Skip to main content

 

Zapraszamy już na IX Uliczną Bitwę Fotograficzną, która odbędzie się w piątek 27 lipca 2012 r. w GLIWICACH w ramach Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy “Ulicznicy” na żywo, pod gołym niebem, z głosem decydującym jurora oraz publiczności. Zwycięzcę Bitwy obsypiemy cennymi nagrodami. Jest to jedyna taka okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności na żywo, a przede wszystkim dobrze się bawić w gronie potyczkujących się fotografów. Zapraszamy!

Marek Arcimowicz, juror tegorocznej Ulicznej Bitwy Fotograficznej, znany jest z niezwykłych fotografii, które wykonał w miejscach niedostępnych dla 99% z nas. Ze sprzętem fotograficznym dotarł w bardzo dzikie i odległe miejsca. Obserwował i utrwalił zarówno piękne krajobrazy, jak i ludzi zmagających się z naturą i swoją własną słabością. Tematem tegorocznej Bitwy jest PODRÓŻ. Na Twoją interpretację tematu czekamy do 25 lipca (środa) do północy. Uczestnicy, których zdjęcie zostanie zakwalifikowane do udziału w Bitwie, otrzymają potwierdzenie i zaproszenie na bitwę, ale do kibicowania zapraszamy wszystkich. Twoja PODRÓŻ zaczyna się już dziś!

 

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, do zobaczenia na Bitwie!!

Ufff udało się wybraliśmy uczestników Bitwy! Osoby zakwalifikowane otrzymały właśnie maila
z zaproszeniem. Wszystkich pozostałych, jak również obserwatorów, wiernych fanów i kibiców
– zapraszamy już jutro (27 lipca, piątek) o godzinie 20:00 pod Zamek Piastowski! Będzie Bitwa!!!

 

Temat bitwy: PODRÓŻ

Kiedy: 27 lipca 2012, piątek, godzina 20.00

Gdzie: Gliwice, skwer przy Zamku Piastowskim

Juror i gość specjalny: Marek Arcimowicz

 

arcimowicz

Marek Arcimowicz – z wykształcenia architekt (niepraktykujący), przede wszystkim zawodowy fotograf z kilkunastoletnim doświadczeniem i zapalony narciarz z licencją instruktora. Pracuje dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Z aparatem fotograficznym przemierzył świat. Od 2000 r. współpracuje z polską edycją magazynu „National Geographic”, gdzie opublikował kilka reportaży. Jego prace i artykuły publikowano również na łamach m.in.: , „Podróże”, „Focus”, „GEO”, „CHIP – Photo-video-digital”, „Góry”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Foto-Pozytyw”. Jego prace były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na wystawie “Oczami Fotografów National Geographic”. Wielekrotny juror konkursów fotograficznych. Uczestnik XII i XIII Biennale Fotografii Górskiej (jest dwukrotnym laureatem I nagrody). Redaktor magazynu GÓRY. Od roku 2005 członek światowej “stajni” fotografów LOWEPRO. Wspierany również przez MERRELL, PELI i TILAK

 

 

Nagrody za zajęcie I miejsca:

Wacom Intuos 5 M
Zwycięzca Bitwy otrzyma tablet graficzny nowej generacji Intuos5 – przeznaczony dla fotografików, projektantów i artystów, którzy chcą przenieść tworzenie cyfrowych dzieł na nowy poziom. Tablety Intuos5 wyróżniają się nowymi funkcjami najwyższej klasy, takimi jak możliwość intuicyjnego, wielodotykowego wprowadzania danych, okno Express View umożliwiające efektywną pracę, a także wygodna łączność bezprzewodowa. W połączeniu z reagującym na poziom nacisku i przechylenie piórkiem, zapewniają inspirującą i wciągającą pracę.

[youtube width=”635″ height=”450″]http://www.youtube.com/watch?v=ZqWCvdacI0c[/youtube]

 

Epson Stylus Photo PX730WD
Zaprojektowane z myślą o fotografikach urządzenie umożliwia drukowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, skanowanie i kopiowanie z dowolnego miejsca w domu dzięki łączności Wi-Fi oraz drukowanie bez komputera. Idealne fotografie: jedyny w swoim rodzaju atrament Epson Claria Photographic powstał dla tych, których nie zadowala jakość zdjęć odebranych z fotolabu, ponieważ atrament ten pozwala uzyskać wydruki w jeszcze wyższej jakości.

[youtube width=”635″ height=”450″]http://www.youtube.com/watch?v=9zDArBdUX3g[/youtube]

 

Zestaw 6 książek wydawnictwa Helion

 

Nagrody za zajęcie II miejsca:

Zestaw 5 książek wydawnictwa Helion:

Nagrody za zajęcie III miejsca:

Zestaw 5 książek wydawnictwa Helion:

 

 

Proste zasady UBF zamiast regulaminu:

 • zaprosimy osoby, których fotografie zostaną wstępnie zaakceptowane, nie mniej niż 48 osób
 • aby wziąć udział w Bitwie musisz być w miejscu odbywania się bitwy o godzinie 20.00
 • nagrody są rozdawane zaraz po zakończeniu bitwy
 • każdorazowo temat bitwy proponuje nasz gość
 • fotografie w trakcie trwania bitwy są anonimowe
 • uczestnicy bitwy zgłaszają się osobiście godzinę przed bitwą, czyli o 20.00, wówczas zostają dopuszczeni do udziału w rywalizacji
 • bitwa zaczyna się punktualnie o 21.00, losując kolejne pary zdjęć – wyświetlane na ekranie, zgromadzona publiczność głosuje na żywo, eliminacje doprowadzają do 3 finałowych zdjęć
 • jeśli znajdziesz się w finale a nie będzie Cię na miejscu twoja nagroda bezpowrotnie przepada
 • w trosce o uniknięcie lobbingów nasz gość dysponuje prawem Veta
 • wszyscy uczestnicy mogą także głosować w czasie bitwy
 • jedna osoba może zgłosić tylko jedno swoje zdjęcie
 • rejestracja tylko na tej stronie, aż do wyczerpania miejsc
 • Udział w bitwie mogą wziąć tylko prenumeratorzy magazynu PokochajFotografie.pl – jak wiecie, prenumerata kosztuje dokładnie 0 (zero) złotych, więc kto jeszcze nie prenumeruje magazynu może to łatwo zmienić :)

Przebieg Bitwy w 7 krokach:

  1. Zapoznajesz się z tematem bitwy (za każdym razem jest inny)
  2. Wykonujesz swoją fotografię na zadany temat lub wyciągasz z „szuflady” fotografię sprzed lat
  3. Przesyłasz ją do nas do środy (25 lipca) za pomocą formularza na tej stronie (termin może ulec skróceniu przy dużej liczbie zgłoszeń)
  4. Jeśli otrzymasz od nas maila z zaproszeniem – przyjeżdżasz na miejsce Bitwy i rejestrujesz się o godzinie 20.00. Jeśli nie – zapraszamy jako obserwatora, będziesz także głosować
  5. Wraz ze wszystkimi obecnymi głosujesz na konkretne zdjęcia, które parami będą pojawiały się na ekranie. Wybrane przez publiczność bierze udział dalej w bitwie, drugie odpada. W tym momencie nasz Juror ma prawo Veta, może zmienić decyzję publiczności, odrzucić lub przepuścić oba zdjęcia.
  6. Eliminacje trwają, liczba zdjęć maleje, aż w końcu pozostaje ostatnie trzy a wśród nich zwycięzca Bitwy
  7. Zwycięzcy w błysku fleszy odbierają gratulacje naszego Gościa, zgarniają nagrody i wracają, ugięci pod ich ciężarem, do domów…

Organizator zastrzega sobie możliwość interpretacji oraz dokonania zmian w zasadach bitew, pozostając jednocześnie w obowiązku ich ogłoszenia w ten sposób by o zmianach poinformowani zostali uczestnicy.

Zobacz jak było na poprzednich edycjach >