Skip to main content

W sobotę, 8 kwietnia 2017 r., zakończyła się XX jubileuszowa edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych. Tegoroczną imprezę odwiedziło 17 351 osób, zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą blisko 130 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach autorskich, a także obejrzenia 10 wystaw fotograficznych.

Targi FILM VIDEO FOTO to najważniejsza tego typu impreza branżowa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która skupia polskie i zagraniczne grono wystawców. Producenci i dystrybutorzy sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i wideo-filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji podczas Targów prezentowali nowości produktowe.

Międzynarodowe Targi Łódzkie wraz z wystawcami i partnerami Targów przygotowali, w sześciu salach konferencyjnych, ponad 100 różnych warsztatów, seminariów, prezentacji i spotkań, które cieszyły się bardzo dużą popularnością i rekordową frekwencją wśród zwiedzających. Podczas targów zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc
w warsztatach praktycznych, m.in. z fotografiki lotniczej czy portretowej, wysłuchać prelekcji Roberta Wolańskiego na temat pełnoklatkowych aparatów używanych w fotografii komercyjnej, na temat praw autorskich obowiązujących w Internecie lub spotkać się z kultowymi autorami świata fotograficznego, m.in.: Chrisem Niedenthalem, Jackiem Porembą, Wiktorem Franko, Michałem Mrozkiem, Jakubem Kaźmierczykiem i wieloma innymi, znakomitymi postaciami. Marcin Dobas oraz Marek Arcimowicz uchylili rąbka tajemnicy związanej z fotografowaniem w podróży. Targom towarzyszyły liczne wydarzenia, które z pewnością zainspirowały uczestników do doskonalenia swojego warsztatu, jak i uwieczniania chwil na taśmie filmowej. Zachętą do rozpoczęcia przygody z aparatem była możliwość bezpośredniego spotkania z artystami w Strefie Sztuki. Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze w fotografii, inspiracjach, sposobach pracy i dotychczasowym dorobku artystycznym. W spotkaniach autorskich uczestniczyli, m.in. Sonia Firlej, Izabela Urbaniak, Paweł Śmiałek oraz Arcadius Mauritz. Zwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z 10 różnymi cyklami wystaw fotograficznych w galeriach umieszczonych we foyer oraz na płycie wystawienniczej.

Dziękujemy naszym ulubionym partnerom

Jak co roku, podczas Targów FILM VIDEO FOTO wręczone zostały nagrody w konkursie o Złoty Medal Targów FVF. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach, które oceniało wybitne grono jurorów. Spośród 30 zgłoszonych produktów, 9 zdobyło złote medale FILM VIDEO FOTO.

W kategorii ramka / album / fotoksiążka
Złoty Medal FVF:
– NAJLEPSZEFOTO.PL za Complete Dreambook Classic
Wyróżnienia:
– FOTON Kalisz – Tomasz Górski za oprawę Luxury Wood
– CEWE Sp. z o.o. za fotoksiążkę CEWE na papierze fotograficznym

Kategoria video
Złoty Medal FVF:
– TECHNIKA FILMOWA – Krzysztof Reliszka za kran kamerowy UFC 6700
– FOTON Kalisz – Tomasz Górski za slider Kameleon SLK94 z systemem Slide Control
Złoty Medal w kategorii video za produkt polski:
– BEIKS BiK Machulski Sp.j. dystrybutor firmy Akurat Lighting Sp. z o.o. za serie oświetlaczy dyfuzyjnych Akurt Lighting D-SOFT D4,D8, D32.
Wyróżnienia:
– QNAP System za produkt serwer NAS – QNAP TS-251A
– ALSTOR Sp. J. dystrybutora EIZO w Polsce za monitor EIZO ColorEdge CG2730

Kategoria foto
Złoty Medal FVF:
– EPSON Polska za Epson SureColor SC-100000
– OLYMPUS Polska za Olympus OM-D E-M1 Mark II
Złoty Medal FVF za produkt polski otrzymał:
– CENTRUM DRUKU FUTURA – Andrzej Radecki za serwis wydrukujfotografie.pl
Wyróżnienie:
– LG Electronics Polska Sp. z o.o. za LG – G6
– ALSTOR Sp. J. dystrybutora EIZO Nano Corporation za monitor EIZO ColorEdge CS2420
Nowością konkursową, podczas tegorocznej edycji Targów FILM VIDEO FOTO, był plebiscyt publiczności na najlepszy produkt foto oraz video. W tych kategoriach medale oraz wyróżnienia trafiły do:
W kategorii foto:
Złoty Medal FVF:
– OLYMPUS Polska za OLYMPUS OM-D E-M1 Mark II
Wyróżnienie:
– Sony Europe Limited – Oddział w Polsce za SONY ALFA6500
– Canon Polska za Canon imagePROGRAF PRO-1000

W kategorii video:
Złoty Medal FVF:
– GMOTION za Gmotion Pocket Gimbal V2
Wyróżnienie:
– ALSTOR Sp.J. dystrybutor firmy EIZO w Polsce za monitor EIZO ColorEDGE – CG2730.

Podobnie jak w ubiegłym roku, targi można było odwiedzić również wirtualnie dzięki relacjom Fotograficznego Programu Bez Nazwy – patrona FVF 2017. Wszystkim partnerom oraz wystawcom dziękujemy za obecność i wsparcie, które co roku przyczynia się umacniania marki FILM VIDEO FOTO oraz rozbudowy programu wydarzeń towarzyszących. Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie www.filmvideofoto.pl Zapraszamy również na profil Targów, gdzie znajdą Państwo liczne relacje zdjęciowe i filmowe
z ostatniej edycji Targów, a także najświeższe informacje na temat nadchodzącej edycji.