https://www.youtube.com/watch?v=gyDgLS2PkRA

Książka

 • w cenie dostawa na terenie Polski
 • wymiary 18×24 cm, stron 224
 • możliwy odbiór osobisty w Gliwicach
wstęp

Pierwsza fotograficzna książka o futbolu amerykańskim w Polsce

„more than a sport” to rezultat 5 lat fotografowania tej dyscypliny i wszystkiego, co się z nią wiąże. Znajdziecie tam zdjęcia bardzo intymne, bliskie, ale i te pokazujące zmagania w czasie najważniejszych meczy, zarówno tych o mistrzostwo Polski, jak i tych o honor. Podczas fotografowania czułem ból, smak porażki, radość, energię i wszystko to, co przeżywali zawodnicy. Trudno to opisać słowami, bronić będą się fotografie. Mam też nadzieję, że ta książka pomoże w popularyzacji futbolu amrykańskiego w naszym kraju.

Wola walki

Odwróciłem się, opadłem na kolana, zakryłem twarz i zacząłem się modlić

Trudno było oddychać, a co dopiero biegać. Pierwsza połowa była dla mojej drużyny dramatyczna, a ja sam grałem raczej słabo. Końcowe kilkanaście sekund zmieniło wszystko. Poczułem klimat jak w filmie, ostatnie sekundy, ostatnia zagrywka. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Mieliśmy świadomość, że to jedyna szansa na wyrównanie wyniku, inaczej przegramy całe spotkanie. Pamiętam, jak biegliśmy resztką sił, a piłka poleciała daleko. Wokół nas było sporo zawodników drużyny przeciwnej. Wybiłem się do góry, jak najwyżej potrafiłem...

Oddanie

Kiedy ma się poczucie spełnienia na boisku, to i poza nim można przenosić góry

W piłce nożnej czy koszykówce jest tak, że jeśli nie wykonasz dobrze swojego zadania, drużyna oczywiście to odczuje, ale nie ma takiego bezpośredniego przełożenia. Jeżeli w futbolu nie wykonasz dobrze swojej pracy, drugiej osobie naprawdę może się coś stać, w sensie fizycznym, może ona doznać poważnego urazu. Dlatego też poziom solidarności i braterstwa jest tu wyższy niż w innych sportach.

Dominacja

Pierwsza zagrywka jest bardzo ważna, bo ustawiasz sobie wtedy przeciwnika

Z roku na rok coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że element fizyczny tej gry jest bardzo istotny, technika również, ale ogólnie w futbolu chodzi o to, aby zdominować przeciwnika. Gdy go poznaję, to po pierwsze chcę wykonać swoje zadanie w ramach zagrywki, a po drugie- zdominować go fizycznie, żeby on od pierwszego kontaktu ze mną wiedział, że już do końca meczu będzie trudno. Podobnie jak w boksie: kto pierwszy uderzy, ten będzie prowadził walkę.

autor

Michał Mrozek

Jestem fotografem, kocham dokumentować i portretować życie, ciekawi mnie człowiek i jego codzienność. Jestem grafikiem, uwielbiam design i typografie. Jestem edukatorem i promotorem fotografii, od wielu lat organizuję warsztaty i projekty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami. Jestem wydawcą, pomysłodawcą i redaktorem naczelnym magazynu PokochajFotografie.pl. Jestem też miłośnikiem yerby, pachnących książek i latania swobodnego.
Przeżywałem z drużyną Gliwice Lions momenty wielkiego szczęścia i euforii, ale też chwile trudne, okupione męskimi łzami, przegrane, które zaprowadziły nas na sam koniec drugoligowych tabel. Podziwiałem zawodników za to, że po długim dniu w pracy mają jeszcze siłę i determinację, żeby trenować futbol, wbrew wszelkim przeciwnościom, trudnym warunkom czy niesprzyjającej pogodzie.

www.michalmrozek.pl

Dokonaj wyboru

Jednym kliknięciem, możesz zdecydować, która wersja jest dla Ciebie najlepsza

KsiążkaNajczęściej kupowana

. .

.

 • w cenie dostawa na terenie polski
 • wymiary 18×24 cm, stron 224
 • egzemplarz numerowany z autografem
 • fotografia z podpisem w technice pigmentowej 45×30

200.00 Czytaj dalej

Książka + wydruk

. .

.

 • egzemplarz z autografem (dostępne tylko 50 szt.)
 • fotografia z podpisem w technice pigmentowej 45×30
 • w cenie dostawa na terenie polski
 • wymiary 18×24 cm, stron 224

500.00 Czytaj dalej

https://www.youtube.com/watch?v=gyDgLS2PkRA

5

lat

32

mecze

43

treningi

13637

fotografii

Wydawnictwo:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być kopiowana lub przetwarzana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób, elektronicznie bądź mechanicznie, włączając fotokopie, nagrywanie lub inne nośniki informacji i bazy danych, bez uprzedniej pisemnej zgody autora i wydawcy.

© 2018 PokochajFotografie.pl