was successfully added to your cart.

Koszyk

Ostatnia 25 edycja konkursu na autoportret

By 23-10-2018 19 grudnia, 2018 News

Autoportret to jest taki fotograficzny odcisk palca

Każdy człowiek ma własne plany, własne spojrzenie na siebie. Każdy też widzi siebie inaczej. Przeważnie widzimy siebie jak gdyby innymi wobec zbiorowości, oczywiście lepszymi, niż jesteśmy. Mamy trochę krytycyzmu i nawet robiąc błędy, staramy się je usprawiedliwić. Myślimy: „zrobiłem takie głupstwo, ale trudno, jestem chory czy stary” itd.

Autoportret to jest taki portret pamięciowy, powstający w umyśle człowieka, który sam siebie ogląda. Brak krytycyzmu powoduje, że te autoportrety pełne są dumy i udawania mądrzejszych i lepszych niż naprawdę. Chodzi też przecież o urodę – każdy z nas uważa, że jest najładniejszy na świecie, szczególnie panie, które mają do tego powody. Ten autoportret jest takim portretem psychologicznym jednocześnie, bo można wyciągnąć z niego tysiące rzeczy. Z kształtów twarzy, pozy, zachowań. Autoportret to jest taki fotograficzny odcisk palca z przeszłości, bo to zostaje przecież na lata.

Jerzy Lewczyński

 

Konkurs na autoportret – ostatnia 25 edycja!

5 zasad, zamiast regulaminu

1   możesz zgłosić tylko jedno swoje zdjęcie
2   na zdjęciu musisz być Ty
3   nie ma znaczenia jaką techniką wykonasz autoportret – wszystkie chwyty dozwolone
4   bądź kreatywny/a, wyraź siebie i zaskocz nas
5   czekamy do 15 grudnia 2018

Ten konkurs od prawie 10 lat poza samą publikacją w magazynie nie miał żadnej nagrody i byliśmy z tego powodu dumni, że mimo to napływały do nas tysiące waszych autoportretów – tym razem nie będzie inaczej ;) Zapraszamy do ostatniej 25 edycji na autoportret.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, wyniki tradycyjnie opublikujemy w najnowszym wydaniu magazynu PokochajFotografie.pl