Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Tajemnic Ciemni Cyfrowej – tym razem także na wasze życzenie zabieramy się za narzędzie Radial Filter. Napisz do nas co jest Twoim największym problemem w Lightroomie na jaki temat powinny być kolejne programy?

11 komentarzy

 • Łukasz Ginalski pisze:

  Jak zwykle w fajny i bardzo czytelny sposób pokazanie możliwości narzędzia.
  Dzięki wielkie dla całej ekipy, że ciągle wam się chce nas uczyć :)

 • Elzbieta Targonska pisze:

  Genialne w swojej prostocie, a talent dydaktyczny MM – imponujący !

 • Barbara pisze:

  Świetne narzędzie – zachwyciło mnie już w odcinku dotyczącym odszumiania zdjęć. Często wracam do wcześniejszych odcinków. Z nieciepliwością czekam na następne.

 • Grzesiek pisze:

  super – niby znam ligtrooma ale zawsze z wielkim zainteresowaniem oglądam każdy odcinek, świetnie systematyzuje wiedze i przypomina o funkcjach zapomnianych :)

 • Andrzej pisze:

  Hmm, a jest możliwość działania na innych kształtach (nie tylko okręgi/elipsy, ew innym narzędziem w Lightroom) tak jak jest to w LightZone? lub ew łączenia kilku elips/okręgów tak żeby pokryć potrzebny kształt i nie dokonywać zmiany dla każdej maski osobno.

  • Marcin pisze:

   Można kliknąć prawym klawiszem myszy na aktywnym radial filtrze i wybrać Duplicate, W ten sposób stworzysz kopię pierwszego filtra z takimi samymi ustawieniami. Po przesunięciu w wybrane miejsce i dopasowaniu kształtu masz 2 (lub więcej) filtrów z tym samym efektem.

   • Andrzej pisze:

    Świetnie, bardzo dziękuję za informację:)
    Pozdrawiam

    • Marcin pisze:

     Proszę bardzo. Dodam tylko, że kształt tego filtra to rzeczywiście kółko albo elipsa. Aby uzyskać inne kształty, to już tak jak Michał wspominał na filmie – trzeba użyć pędzelka, który w zakresie możliwości korekcji potrafi to samo :)

 • Paweł pisze:

  Witam. Dwa tygodnie temu całkiem przypadkiem wpadłem na ten kanał. Oglądałem wiele tutorialii o LR5,ale ten wydaje się najbardziej konkretny.Cały ten portal, ze wszystkimi swoimi cyklami jest świetny! A co do LR5, to może wyjaśnienie działania i zastosowanie dzielenia tonów (spit tonning…chyba, mam polską nakladke na LR)

 • Elzbieta Targonska pisze:

  Na pytanie co jeszcze można objaśnić w LR5 mam do dodania swój problem ( być może trwyailny dla wielu).
  Archiwizacja na dysku zewnętrznym:
  Ja otagowuję swoje zdjęcia, zgodnie z Twoją Michale sugestia oceniam je systemem gwiazdkowym.
  Przy przenoszeniu zdjęć na dysk zewnętrzny w LR zostają im ewentualnie katalogi tematyczne ( jesli były tworzone ) , ale jako zbiory puste.
  Pytanie : jak to zrobić , by takie ocenione i oetykietowane ( ale słowo!) zdjęcia po zaimportowaniu na powrót do LR miały wszystkie te cechy ?
  Generalnie z tym eksportowaniem i importowaniem mam zagwozdkę …
  Jesli ten temat komuś jeszcze jest bliski to może kolejny odcinek ?
  Pozdrawiam,

 • Marzena pisze:

  Bardzo liczę na dodanie tutka o Tone Curve i Split Toning w najbliższej przyszłości.

Leave a Reply