Skip to main content

 

Zapraszamy już na X Uliczną Bitwę Fotograficzną, która odbędzie się w sobotę 20 lipca 2013 r. w GLIWICACH w ramach Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy “Ulicznicy” na żywo, pod gołym niebem, z głosem decydującym jurora Maćka Nabrdalika oraz publiczności. Zwycięzcę Bitwy obsypiemy cennymi nagrodami. Jest to jedyna taka okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności na żywo, a przede wszystkim dobrze się bawić w gronie potyczkujących się fotografów. Zapraszamy!

Jurorem tegorocznej Ulicznej Bitwy Fotograficznej jest Maciek Nabrdalik, jedyny Polak, który został członkiem prestiżowej agencji VII Photo. Tematem tegorocznej Bitwy jest DOM. Na Twoją interpretację tematu czekamy do 17 lipca (środa) do północy. Uczestnicy, których zdjęcie zostanie zakwalifikowane do udziału w Bitwie, otrzymają potwierdzenie i zaproszenie na bitwę, ale do kibicowania zapraszamy wszystkich.

 

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, do zobaczenia na Bitwie!!

Ufff, udało się, wybraliśmy uczestników Bitwy! Osoby zakwalifikowane otrzymały właśnie maila
z zaproszeniem. Wszystkich pozostałych, jak również obserwatorów, wiernych fanów i kibiców
– zapraszamy w sobotę (20 lipca) o godzinie 20:00 pod Zamek Piastowski! Będzie Bitwa!!!


 

Temat bitwy: DOM

Komentarz od Jurora: Chciałbym zobaczyć zdjęcie robione „od wewnątrz” – niekoniecznie dosłownie. Raczej chodzi o zdjęcia tego, co dla Was bliskie, ważne, o czym wiecie więcej niż inni. O prywatną przestrzeń, rodzinę i wszystko, co z nią związane.


Kiedy: 20 lipca 2013, sobota, godzina 20.00

Gdzie: Gliwice, skwer przy Zamku Piastowskim

Juror i gość specjalny: Maciek Nabrdalik

 

Maciek Nabrdalik

Jako jedyny fotograf z Europy Wschodniej jest członkiem prestiżowej agencji VII Photo. Jego zdjęcia publikowane były w największych magazynach na świecie i prezentowane na wystawach m.in w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach i Polsce. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jurror Grand Press Photo 2012.

Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii prasowej:

2013 – III nagroda w kat. Portrait Series, Pictures of the Year International
2012 – Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego
2012 – Pierre and Alexandra Boulat Grant, France
2012 – Wyróżnienie w w kat. Enterprise Picture Story, The Best of Photojournalism
2012 – I nagroda w kat. Społeczeństwo fotoreportaż, BZWBK Press Foto
2011 – I nagroda w kat. The Road to Office, The Best of Photojournalism
2011 – I nagroda w kat. Feature Picture Story, Pictures of the Year International
2011 – II nagroda w kat. Ludzie fotoreportaż, Grand Press Photo
2011 – II nagroda w kat. Życie Codzienne, Grand Press Photo
2011 – II nagroda w kat. Portret fotoreportaż, BZWBK Press Foto
2011 – wyróżnienie w kat. Cywilizacja fotoreportaż, BZWBK Press Foto
2010 – III nagroda w kat. Portrait Series, The Best of Photojournalism
2010 – I nagroda w kat. Portret fotoreportaż, Grand Press Photo
2008 – II nagroda w kat. Sport fotoreportaż, BZWBK Press Photo
2008 – nominowany do NY Photo Awards podczas New York Photo Festival
2007 – Grand Prix – Zdjecie roku, Grand Press Photo
2007 – I miejsce w kat. Wydarzenia, Grand Press Photo
2007 – II miejsce w kat. Wydarzenie Roku, Konkurs Fotografii Prasowej

 

Nagrody za zajęcie I miejsca:

Wacom Intuos5 touch M
Zwycięzca Bitwy otrzyma tablet graficzny nowej generacji Intuos5 – przeznaczony dla fotografików, projektantów i artystów, którzy chcą przenieść tworzenie cyfrowych dzieł na nowy poziom. Tablet Intuos5 Touch M łączy bardzo ergonomiczny kształt z najnowszą technologią tabletów piórkowych i wielodotyku, która umożliwia używanie gestów podczas pracy z użyciem pióra. Obok tej nowej, wyjątkowej funkcji, przyciski ExpressKeys i pierścień Touch Ring dają dodatkową funkcjonalność, która – wraz z nową funkcją Express View – przenosi użytkownika na nowy poziom intuicyjnej i ergonomicznej pracy, charakteryzującej się kreatywnością wykorzystania oprogramowania do tworzenia mediów cyfrowych.

 

Kata WS-606 Torba biodrowa
WS – 606 to duża torba reporterska, wykonana z wysokiej jakości materiałów z dodatkowym wzmocnieniem TST RIB, do której zmieszczą się dwa, trzy korpusy cyfrowe, od sześciu do dziesięciu obiektywów oraz lampa błyskowa. Atutem torby jest regulowany, szeroki pas biodrowy, który można zamocować na dwóch rożnych wysokościach lub całkowicie zdjąć – wszystko według potrzeb użytkownika i dla jego wygody.


5 dowolnych wydruków w formacie A2 na drukarce Epson w technologii Digigraphie®

 

Zestaw 6 książek wydawnictwa Helion

 

Plecak National Geographic NGTB1
NGTB1 jest to mały, wygodny i lekki plecak doskonały np. na wyjazdy rowerowe. Składa się z dwóch dużych komór otwieranych oddzielnie, do większej bez problemów zmieści się mały statyw, a do drugiej kompaktowy aparat.

 

3 sekcyjny Monopod Manfrotto MM294A3
Trzy-sekcyjny monopod z serii 290 charakteryzujący się lekkością i poręcznością. Wzmocniona konstrukcja aluminiowej nogi, zaprojektowanej na kształt litery ‘D’ zapewnia dodatkową stabilność uprzyjemniając użytkowanie. Aluminiowa platforma wyposażona w uniwersalne złącze ( 1/4”-3/8” ) umożliwia zamocowanie bezpośrednio zarówno aparatu jak i głowicy. Dla bardziej komfortowego użytkowania dołączono miękki uchwyt oraz pasek.

 

 

 

 

Nagrody za zajęcie II miejsca:

Wacom Intuos5 touch S
Zdobywca drugiego miejsca otrzyma tablet graficzny nowej generacji Intuos5 touch S – wręcz idealny dla dla fotografików, którzy chcą przenieść tworzenie cyfrowych dzieł na nowy poziom. Tablet Intuos5 Touch S łączy bardzo ergonomiczny kształt z najnowszą technologią tabletów piórkowych i wielodotyku, która umożliwia używanie gestów podczas pracy z użyciem pióra. Obok tej nowej, wyjątkowej funkcji, przyciski ExpressKeys i pierścień Touch Ring dają dodatkową funkcjonalność, która – wraz z nową funkcją Express View – przenosi użytkownika na nowy poziom intuicyjnej i ergonomicznej pracy, charakteryzującej się kreatywnością wykorzystania oprogramowania do tworzenia mediów cyfrowych.

 

 

Plecak National Geographic NGTB1
NGTB1 jest to mały, wygodny i lekki plecak doskonały np. na wyjazdy rowerowe. Składa się z dwóch dużych komór otwieranych oddzielnie, do większej bez problemów zmieści się mały statyw, a do drugiej kompaktowy aparat.

 

Zestaw 5 książek wydawnictwa Helion:

 

 

 

Nagrody za zajęcie III miejsca:

Plecak National Geographic NGTB1
NGTB1 jest to mały, wygodny i lekki plecak doskonały np. na wyjazdy rowerowe. Składa się z dwóch dużych komór otwieranych oddzielnie, do większej bez problemów zmieści się mały statyw, a do drugiej kompaktowy aparat.

 

Zestaw 4 książek wydawnictwa Helion:

 

 

Proste zasady UBF zamiast regulaminu:

 • zaprosimy osoby, których fotografie zostaną wstępnie zaakceptowane, nie mniej niż 48 osób
 • aby wziąć udział w Bitwie musisz być w miejscu odbywania się bitwy o godzinie 20.00
 • nagrody są rozdawane zaraz po zakończeniu bitwy
 • każdorazowo temat bitwy proponuje juror
 • fotografie w trakcie trwania bitwy są anonimowe
 • uczestnicy bitwy zgłaszają się osobiście godzinę przed bitwą, czyli o 20.00, wówczas zostają dopuszczeni do udziału w rywalizacji
 • bitwa zaczyna się punktualnie o 21.00, losując kolejne pary zdjęć – wyświetlane na ekranie, zgromadzona publiczność głosuje na żywo, eliminacje doprowadzają do 3 finałowych zdjęć
 • jeśli znajdziesz się w finale a nie będzie Cię na miejscu twoja nagroda bezpowrotnie przepada
 • w trosce o uniknięcie lobbingów juror dysponuje prawem Veta
 • wszyscy uczestnicy mogą także głosować w czasie bitwy
 • jedna osoba może zgłosić tylko jedno swoje zdjęcie
 • rejestracja tylko na tej stronie, aż do wyczerpania miejsc
 • Udział w bitwie mogą wziąć tylko prenumeratorzy magazynu PokochajFotografie.pl – jak wiecie, prenumerata kosztuje dokładnie 0 (zero) złotych, więc kto jeszcze nie prenumeruje magazynu może to łatwo zmienić :)

Przebieg Bitwy w 7 krokach:

   1. Zapoznajesz się z tematem bitwy (za każdym razem jest inny) tym razem tematem jest: DOM

 

   2. Wykonujesz swoją fotografię na zadany temat lub wyciągasz z „szuflady” fotografię sprzed lat

 

   3. Przesyłasz ją do nas do środy (17 lipca) za pomocą formularza, który znajduje się powyżej

 

   4. Jeśli otrzymasz od nas maila z zaproszeniem – przyjeżdżasz na miejsce Bitwy i rejestrujesz się o godzinie 20.00. Jeśli nie – zapraszamy jako obserwatora, będziesz także głosować

 

   5. Wraz ze wszystkimi obecnymi głosujesz na konkretne zdjęcia, które parami będą pojawiały się na ekranie. Wybrane przez publiczność bierze udział dalej w bitwie, drugie odpada. W tym momencie nasz Juror ma prawo Veta, może zmienić decyzję publiczności, odrzucić lub przepuścić oba zdjęcia.

 

   6. Eliminacje trwają, liczba zdjęć maleje, aż w końcu pozostaje ostatnie trzy, a wśród nich zwycięzca Bitwy

 

  7. Zwycięzcy w błysku fleszy odbierają gratulacje naszego Gościa, zgarniają nagrody i wracają, ugięci pod ich ciężarem, do domów…

Organizator zastrzega sobie możliwość interpretacji oraz dokonania zmian w zasadach bitew, pozostając jednocześnie w obowiązku ich ogłoszenia w ten sposób by o zmianach poinformowani zostali uczestnicy.

Zobacz jak było na poprzednich edycjach >