Tajemnice Ciemni Cyfrowej – tym razem Michał Mrozek opowie o kolorach, a dokładnie o HSL. Napisz, co jest Twoim największym problemem w Lightroomie, na jaki temat powinny być kolejne programy.

 

8 komentarzy

 • kamil pisze:

  ja bym się chętnie dowiedział coś o samym profilowaniu aparatu za pomocą color checkera i jak tworzyć presety.
  odcinek bardzo fajny i przydatny oby tak dalej choć jak ktoś jest już troszkę bardziej zaawansowany to jednak tylko odświeżający to z czego korzysta się od dawna i bez czego nie da się obejść :) pozdrawiam

  • Zgadza się to ważny i ciekawy temat. Profilowanie HSL (czyli SpyderCHECKR) a kalibrowanie matrycy czyli ColorChecker to dwa zupełnie inne tematy, ale myślę, że trzeba będzie zrobić o tym odcinek, sporo fotografów tego nie ogarnia i miesza pojęcia. Przy okazji to samo jeśli chodzi o kalibracje monitorów.

 • Marcin Kubiak pisze:

  Michale przede wszystkim bardzo Ci dziękuję, że wróciłeś bo był mały przestój:) Faktycznie tak jak Kamil pisze temat profili jest dość pomijany. Mnie jeszcze interesuje odszumianie i obróbka zautomatyzowana w skali ślub. Zauważyłem, że odszumianie w lightroomie wychodzi czasem trochę gorzej niż w przypadku np. kolekcji NIK. A wydaje mi się, że Lightroom jest na tyle potężnym narzędziem, że powinien wystarczyć do pozbywania się szumów bez utraty jakości fitografii. Wszystkiego dobrego!

 • Elzbieta Targonska pisze:

  Znów kawał wiedzy w kilku żółnierskich słowach! Dziękuję.
  A swoją drogą polski odpowiednik HUE to chyba odcień po prostu, a ta woda na ostatniej fotografii ( przed przeróbkami ) jest szmaragdowa.

 • Max pisze:

  Wiedzy nigdy nie za wiele, dziękuję , robisz to świetnie nie przynudzając tylko same konkrety – lubię ten styl i z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek – pozdrawiam serdecznie :-)

Leave a Reply