Na dnie plecaka – spotkanie z utalentowanym Wiktorem Franko, specjalizującym się w fotografii kreacyjnej. To także rozmowa o fotografii oraz o sekretach, które Wiktor skrywa w swojej torbie. Posłuchaj, jak fotografuje, czego używa i jak pracuje.  Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi będzie Ci łatwiej podjąć decyzję co kupić, a czego nie ;) Jeśli masz jakieś pytania do Wiktora – to zachęcamy do komentowania poniżej.

 

ZAWARTOŚĆ TORBY

Aparat
Nikona D700 nie ma już w sprzedaży, aktualny model to:
Nikon D800 – http://winmar.pl/p18559,Nikon_D800.html
Canon 6D – http://winmar.pl/p20940,Lustrzanka_Canon_EOS_6D_Body.html

Polaroid sx70 – nie ma w sprzedaży, alternatywą w tym formacie może być np:
Polaroid Instant Z340E http://winmar.pl/p25157,POLAROID_aparat_cyfrowy_Instant_Z340E.html
+ wkłady http://winmar.pl/p25158,POLAROID_film_3x4_Zink_30_sztuk.html
lub np któryś z popularnych FujiFilm Instax

Obiektywy
Nikkor 85mm 1.4 – http://winmar.pl/p20561,Obiektyw_Nikon_Nikkor_AF-S_85_mm_f__1.4_G_.html
Nikkor 50mm 1.4 – http://winmar.pl/p5022,Obiektyw_Nikon_Nikkor_AF-S_50_mm_f__1.4G_.html
Nikkor 14-24 2.8 – http://winmar.pl/p4475,Obiektyw_Nikon_Nikkor_AF-S_14-24_mm_f__2.8_G_ED.html
Nikkor 35mm 1.8 – http://winmar.pl/p5068,Obiektyw_Nikon_Nikkor_35_mm_f__1.8_G_AF-S_DX.html

Książka
„Beksińscy. Portret podwójny” http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4267,Beksinscy-Portret-podwojny

19 komentarzy

 • Łukasz Ginalski pisze:

  Świetna druga część rozmowy. Chyba najlepszy odcinek całej serii „Na dnie plecaka”. Bardzo pouczający. Wiktorze ciągle Cię coś zastanawia – do swojej fotografii wprowadzasz dla siebie samego innowacyjne rozwiązania – nie stoisz w miejscu tak trzymać. Jestem zwolennikiem takiego podejścia. Oj chciałoby mi się popracować u Ciebie przy sesjach. To musi być niesamowite doświadczenie :) Przypominasz mi trochę w podejściu do fotografii Eugene Smith-a, co prawda on był dokumentalistą i fotoreporterem. Niemniej w autorskich projektach jak chociażby Pittsburgh bardzo eksperymentował zarówno z post produkcją i jak oddziaływaniem na odbiorcę przez bardzo surowe i mocne kadry. Dziękuję serdecznie Michałowi i ekipie za stworzenie i prowadzenie PF. Cieszę się, że ciągle wam się chce :)

  • Wiktor Franko pisze:

   Dzięki bardzo za miłe słowa i tak zacne i niezasłużone porównanie :)

   • Łukasz Ginalski pisze:

    Porównanie zasłużone. Ponieważ Ciebie jak i jego cechuje ciągły rozwój i chęć zmiany świadomości ludzi. On co prawda chciał zmienić wszystkich na całym świecie – ale to nie jest realne. Tobie to się w pewnym sensie udaje, ponieważ docierasz do pojedynczych ludzi i ich nakłaniasz do samodzielnego myślenia. Potem wspólnego działania – czego efektem są Twoje fotografie. nie każdy fotograf to potrafi. masz chłopie wyjątkowy dar. Oby tak dalej :)

    • Rafal Stanisz pisze:

     Będę nudny , któryś już raz z rzędu będę powtarzał że jest super idealnie …. ale cóż to jest po prostu fakt Wiktor mega profesjonalne podejście do sprawy myślę że wiele ludzi nie tylko artystów bo w Twoim wykonaniu fotografia to Sztuka ( co nie zawsze można powiedzieć o wszystkich ), powinno czerpać z takiego podejścia do sprawy , ale zwykli ludzie którzy chcą do czegoś dojść powinni ten wywiad zobaczyć ,za pewne dużo by im dał.
     A teraz do wszystkich z PF , oby tak dalej jesteście świetni w tym co robicie nie przestawajcie :)

 • Krzysztof Strzoda pisze:

  Świetny wywiad. Najciekawsza jest nie zawartość plecaka (sprzęt), tylko dystans do własnej fotografii oraz własne przemyślenia, wynikające z doświadczeń, a kwintesencją dla mnie jest wypowiedź odnośnie relacji fotograf-fotografia :) pozdrawiam

 • Ewelina Suchińska pisze:

  prosimy o warsztaty z panem Wiktorem! :)

 • Tomek pisze:

  Michał? Jest świetnie. Jak zwykle kawał dobrej roboty, morze informacji, bardzo ciekawa rozmowa. Naprawdę wartościowy program. Pozdrawiam

 • Kamil pisze:

  Więcej tego typu ludzi! Naprawdę świetnie się oglądało.

 • Magda pisze:

  Niesamowita rozmowa…
  Zastanawia mnie teraz teza Michała o fotografii i muzyce, mam o czym myśleć. Coś w tym jest :)
  Wiktor, super człowiek, piękne zdjęcia, skromność, podziwiam :)
  Ja jestem gdzieś na początku drogi, uczę się i wiele staram się dostrzec w rozmowach, zdjęciach, ta rozmowa bardzo mnie zainspirowała do poszukiwań własnego stylu, czasem odejścia od 100% „poprawności”…
  Dzięki chłopaki…
  P.S. Michał kiedy poznamy zawartość Twojego plecaka/torby :)

 • campanule irena pisze:

  właściwie trudno powiedzieć, że był to program „Na dnie plecaka” w czystej postaci, bo zrobiła się bardzo ciekawa i ciepła rozmowa o fotografii i o życiu!! świetny program, takie mogłabym oglądać codzinnie!!

  • Magda pisze:

   No właśnie to jest fajne w tym projekcie :) jestem pod wielkim wrażeniem rozmowy :) oby więcej takich!!!

 • Jackartphoto pisze:

  Często czerpie inspiracje obserwując prace, poczynania zagranicznych artystów, fotografów, jest mi niezmiernie miło po raz pierwszy dołączyć do tego grona kogoś z Polski, genialny z pana człowiek ;)

 • zuzia pisze:

  prosze niech mnie ktos ‚oswieci’;) w jaki sposob Pan Wiktor swieci’monitorem’ Co to takiego? Piekne portfolio!!!Wiele sie nauczylam, dziekuje!

 • Wioleta pisze:

  Niesowity gość.. Oglądając go mam ważnie czasem, że o fotografii wiem więcej niż on.. jednak oglądając jego portfolio Pan Wiktor jest dla mnie mistrzem! Ogromny szacunek za wyrobiony swój prywatny, niepowtarzalny i niesamowity styl zdjęć. Niesamowita wizja fotografowania… faktycznie tak jakby Pan żył w innym świecie.. :) Świetny wywiad! :)

 • mrc pisze:

  Bardzo fajny program. Zupełnie jakbym rozmawiał sam z sobą, tylko jeszcze żeby fotki mi takie same wychodziły :D.

 • angel724 pisze:

  Dlaczego linki nie działają przerzuca na główną stronę .

Leave a Reply