Na dnie plecaka – tym razem gościem Michała Mrozka będzie Zygmunt Novak, którego wielką pasją poza fotografią są dalekie podróże – co z tego wynika sami zobaczcie ;) Zapraszamy do rozmowy o fotografii, o sekretach, które Zygmunt skrywa w swoim plecaku (i srebrnej walizce), posłuchajcie czego używa na co dzień i jak fotografuje.

19 komentarzy

 • adam medelczyk pisze:

  Można było strzyć uszami na widok sprzętu, ale i wysłuchać bezpretensjonalnej pogawędki. W tle świetne kadry, pozdrawiam

 • Piotr Maciej Lewandowski pisze:

  Bardzo fajnie, kolejny fotograf pokazał, że nie trzeba mieć najdroższych słoików żeby robić niezłe fotki. W zestawieniu obiektywów zapomnieliście o C50 f1.4. Pozdrawiam!

  • Michał pisze:

   Przecież oprócz jednego obiektywu to są same L-ki praktycznie?

   • Piotr Maciej Lewandowski pisze:

    eLka eLce nierówna ;-). To świetne szkła, wszystkie. Dwa z nich ciągle mam i używam, jedną eLkę mam w nowszej wersji. Jednak, to wszystko nieważne. Liczy się fotografia.

    • Michał pisze:

     No ja się z tym zgodzę. Ja nie mam, żadnej Lki (pracuję innymi puszkami). Bardziej chodziło mi o to, że jednak korzysta z lepszych i drogich szkieł. No, ale zdjęcia sa dobre. To z kolei nie znaczy, że szkłami budżetowymi nie zrobiłby podobnych ;) Akurat konkretne modele szkieł to jes to co mnie najmniej interesuje w tym programie.

     Bo jak sobie kupię sobie powiedzmy FUJI to jaką ma wartość dla mnie, że koleś fotografował Lką?

    • tom pisze:

     Wszystkie L-ki są świętne? hahaha dobry żart…

 • Robert Czarnik pisze:

  Super. Już nie mogę się doczekać następnego odcinka. Co do Hasselblada to już od dawna myślałem o kupnie takowego sprzętu i po tym odcinku chyba zakupię :) Analog ma w sobie po prostu duszę. Oprócz cyfry mam analoga Canona (nie żeby reklama) AE-1 i szczerze mówiąc wolę robić nim zdjęcia nią cyfrą.

 • Przesympatyczny gość, dobrze słuchało się tego, co miał do opowiedzenia. Sprzętu co niemiara, drogiego w dodatku. Super odcinek, cieszę się bardzo i z niecierpliwością czekam na kolejny.

 • Michał pisze:

  Z tym Canonem to nie do końca prawda. Wiktor Franko fotografował głownie Nikonem, a teg oCanona to kupił z niezrozumiałych dla mnie powodów. Zresztą sam to przyznał ;) Trochę mnie przytłoczyła ilość sprzetu w sensie tego czego używa rzeczywiście w podróży i co mu się sprawdza naprawdę.

  Bardzo fajny odcinek i coraz chętniej oglądam tą serię. Jestem ciekawy czy pojawi się znów ktoś od dokumentu i streetu.

 • Tomasz Wrzos pisze:

  Kolejny bardzo ciekawy odcinek. Jedno co mnie gryzie, zawsze nikon canon. Ciekawe czy i kiedy będzie ktoś z systemem sony :)

 • Tomił pisze:

  Kolejny interesujący odcinek z bardzo ciekawym gościem, ale… fajnie gdyby na dnie plecaka znalazło się coś innego niż canon. Nie jestem przeciwnikiem canona, tylko posłuchałbym chętnie fotografujących także innymi systemami.

 • blooming pisze:

  off topic … proszę, linki spod tekstu zakodujcie do wyzwalania w nowym oknie.. często zapominam i przerywa się reportaż.. trzeba wracać, cofać, szukać …

 • Zygmunt Novak pisze:

  Dziękuję za kubełek z zimną wodą ;) – nowa wersja strony jest w stadium zaawansowanym. Aktualna wersja najwyraźniej źle zniosła zmianę hostingu w sprzed 2-3 tygodni. Byłem przekonany że jednak działa.

Leave a Reply