Zapisz się na listę, aby oglądać spotkania LIVE
Zobacz ostatnie spotkania

Zebraliśmy w jednym miejscu nagrania wraz z najważniejszymi linkami o których wspominamy w trakcie mastermindu.

Poznajmy się

Mastermind to kolektyw o różnych poglądach i punktach widzenia, to dzięki tej różnorodności możemy rozmawiać na każdy temat i wyciągać nieszablonowe wnioski. Poznaj nas bliżej i dowiedz się, co nam w sercu gra i czym zajmujemy się na co dzień.

 

Chcesz tworzyć z nami Mastermind?

To jest propozycja tylko dla tych osób, które chcą się zaangażować w tworzenie Fotograficznego Mastermindu. Jeśli lubisz rozmawiać i poznawać nowych ludzi, masz coś ciekawego do przekazania, lubisz i chcesz dzielić się wiedzą i co najważniejsze, kochasz fotografię, (ok, przyda się jeszcze mikrofon i kamera)- zgłoś się! wypełnij formularz, kto wie, może to właśnie Ciebie szukamy?

Michał Mrozek

Pomysłodawca i mistrz ceremonii Fotograficznego Mastermindu, znany z tego że Pokochał Fotografię, redaktor naczelny magazynu o tym tytule. Od ponad dekady organizuje na całym świecie warsztaty ze sławami fotografii. Nałogowy Lightroomoholik

Piotr Iczek Biegaj

Z fotografią śpię, budzę się i zasypiam. Fotografia bawi mnie, smuci i zdumiewa. Fotografując odpoczywam, denerwuje się i śmieję.

Michał Buddabar

ur. 1974 Fotografuje od 11 lat, artystycznie i zawodowo tylko aparatami analogowymi. Specjalizuje się w fotografii portretowej i aktowej. Warsztat pracy stawia na pierwszym miejscu. Zdobywca wielu wyróżnień i publikacji prasowych. W swojej fotografii bawi się formą i emocjonalną treścią co sprawia, że jego fotografia jest charakterystyczna

Basia Caillot

Dziennikarka, pisarka i fotograficzka. Urodziła się w Paryżu, a dzieciństwo i młodość spędziła między Francją a Podhalem. Studiowała dziennikarstwo, kulturoznawstwo i języki obce. Podróżniczka zafascynowana etnografią. Pracuję nad historią mówioną, archiwami rodzinnymi i pamięcią. W 2015 współzałożyła Oficynę Wydawniczą Oryginały

Wiktor Franko

Rocznik 83. Moje fotografie to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, prace konceptualne oraz lifestylowe serie zdjęć. Najbardziej w fotografii lubię nastrój, to o nim są moje zdjęcia, a poprzez nastrój szukam prawdy.

Jacek Gąsiorowski

Zawodowy fotograf ślubny. Portrecista, felietonista i dziennikarz branżowy. Z przyjemnością rozmawiam o fotografii, nie lubię jednak jej wywyższać. Jest dla mnie najbardziej uniwersalnym medium w sposobie wyrażania się we współczesnym świecie. Moje serca biją z dwóch źródeł: slubnestudio.net i gasiorowski.net

Przemek Chudkiewicz

Jestem fotografem od blisko 20 lat. Fotografia to dla mnie rozmowa, czasem nawet ze sobą. Ale też relacja którą buduje z tym kogo spotykam przed obiektywem. Pozwalam ludziom, chwilom istnieć dalej, a nawet bardziej. Wierzę, że fotografia zrobiona z dobrą intencją pokazuje piękno człowieka takim jakim jest.

Marcin Giba

Zajmuję się artystyczną fotografią dronową. Ukończyłem Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opavie z tytułem magistra sztuki w dziedzinie fotografii. Organizuję jeden z najstarszych festiwali fotografii w naszym kraju - Rybnicki Festiwal Fotografii.

Andrzej Górski

jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii przy PWSFTviT w Łodzi i Instytutu Twórczej Fotografii w Czechach. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Leszek Górski

Fotografuję od 35 lat. Moje ulubione tematy to architektura i człowiek w otoczeniu miejskim. Na świat patrzę z sympatią i zainteresowaniem, często z pewnego dystansu. Staram się, by to co robię, było źródłem pozytywnych emocji. Zawsze fotograficznie pociągały mnie lampy, prawdopodobnie jestem pierwszym polskim Lampariuszem.

Piotr Hryniak

Rocznik 81. Fotograf Samouk. Aktualnie student ostatniego roku na kierunku Fotografia i wideo na Uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Uzależniony od dobrej muzyki, odbiorca sztuki wszelakiej. Ulubione tematy to krajobraz, natura i ostatnio autoportret.

Katarzyna Kalua Kryńska

Architekt, designer, fotograf. Doktor sztuk pięknych. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej. Ceni nie tylko efekt końcowy ale i proces tworzenia obrazu. Miłośniczka fotografii analogowej, alternatywnej, wet plate collodion, pinhole i pracy z materiałami światłoczułymi.

Marcin Kydryński

polski dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf.

Tomasz Lazar

Urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz doktor i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism.

Dyba & Lach

Dyba Lach – dokumentalistka, producentka, autorka. Adam Lach – dokumentalista, twórca wizualny.

Beata Łyżwa-Sokół

Fotoedytorka, autorka tekstów o fotografii, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej

Arcadius Mauritz

Portrecista, fotograf mody. W wolnych chwilach muzyk. Szkoleniowiec. Ma na swoim koncie sesje i publikacje z udziałem Gwiazd polskich i zagranicznych np. Danuta Stenka, Dorota Gardias, Patricia Kazadi, Agnieszka Kaczorowska, Sławek Uniatowski, Edyta Herbuś, Jacob Collier, Imany, Ayo, Paul Pedana, Alissa White-Gluz czy Cristina Scabbia

Magdalena Miernik

Prawnik, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, Założycielka firmy prawniczej Lookreatywni Law For Creatives świadczącej pomoc prawną dla branży kreatywnej. Promotorka wiedzy na temat prawa własności intelektualnej

Maciek Nabrdalik

fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo, laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotografii prasowej.

Paweł Okulowski

Fotograf, grafik komputerowy, redaktor naczelny portalu Nowiny.pl. Swoją pasję - fotografię łączę z pracą. W ciągu ponad 20 lat pracy w mediach miałem styczność z wieloma ludźmi, wykonałem tysiące zdjęć, setki fotoreportaży. Realizowałem projekty, które prowadziły do powstania publikacji książkowych i wystaw. Od 15 lat prowadzę bloga

Agnieszka Pilecka

Fotografia to wielkie medium. Działa na wyobraźnię. Mi osobiście daje cel w wędrówce przez Życie: do podróży, do poznawania ludzi, do rozmów. Moja nieśmiałość nigdy nie byłaby przełamana gdyby nie aparat. To mój środek do osiągnięcia celu. Nałogowo czytane książki, odbyte liczne podróże i moje studia pozwalają mi patrzeć na świat dojrzale.

Jacek Poremba

Na rynku fotograficznym działa od 30 lat. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Wielokrotnie powtarza, że: Zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy.

Jacek Siwko

W wielkim skrócie: mąż, tata trójki dzieci i fotograf. Nagrywam podcast Niezłe Aparaty i peroruję o biznesowym i marketingowym wymiarze pracy fotografa na YouTube w audycji Fleszem po oczach. W 2013 uciekłem z dużego miasta na mazurską wieś i od tego momentu datuję początek życia wolnego od stresu

Małgorzata Wakuluk

Pasjonatka fotografii. Fotografuje od 2016 roku. Choreografka z wykształcenia, zawodowo menadżerka agencji artystycznej,

Ania Diduch & Wojciech Wieteska

Ania Diduch, kuratorka, historyczka sztuki i dziennikarka. Wojciech Wieteska - fotograf, historyk sztuki, operator filmowy.

inspiracja

motywacja

wiedza

nowe pomysły

inna perspektywa

feedback

Fotograficzny Mastermind

co poniedziałek o godzinie 20.00 na żywo

W towarzystwie utalentowanych fotografów, edytorów, kuratorów czy pasjonatów – będziemy rozmawiać / komentować to, co nas na co dzień inspiruje, motywuje i napędza do fotografowania.

Spotkania, które mogą w radykalny sposób przyspieszyć Twój fotograficzny rozwój, to propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, a także dla tych, którzy żyją lub chcieliby żyć z fotografii.

Dołącz teraz do naszej grupy na Facebooku

zapraszamy – spotykamy się co poniedziałek o godzinie 20.00 na żywo