Skip to main content

Konkurs na autoportret rozstrzygnięty

By 04-06-200920 listopada, 2013Magazyn, News, Wydarzenia

konkurs_012Wpłynęło ponad 600 autoportretów, większość na bardzo dobrym poziomie, zresztą będziecie mieli okazje zobaczyć wszystkie pracę w 3 numerze magazynu.

Założenie było takie że wybierzemy nie więcej niż 5 zdjęć które opublikujemy w dużym formacie – wybraliśmy 22 :) Jury składało się z przewodniczącego Piotra Chlipalskiego, Lili  Haduch, Kasi Kaliny, Marcina Gołaszewskiego, Przemka Stanka i Michała Mrozka (czyli mnie). Więcej było śmiechu niż sprzeczek ale do czasu gdy musieliśmy wybrać z tych 22 prac – 5 najlepszych, zwycięska praca została wybrana jednogłośnie  – Wyniki opublikujemy już za niecały miesiąc w magazynie =)

I jeszcze gorąca informacja z ostatniej chwili – w raz z nowym numerem magazynu staruje DRUGA EDYCJA Konkursu na autoportret, zasady się sprawdziły więc nie ulegną zmianie – chyba że ktos z Was ma jakieś uwagi lub pomysły?

10 komentarzy

 • Olek pisze:

  Czy to prawda, że zwycięzcy zostali już poinformowani o wygranej?
  pozdrawiam

 • Nie prawda ;) – wyniki są objęte klauzurą „ściśle tajne” i zostaną opublikowane dopiero w magazynie za niecałe dwa tygodnie

 • Michał pisze:

  Moim zdaniem to nie ma sensu wchodzić dwa razy do tej samej rzeki i robić drugi raz ten sam konkurs. w zamian proponuję zrobić konkurs na najlepsze zdjęcie (zdaniem jury oczywiście :-) Tak po prostu bez żadnej dodatkowej przybudówki, tematu i obostrzeń. Czy zawsze konkurs musi mieć temat ? Kto swoim obrazem najbardziej trafi w gusta jurorów wygrywa. Proste !

 • Tomek pisze:

  Musi być temat, inaczej będzie chaotycznie. Brak tematu zbyt mocno kojarzy mi się z brakiem pomysłu. Chodzi o to żeby wszyscy mieli na starcie równe szanse. Członkowie jury, podobnie jak my pozbawieni dyscypliny w postaci myśli przewodniej mieliby duży problem z obiektywną oceną.

 • Michał masz rację, że nie zawsze zdjęcie musi mieć temat, ale zgadzam się Tomkiem, że w konkursach musi, aby dać wszystkim start z tej samej linii. Poza tym kolejna edycja konkursu na autoportret ma wiele plusów i będzie bardzo ciekawym doświadczeniem ;)

  Kilka plusów na szybko:
  – po publikacji ponad 600 niesamowitych prac, wielu z was postanowi zrobić kolejne autoportrety
  – tym razem wyraźnie pokażemy jakich zdjęć oczekujemy
  – jest pewne, że poprzeczka idzie cały czas w górę
  – i chyba dla mnie najważniejszy plus, możemy zobaczyć jak wyglądają nasi czytelnicy =)

 • Iza pisze:

  Racja:D

 • Bartko Dębkowski pisze:

  kurka, doczekać się nie mogę:D

 • Cieszę się, że będzie druga edycja. W pierwszej nie wytrzymałem i za szybko wysłałem źle technicznie zdjęcie. Teraz pomysł podobny ale wykonanie będzie na pewno lepsze. Ale z drugiej strony przydałby się następny konkurs ale z innym tematem lub kategorią. Byłoby to swego rodzaju wyzwanie. Jeśli będzie internautom zależeć na tym by zdjęcia dobrze się prezentowały na pewno zgłębiali by wiedzę na temat danej kategorii, efektem czego byłoby to, że poziom i doświadczenie czytelników PF wzrósłby.
  Pozdrawiam
  Lomstar

 • Kuba pisze:

  witam, kiedy mozna sie spodziewac wyników?

 • andrut pisze:

  no i kiedy będzie nowy numer?