska / na lotnisko lub wspólnego wynajmu samochodów (ok. 100 € /os.)
  • koszty wyżywienia (w trakcie tych warsztatów gotujemy razem z Jackiem Porembą, więc zrobimy zrzutkę chętnych na wspólne lunche lub kolacje – np. grill, natomiast pozostałe posiłki można robić samodzielnie w aneksach, chyba że będziemy gdzieś w drodze – wówczas włoskie frykasy)

  Opcjonalne ubezpieczenie od rezygnacji z podróży (ok.5% wartości), z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe podróżnego lub członków rodziny (10% wartości)

  Warunki ubezpieczenia w trakcie podróży
  Regulamin
  Standardowy formularz informacyjny

  FAQ Pytania i Odpowiedzi

  Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

  Nie. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. W naszych warsztatach i fotoekspedycjach uczestniczą osoby w każdym wieku: najczęściej 30-70, czasem i 18, i 80. Na wyjazdach wszyscy jesteśmy „na ty”, wspieramy się nawzajem i szanujemy swoje potrzeby. No dobra, czasem musimy zignorować potrzebę długiego snu o poranku ;)

  Jadę w pojedynkę, nikogo nie znam, czy się tu odnajdę?

  Oczywiście! Na wyjazdach bywają zarówno osoby, które gdzieś już z nami były, jak i całkowicie nowe. Nigdy nie zdarza się tak, że już się wszyscy znają, raczej mogą mieć wspólnych znajomych. Ale zawsze buduje się nowa grupa, nowa energia, a pierwszorazowe uczestniczki i uczestnicy zostają serdecznie przyjęte /ci. Patrz opinie uczestników w różnych relacjach z naszych warsztatów i fotoekspedycji.

  Czy każdy leci sam, czy umawiamy się grupą na wspólny lot?

  Zawsze po zamknięciu zapisów tworzymy grupę na whatsappie, aby uczestnicy/czki mieli już możliwość komunikacji. Ustalamy też, kto skąd leci, łączymy się w podgrupy. Do Włoch można też dojechać własnym samochodem albo dołączyć do kogoś, kto ma taki plan. Ustalimy po zebraniu grupy.

  Czy mogę otrzymać fakturę?

  Tak, za udział w warsztatach wyjazdowych wystawiamy fakturę VAT marża (bo jest to impreza turystyczna) na podane dane firmowe. Faktura wysyłana jest po zakończonych warsztatach/fotoekspedycjach.