Skip to main content

Zapisz się na listę, aby oglądać spotkania LIVE  Ile to jest 10+3=?


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych tylko przez wydawcę magazynu „PokochajFotogafie.pl” dla celów marketingowych, w tym otrzymywania newslettera

  Zobacz ostatnie spotkania

  Zebraliśmy w jednym miejscu nagrania wraz z najważniejszymi linkami o których wspominamy w trakcie mastermindu.

  Fotograficzny MastermindNewsnon profit

  Fotograficzny Mastermind: o książkach fotograficznych – dzisiaj i jutro

  https://www.youtube.com/watch?v=NgMAH8gfYU0 O książkach fotograficznych - dzisiaj i jutro Fotograficzny Mastermind to ciekawi ludzie o różnych poglądach, doświadczeniach, często odmiennych punktach widzenia. To właśnie dzięki tej różnorodności możemy rozmawiać na każdy temat i wyciągać nieszablonowe wnioski. Poznaj nas bliżej i dowiedz się, co…
  Fotograficzny MastermindNewsnon profit

  Fotograficzny Mastermind

  https://www.youtube.com/watch?v=ie2r8vnDBlY Fotograficzny Mastermind to ciekawi ludzie o różnych poglądach, doświadczeniach, często odmiennych punktach widzenia. To właśnie dzięki tej różnorodności możemy rozmawiać na każdy temat i wyciągać nieszablonowe wnioski. Poznaj nas bliżej i dowiedz się, co nam w sercu gra i czym zajmujemy…
  Fotograficzny MastermindNewsnon profit

  Fotograficzny Mastermind – O książkach fotograficznych

  https://www.youtube.com/watch?v=l7P6klNTW8M Fotograficzny Mastermind – O książkach fotograficznych Porozmawiamy o różnych aspektach związanych z przygotowaniem, wydaniem książki fotograficznej; o tym jak, gdzie, z kim i dlaczego. Fotograficzny Mastermind to ciekawi ludzie o różnych poglądach, doświadczeniach, często odmiennych punktach widzenia. To właśnie…

  Poznajmy się

  Fotograficzny Mastermind to ciekawi ludzie o różnych poglądach, doświadczeniach, często odmiennych punktach widzenia. To właśnie dzięki tej różnorodności możemy rozmawiać na każdy temat i wyciągać nieszablonowe wnioski. Poznaj nas bliżej i dowiedz się, co nam w sercu gra i czym zajmujemy się na co dzień.

   

  Chcesz tworzyć z nami Mastermind?

  To jest propozycja tylko dla tych osób, które chcą się zaangażować w tworzenie Fotograficznego Mastermindu. Jeśli lubisz rozmawiać i poznawać nowych ludzi, masz coś ciekawego do przekazania, lubisz i chcesz dzielić się wiedzą i co najważniejsze, kochasz fotografię, (ok, przyda się jeszcze mikrofon i kamera)- zgłoś się! wypełnij formularz, kto wie, może to właśnie Ciebie szukamy?

  Michał Mrozek

  Pomysłodawca i mistrz ceremonii Fotograficznego Mastermindu, znany z tego że Pokochał Fotografię, redaktor naczelny magazynu o tym tytule. Od ponad dekady organizuje na całym świecie warsztaty z mistrzami fotografii. Nałogowy Lightroomoholik

  Kacper Kowalski

  Anna Bedyńska

  Emilia Kołodziejczyk

  Anita Andrzejewska

  Robert Kresa

  Michal Adamski

  Natalia Kepesz

  Lives and works in Berlin. After graduating in cultural studies and art history at the Humboldt University Berlin, she studied photography at the Ostkreuzschule Berlin.

  Anka Gregorczyk

  Artystka wizualna mieszkająca w Polsce, członkini FOTSPOT oraz Związku Polskich Artystów Fotografików, były członkini SARP, freelancer i promotor architektury. W swojej fotografii skupia się na reinterpretacji przestrzeni życia człowieka i zmienianych przez jego aktywność krajobrazach.

  Tymon Markowski

  Born in 1986 in Kraków. Self-made photographer with a degree in Sociology. He began taking pictures in 2006. Recipient of a grant from the Ministry of Culture and National Heritage in Poland. He was nominated to and won some of the most prestigious photo prizes in Poland and abroad.

  Marta Rybicka

  Fotografka dokumentalna. Podwójna laureatka GPP 2019, pracuje jako freelancer. Obecnie prowadzi projekty długoterminowe dotyczące bliskości i intymności poddanej różnym próbom - wojnie, chorobie czy współczesnym nawykom. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci. Stypendystka MKiDN.

  Agnieszka i Włodek Bilińscy

  Jesteśmy małżeństwem zajmującym się profesjonalnie fotografią krajoznawczą i przyrodniczą. Od od niemal 40 lat robimy zdjęcia przyrody i architektury. Z wykształcenia oboje jesteśmy biologami.

  Maciej Jeziorek

  fotograf dokumentalista, rocznik 1973, urodzony w Warszawie. Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego i Studium Fotograficznego na ul. Spokojnej w Warszawie. Założyciel i członek Napo Images.

  Wojciech Grzędziński

  Fotoreporter. Juror i laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011–2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty prezydenta RP

  Bogdan Frymorgen

  Fotograf. Producent i dziennikarz radiowy. Studiował anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z polską sekcją BBC World Service, tworząc autorskie audycje o tematyce muzyki poważnej. Od 1998 r. jest korespondentem RMF FM w Londynie

  Adrian Wykrota

  Fotograf, dokumentalista, pomysłodawca i współzałożyciel galerii PIX.HOUSE. Członek ZPAF i kolektywu UNPOSED. Ukończył z wyróżnieniem Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w czeskiej Opawie oraz kulturoznawstwo – medioznawstwo i filologię angielską. Student studiów doktorskich ITF SU.

  Tomasz Tomaszewski

  Wybitny polski fotograf i pedagog, wieloletni współpracownik magazynu National Geographic; członek ZPAF, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers.

  Kasia Strek

  Fotoreporterka mieszkający między Paryżem a Warszawą. Koncentruje się na tematyce związanej z nierównościami społecznymi, kwestiami środowiska i praw kobiet. Współpracuje z największymi gazetami na świecie, miedzy innymi z The New York Times, Time, The New Yorker, NPR, The Guardian, EL Pais, Le Monde.

  Grzegorz Wójcik

  Fotograf, uhonorowany tytułami Artiste FIAP oraz Excellence FIAP. W latach 2014-2016 wiceprezes Zarządu Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego Fotum, obecnie członek Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego

  Ela Kinowska

  fotografuje od 35 lat. Jest wagabondem z aparatem w kieszeni, ciągle w drodze. W 1990 roku wyemigrowala do Kanady. Zajmuje się czarno-bialą fotografią dokumentalną, wierna filozofii decydującego momentu.

  Marek Kosiński

  pasjonat przyrody i fotografii przyrodniczej od dzieciństwa, instruktor fotografii, popularyzator przyrody, dr nauk biologicznych, absolwent i wieloletni pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, autor kilkunastu książek edukacyjnych o przyrodzie.

  Monika Cichoszewska

  Kolodionistka, entuzjastka wielkiego formatu, pracy w ciemni, procesów manualnych i chemicznych w fotografii. Jurorka w Artlimted.net. W przeszłości pilotka paralotni., obecnie miłośniczka plenerów fotograficznych i podróżowania do Japonii i Korei.

  Piotr Iczek Biegaj

  Z fotografią śpię, budzę się i zasypiam. Fotografia bawi mnie, smuci i zdumiewa. Fotografując odpoczywam, denerwuje się i śmieję.

  Michał Buddabar

  ur. 1974 Fotografuje od 11 lat, artystycznie i zawodowo tylko aparatami analogowymi. Specjalizuje się w fotografii portretowej i aktowej. Warsztat pracy stawia na pierwszym miejscu. Zdobywca wielu wyróżnień i publikacji prasowych. W swojej fotografii bawi się formą i emocjonalną treścią co sprawia, że jego fotografia jest charakterystyczna

  Basia Caillot

  Dziennikarka, pisarka i fotograficzka. Urodziła się w Paryżu, a dzieciństwo i młodość spędziła między Francją a Podhalem. Studiowała dziennikarstwo, kulturoznawstwo i języki obce. Podróżniczka zafascynowana etnografią. Pracuję nad historią mówioną, archiwami rodzinnymi i pamięcią. W 2015 współzałożyła Oficynę Wydawniczą Oryginały

  Wiktor Franko

  Rocznik 83. Moje fotografie to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, prace konceptualne oraz lifestylowe serie zdjęć. Najbardziej w fotografii lubię nastrój, to o nim są moje zdjęcia, a poprzez nastrój szukam prawdy.

  Jacek Gąsiorowski

  Zawodowy fotograf ślubny. Portrecista, felietonista i dziennikarz branżowy. Z przyjemnością rozmawiam o fotografii, nie lubię jednak jej wywyższać. Jest dla mnie najbardziej uniwersalnym medium w sposobie wyrażania się we współczesnym świecie. Moje serca biją z dwóch źródeł: slubnestudio.net i gasiorowski.net

  Przemek Chudkiewicz

  Jestem fotografem od blisko 20 lat. Fotografia to dla mnie rozmowa, czasem nawet ze sobą. Ale też relacja którą buduje z tym kogo spotykam przed obiektywem. Pozwalam ludziom, chwilom istnieć dalej, a nawet bardziej. Wierzę, że fotografia zrobiona z dobrą intencją pokazuje piękno człowieka takim jakim jest.

  Marcin Giba

  Zajmuję się artystyczną fotografią dronową. Ukończyłem Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opavie z tytułem magistra sztuki w dziedzinie fotografii. Organizuję jeden z najstarszych festiwali fotografii w naszym kraju - Rybnicki Festiwal Fotografii.

  Andrzej Górski

  Fotograf, kolodionista. Absolwent Wyższego Studium Fotografii przy PWSFTviT w Łodzi i Instytutu Twórczej Fotografii w Czechach. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

  Leszek Górski

  Fotografuję od 35 lat. Moje ulubione tematy to architektura i człowiek w otoczeniu miejskim. Na świat patrzę z sympatią i zainteresowaniem, często z pewnego dystansu. Staram się, by to co robię, było źródłem pozytywnych emocji. Zawsze fotograficznie pociągały mnie lampy, prawdopodobnie jestem pierwszym polskim Lampariuszem.

  Piotr Hryniak

  Rocznik 81. Fotograf Samouk. Aktualnie student ostatniego roku na kierunku Fotografia i wideo na Uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Uzależniony od dobrej muzyki, odbiorca sztuki wszelakiej. Ulubione tematy to krajobraz, natura i ostatnio autoportret.

  Katarzyna Kalua Kryńska

  Architekt, designer, fotograf. Doktor sztuk pięknych. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej. Ceni nie tylko efekt końcowy ale i proces tworzenia obrazu. Miłośniczka fotografii analogowej, alternatywnej, wet plate collodion, pinhole i pracy z materiałami światłoczułymi.

  Marcin Kydryński

  polski dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf.

  Tomasz Lazar

  Urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz doktor i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism.

  Dyba & Lach

  Dyba Lach – dokumentalistka, producentka, autorka. Adam Lach – dokumentalista, twórca wizualny.

  Beata Łyżwa-Sokół

  Fotoedytorka, autorka tekstów o fotografii, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej

  Arcadius Mauritz

  Portrecista, fotograf mody. W wolnych chwilach muzyk. Szkoleniowiec. Ma na swoim koncie sesje i publikacje z udziałem Gwiazd polskich i zagranicznych np. Danuta Stenka, Dorota Gardias, Patricia Kazadi, Agnieszka Kaczorowska, Sławek Uniatowski, Edyta Herbuś, Jacob Collier, Imany, Ayo, Paul Pedana, Alissa White-Gluz czy Cristina Scabbia

  Magdalena Miernik-Grzesiowska

  Prawnik, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, Założycielka firmy prawniczej Lookreatywni Law For Creatives świadczącej pomoc prawną dla branży kreatywnej. Promotorka wiedzy na temat prawa własności intelektualnej

  Maciek Nabrdalik

  Fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo, laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotografii prasowej.

  Paweł Okulowski

  Fotograf, grafik komputerowy, redaktor naczelny portalu Nowiny.pl. Swoją pasję - fotografię łączę z pracą. W ciągu ponad 20 lat pracy w mediach miałem styczność z wieloma ludźmi, wykonałem tysiące zdjęć, setki fotoreportaży. Realizowałem projekty, które prowadziły do powstania publikacji książkowych i wystaw. Od 15 lat prowadzę bloga

  Agnieszka Pilecka

  Fotografia to wielkie medium. Działa na wyobraźnię. Mi osobiście daje cel w wędrówce przez Życie: do podróży, do poznawania ludzi, do rozmów. Moja nieśmiałość nigdy nie byłaby przełamana gdyby nie aparat. To mój środek do osiągnięcia celu. Nałogowo czytane książki, odbyte liczne podróże i moje studia pozwalają mi patrzeć na świat dojrzale.

  Jacek Poremba

  Na rynku fotograficznym działa od 30 lat. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Wielokrotnie powtarza, że: Zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy.

  Jacek Siwko

  W wielkim skrócie: mąż, tata trójki dzieci i fotograf. Nagrywam podcast Niezłe Aparaty i peroruję o biznesowym i marketingowym wymiarze pracy fotografa na YouTube w audycji Fleszem po oczach. W 2013 uciekłem z dużego miasta na mazurską wieś i od tego momentu datuję początek życia wolnego od stresu

  Małgorzata Wakuluk

  Pasjonatka fotografii. Fotografuje od 2016 roku. Choreografka z wykształcenia, zawodowo menadżerka agencji artystycznej,

  Ania Diduch & Wojciech Wieteska

  Ania Diduch, kuratorka, historyczka sztuki i dziennikarka. Wojciech Wieteska - fotograf, historyk sztuki, operator filmowy.

  inspiracja

  motywacja

  wiedza

  nowe pomysły

  inna perspektywa

  feedback

  Fotograficzny Mastermind

  co poniedziałek o godzinie 20.00 na żywo

  W towarzystwie utalentowanych fotografów, edytorów, kuratorów czy pasjonatów – będziemy rozmawiać / komentować to, co nas na co dzień inspiruje, motywuje i napędza do fotografowania.

  Spotkania, które mogą w radykalny sposób przyspieszyć Twój fotograficzny rozwój, to propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, a także dla tych, którzy żyją lub chcieliby żyć z fotografii.

  Dołącz teraz do naszej grupy na Facebooku

  zapraszamy – spotykamy się co poniedziałek o godzinie 20.00 na żywo