ubf_2016_ok1

Zapraszamy już na XII Uliczną Bitwę Fotograficzną, która odbędzie się w sobotę 30 lipca 2016 r. w GLIWICACH w ramach Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy “Ulicznicy” na żywo, pod gołym niebem, z głosem decydującym jurora Tomasza Tomaszewskiego oraz publiczności.

Tematem tegorocznej Bitwy jest MOJA ULICA. Na Twoją interpretację tematu czekamy do 28 lipca (czwartek) do północy. Uczestnicy, których zdjęcie zostanie zakwalifikowane do udziału w Bitwie, otrzymają potwierdzenie i zaproszenie na bitwę, ale do kibicowania zapraszamy wszystkich. A potem już, jak co roku – zwycięzcę Bitwy obsypiemy cennymi nagrodami. Jest to jedyna taka okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności na żywo, a przede wszystkim dobrze się bawić w gronie potyczkujących się fotografów. Zapraszamy!

Kiedy: 30 lipca 2016, sobota. Rozgrzewka od 20.00 – bitwa staruje o 21.00

Gdzie: Gliwice, Park Chopina

Temat Bitwy: Moja ulica

Komentarz od Tomasza Tomaszewskiego: „Ten tytuł jest pretekstem do wykonania zdjęcia, lub też wysłania gotowej fotografii o charakterze ciekawej metafory dotyczącej miejsca, w którym żyjemy. Interesować nas będzie obraz, który nie skupia się jedynie na sferze dokumentalnej, ale jest raczej refleksją, analizą i interpretacją przestrzeni, w której Państwo funkcjonujecie.”

Juror: Tomasz Tomaszewski

ubf_tt-mTytuł Doktora na wydziale Sztuka Mediów, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI – Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem, Zapewnia Się Atmosferę Życzliwoście, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Przebieg Bitwy w 7 krokach:

 1. Zapoznajesz się z tematem bitwy (za każdym razem jest inny) tym razem tematem jest: MOJA ULICA
 2. Wykonujesz swoją fotografię na zadany temat lub wyciągasz z „szuflady” fotografię sprzed lat
 3. Przesyłasz ją do nas do czwartku (28 lipca) za pomocą formularza, który znajduje się powyżej
 4. Jeśli otrzymasz od nas maila z zaproszeniem – przyjeżdżasz na miejsce Bitwy i rejestrujesz się o godzinie 20.00. Jeśli nie – zapraszamy jako obserwatora, będziesz także głosować
 5. Wraz ze wszystkimi obecnymi głosujesz na konkretne zdjęcia, które parami będą pojawiały się na ekranie. Wybrane przez publiczność bierze udział dalej w bitwie, drugie odpada. Juror ma prawo Veta, może zmienić decyzję publiczności, odrzucić lub przepuścić oba zdjęcia.
 6. Eliminacje trwają, liczba zdjęć maleje, aż w końcu pozostaje zwycięzca Bitwy
 7. Zwycięzca w błysku fleszy odbiera gratulacje naszego Gościa, zgarniając wszystkie nagrody.

Proste zasady UBF zamiast regulaminu:

 • eksperymentalnie wprowadzamy nową zasadę – zwycięsca bitwy jest tylko jeden (rezygunejmy z nagradzaniem 2 i 3 miejsca)
 • zaprosimy osoby, których fotografie zostaną wstępnie zaakceptowane przez jurora, nie mniej niż 48 osób
 • aby wziąć udział w Bitwie musisz być w miejscu odbywania się bitwy o godzinie 20.00 i zgłosić się po odbiór numerka
 • nagrody dla zwycięscy są rozdawane zaraz po zakończeniu bitwy
 • temat bitwy proponuje juror
 • fotografie w trakcie trwania bitwy są anonimowe
 • uczestnicy bitwy zgłaszają się osobiście godzinę przed bitwą, czyli o 20.00, wówczas zostają dopuszczeni do udziału w rywalizacji
 • bitwa zaczyna się punktualnie o 21.00, losując kolejne pary zdjęć – wyświetlane na ekranie, zgromadzona publiczność głosuje na żywo, eliminacje doprowadzają do 3 finałowych zdjęć
 • jeśli znajdziesz się w finale a nie będzie Cię na miejscu twoja nagroda bezpowrotnie przepada
 • w trosce o uniknięcie lobbingów juror dysponuje prawem Veta
 • wszyscy uczestnicy mogą także głosować w czasie bitwy
 • jedna osoba może zgłosić tylko jedno swoje zdjęcie
 • rejestracja tylko na tej stronie, aż do wyczerpania miejsc
 • Udział w bitwie mogą wziąć tylko prenumeratorzy magazynu PokochajFotografie.pl – jak wiecie, prenumerata kosztuje dokładnie 0 (zero) złotych, więc kto jeszcze nie prenumeruje magazynu może to łatwo zmienić :)

Organizator zastrzega sobie możliwość interpretacji oraz dokonania zmian w zasadach bitew, pozostając jednocześnie w obowiązku ich ogłoszenia w ten sposób by o zmianach poinformowani zostali uczestnicy.

 

Nagrody dla zwycięzcy Bitwy

Warsztaty Lightroom, Work Flow – EXPERT z Michałem Mrozkiem
Nagrodą dla Zwycięzcy jest udział w dwudniowych warsztatach Lightrooma, które prowadzi Michał Mrozek (najbliższy termin 10-11 września w Gliwicach). To wyjątkowe warsztaty, podczas których nauczysz się, jak krok po kroku dobrze wywołać pliki RAW, korzystając z potężnych możliwości Adobe Photoshop Lightroom 6. Poznasz całkiem proste w wykonaniu, a nieoczywiste metody usprawnienia swojej pracy w cyfrowej ciemni. Szczegółowy opis warsztatów.

ubfl12-n4

Wacom Intuos Pro M
Zwycięzca Bitwy otrzyma tablet graficzny nowej generacji Intuos Pro M – przeznaczony dla fotografików, projektantów i artystów, którzy chcą przenieść tworzenie cyfrowych dzieł na nowy poziom. Ten innowacyjny tablet łączy w sobie najlepsze cechy urządzeń piórkowych firmy Wacom z intuicyjną obsługą multidotyku. Uzyskasz niesamowitą precyzję i kontrolę, przyspieszysz swoją pracę, wykorzystasz wszystkie zalety innowacyjnej technologii czułego na dotyk piórka w ulubionych programach kreatywnych i przenieś swoje pomysły na najwyższy poziom pracy z tabletem graficznym serii Intuos PRO.

ubfl12-n1

Drukarka EPSON L130
Model L130 jest idealny dla użytkowników domowych, którym zależy na wysokiej jakości i niskich kosztach drukowania. Pojemny system zasilania w atrament pozwala na wydrukowanie większej liczby stron przy niższych kosztach. Prosta i bezproblemowa konfiguracja pozwala na błyskawiczne przygotowanie do pracy, zapewniając maksymalną produktywność i minimalny czas przestoju. Szybki system uzupełniania pojemników z atramentem zapewnia łatwość drukowania bez zbędnych przestojów.

ubfl12-n2

Zestaw 10 książek wydawnictwa Helion

 

ubfl12-n3b