Termin

13-23 lutego 2022

Gdzie

Zanzibar

Prowadzący

Marcin Kydryński

Uczestnicy

8 osób

Fotoekspedycja

Zanzibar z Marcinem Kydryńskim

Termin: 13-23 lutego 2022
Gdzie: Zanzibar
Prowadzi: Marcin Kydryński
Liczba osób: 8

Fotowyprawa do pięknych, wyjątkowych miejsc - o bogatej historii, pięknych plażach, ciekawych ludziach i smakowitej kuchni. Zadaniem uczestników będzie przełamywanie własnych barier, praca nad własnym tematem, nad swoją opowieścią z Zanzibaru. Finałowy pokaz będzie obejmował kilkunastozdjęciową prezentację prac każdego uczestnika. Ta fotoekspedycja to doskonała okazja do nauki fotografowania ludzi i dokumentowania podróży.

Co Cię czeka podczas tej fotoekspedycji

Przez pierwsze 5 dni naszą bazą będzie Stone Town, przez kolejne 5 – Matemwe.  Zobaczymy stare miasto, ale i małe biedniejsze mieściny, piękne plaże, port, targ rybny; poznamy lokalną kuchnię i ludzi.
Przykładowy program dnia w Stone Town:
 • poranek – wyjście z aparatem dla chętnych (bardzo polecane, ok. 6:30-7:00)
 • ok. 9:00 śniadanie
 • 11:00 spotkanie przed ekranem, pokaz zdjęć, omówienie przez Marcina Kydryńskiego, wybór najlepszych zdjęć każdego uczestnika, a także omówienie planów dnia, możliwych tematów do fotografowania itp.
 • wyjście na lunch, przy okazji spacer po najciekawszych zakątkach miasta
 • a potem znów fotografowanie, samodzielnie, w parach, z Marcinem Kydryńskim
 • wieczorem – wspólne wyjście na kolację itp., a potem zdjęcia wieczorne albo spotkanie w ogrodzie, zgrywanie zdjęć, długie rozmowy nie tylko o fotografii, konsultacje indywidualne z Marcinem Kydryńskim, konsultacje indywidualne z Michałem Mrozkiem itd.

W Matemwe nasz program dnia nieco ulegnie zmianie, dostosowując się do przypływów i odpływów, do godzin targu rybnego itp. – spotkania przed ekranem planowane są na godziny wieczorne.

W niektóre z miejsc udamy się wspólnie, a część czasu poświęcona będzie na pracę indywidualną w terenie, zależnie od wyboru tematu przez uczestnika.

Dlaczego warto

 • pod okiem Marcina Kydryńskiego masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera, niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników
 • wrócisz z własną kilkunastozdjęciową opowieścią o Zanzibarze, wybraną spośród setek zdjęć, które zrobisz
 • zobacz wybrane zdjęcia uczestników poprzedniej edycji warsztatów
 • zobacz relację z poprzedniej edycji
Fotoekspedycja dla osób kochających fotografię i wspólne przygody

Ta fotoekspedycja jest dla Ciebie, jeśli:

Nie ma wymagań co do poziomu zaawansowania uczestników - skorzystają zarówno początkujący, jak i ci, którzy wiedzą już, co to znaczy pracować nad własnym projektem. Swoje miejsce znajdą także osoby towarzyszące, chcące spędzić miło czas, podpatrzeć partnera/rkę pasjonata fotografii i zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.
Codzienne oglądanie zdjęć oraz indywidualne podejście prowadzącego, a na koniec finałowy pokaz najlepszych zdjęć - oto co Cię czeka!

Fotoekspedycja przeznaczona jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- chcesz być razem z nami w najpiękniejszych miejscach i uczyć się od Marcina Kydryńskiego
- lubisz dobrze zjeść :)
- inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W fotoekspedycji mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi.

Wymagania paszportowe i zdrowotne

Do wjazdu na Zanzibar wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wyjazdu po zakończonym pobycie, a także patna wiza, wydawana na 90 dni.

Od 4 maja br. wszyscy podróżujący zobowiązani będą do okazania po przyjeździe/przylocie do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przyjazdem/przylotem do Tanzanii. Wszyscy podróżni przybywający do Zjednoczonej Republiki Tanzanii poddawani będą wzmożonej kontroli pod kątem Covid-19. Po przyjeździe do Tanzanii obowiązkowe będzie także wykonanie szybkiego testu (tzw. „rapid test”), którego koszt wyniesie 25 USD.
Zgodnie z tanzańskim prawem osoby przybywające z krajów, gdzie żółta gorączka nie jest endemiczna (a więc również z Polski), nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę po przybyciu do Tanzanii lądowej lub na Zanzibar (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna). Nie są wymagane inne szczepienia, zalecane jest szczepienie przeciwko żółtaczce zakaźnej.
Więcej informacji o podróżowaniu do Tanzanii - na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tanzania

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

A dla kogo nie jest

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych wydarzeń, gdzie przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się na wyprawę, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć =)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - trochę samodzielności i wyobraźni wymagane...

Stone Town i Matemwe

Gdzie będziemy mieszkać

Zamieszkamy w centrum wydarzeń - najpierw w Stone Town, blisko wybrzeża, gdzie codziennie rano spędzają czas całe zanzibarskie rodziny, a potem - niemal na plaży w Matemwe. Wspólnie zjemy śniadania, a w trakcie dnia - przynajmniej z częścią głodomorów - spotkamy się na pozostałych posiłkach.
Pokoje 2-osobowe (dla chętnych - 1 os.), postaramy się o najwygodniejsze i najładniejsze w okolicy :) A jak zwykle najważniejsze będzie miejsce do naszych wspólnych spotkań przed ekranem.
Kto był już z nami ten wie, że będzie wesoło, przyjaźnie, relaksująco i przepięknie!

Fotoekspedycję prowadzi

Marcin Kydryński

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. na Zanzibarze, dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Ostatnie ich wspólne dzieło to „Ulotne” nagrane z geniuszem saksofonu Branfordem Marsalisem (2018). Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty "Siesta" stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999). "Muzyka Moich Ulic. Lizbona” (pierwsze wydanie 2012) i podsumowująca 25 lat afrykańskich podróży „Biel” (2016). Został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

Polecamy najnowszą książkę Marcina Kydryńskiego

Dal

[...] Na kartach tej książki powracają oczywiście postacie legendarne, jak David Livingstone czy poszukujący go Henry Morton Stanley. Powraca generał Gordon w swej obronie Chartumu. Jakimś sposobem autor stał się posiadaczem oryginałów ich prywatnej korespondencji i te listy są punktem wyjścia do uważnego, nowego spojrzenia na znane już światu historie. Ale pojawiają się – i to najważniejsze – postacie zwykłych ludzi, którzy gdzieś, kiedyś, do kogoś wysłali swoje słowa z afrykańskiego kontynentu. Ich historie.
Jest jednak Dal czymś więcej niż tylko wędrówką ścieżkami historii. Jest dyskusją o istocie sztuki fotografii. O jej związkach z malarstwem. Jest podróżą po świecie literatury. Pojawiają się: Andre Gide, Gustaw Flaubert, Oscar Wilde. Jest wnikliwym i erudycyjnym spojrzeniem na kwestie zmysłowości, erotyzmu. Przypominając fotografie z egzekucji dyskutuje o okrucieństwie. Dal nie ucieka też, jak przekonuje autor, od kwestii metafizycznych:
„Dal będzie też nieuchronnie historią o śmierci. Ale i o rzuconym jej wyzwaniu. Nikogo z nich nie ma już wśród żywych: ani postaci z fotografii, ani wczesnych mistrzów rzemiosła, którzy wykonali zdjęcia. Nie ma ludzi piszących pospieszne słowa do swoich bliskich na kartkach, które, ich zdaniem, najlepiej opowiadały o rzeczywistości w dalekim kraju. I nie ma stęsknionych adresatów. Ci z pojedynczych kadrów i kilku wyczekiwanych miesiącami zdań musieli układać sobie historie o nowym życiu drogich im osób.

Cena regularna: 8900 pln

Cena promocyjna: 7700 pln

dla os. towarzyszącej możliwy rabat – zapytaj o szczegóły.

Możliwa dopłata do pokoju 1-os.

Wpłaty: do 30% ceny przy zapisach, pozostała kwota w grudniu

 

cena obejmuje
 • Udział w zajęciach fotograficznych z Marcinem Kydryńskim
 • Opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
 • 10 noclegów w wygodnych pokojach 2-osobowych wraz ze śniadaniem (możliwa dopłata do pokoju 1-os.)
 • transfer ze Stone Town do Matemwe i z powrotem
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
cena nie obejmuje
 • dojazdu/ dolotu na miejsce i z powrotem
 • wizy ok. 50USD
 • kosztów wyżywienia i wydatków osobistych
 • opcjonalne ubezpieczenie od rezygnacji z podróży (5% wartości), z możliwością rozszerzenia o choroby przewlekłe podróżnego lub członków rodziny (10% wartości)

Na miejsce uczestnicy docierają indywidualnie. Zależnie od miejsca wylotu, skontaktujemy ze sobą uczestników chętnych na wspólne podróżowanie. Pierwszy i ostatni dzień to dni na przylot/wylot.

Zarezerwuj miejsce