Warsztaty na Sycylii z Michałem Mrozkiem

Termin:  28 października – 4 listopada 2017
Gdzie: Włochy, Sycylia
Prowadzi: Michał Mrozek
Liczba osób: 10 miejsc

Sycylia – ciepłe jeszcze o tej porze roku południe Włoch pozwoli nam naładować bateria na nadchodzącą zimę. Spotkamy się na wspólny uroczy i bardzo pracowity tydzień. Zajmiemy się tym wszystkim, co nas zachwyca – ludźmi, krajobrazami, architekturą i emocjami, które spróbujemy jak najlepiej oddać. Będziemy trenować fotografowanie ludzi z bliska – odważnie i szczerze oddając charakter włoskich miasteczek o bogatej historii. Skupimy się na sztuce wyboru zdjęć, dowiesz się co zrobić by zdjęcia miały w sobie „to coś”.  Poza tym w programie wszystko to, o co chcesz zapytać i dokładnie tyle, ile zechcesz wydreptać, wyczekać, wypatrzeć…

Warsztaty poprowadzi Michał Mrozek. Pokaże Wam, jak poszukuje kadrów, jak poluje na światło, jak zwraca uwagę na pierwszy, drugi i kolejne plany. Jak ustawia aparat, aby w danych warunkach uzyskać jak najlepszy rezultat. Wreszcie: jak w prosty sposób wywołuje swoje zdjęcia w podróży, nie mając wiele czasu na pełną profesjonalną obróbkę. Co potwierdzają znakomite opinie uczestników poprzednich warsztatów, Michał uczy cierpliwie, ciekawie i skutecznie. Jeśli jesteś na początku drogi, pomoże Ci odnaleźć własny kierunek.

To będą długie dnie – pełne pięknych widoków, małych klimatycznych miasteczek, smakowitej włoskiej kuchni, kilka godzin dziennie spędzać będziemy także przed ekranem, omawiając zdjęcia uczestników, ucząc się, jak można je wykadrować, wywołać, jak zrobić je jeszcze lepiej.

01_2M_20160707_12280_O03_2M_20160705_05242_O02_2M_20160703_01491_O10_2M_20160706_07084_O14_2M_20160707_11373_O15_2M_20160707_12277_O

Dlaczego warto:

 • spędzisz niezapomniany tydzień na przepięknej Sycylii
 • poznasz skuteczne techniki wywoływania zdjęć w programie Lightroom 6
 • pod okiem Michała Mrozka masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • zobaczysz całą masę dobrych i bardzo dobrych fotografii
 • może to właśnie Twoje zdjęcia pokażemy na łamach magazynu PokochajFotografie.pl
 • oczywiście fantastyczna, niezapomniana atmosfera w gronie wyjątkowo twórczych ludzi!

Warsztaty prowadzi

2M-160Michał Mrozek
Pomysłodawca i redaktor naczelny magazynu PokochajFotografie.pl. Fotograf dokumentujący i portretujący życie, ciekawi go człowiek i jego codzienność. Od wielu lat uczy i promuje fotografię, organizując projekty i warsztaty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami. Jest ekspertem Lightrooma i autorem szkoleń w tym temacie. Z zamiłowania grafik, uwielbia dobry design i typografie. Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać  www.michalmrozek.pl

 

Dla kogo jest ten wyjazd:

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
 • lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
 • chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
 • lubisz włoską kuchnię ;)
 • inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
 • chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane w magazynie PokochajFotografie.pl
 • i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi.

Dla kogo nie jest ten wyjazd:

Nawet jeśli bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Nie obraź się, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, wybierz lepiej inny wyjazd.

 • Nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą
 • Nie zapisuj się, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz krytyki od innych – na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski – lubimy się uczyć =)
 • Nie zapisuj się, jeśli wydaje Ci się, że jedziesz na zorganizowane od A do Z wczasy all inclusive, jeśli wszystko chcesz mieć podane pod nos i musisz być prowadzony za rączkę jak przedszkolak. Jedziemy na warsztaty fotograficzne, na tym się skupiamy i odrobina samodzielności jest wymagana…

Sycylia

Zamieszkamy we wspólnym domu, będziemy popijać pyszną kawę i gawędzić o fotografii. Na 99% będzie to miejsce pomiędzy lotniskami Trapani i Palermo – zależnie więc, gdzie będzie Ci najwygodniej dotrzeć, stamtąd do nas ruszysz.
Skontaktujemy ze sobą osoby kierujące się na te same lotniska, abyście wspólnie mogli wynająć samochody na miejscu.