Skip to main content

Pytania – pierwszy numer

By 01-03-200920 listopada, 2013Magazyn, News

Nieśmiało poprosiliśmy w mailu każdego z Was o odpowiedz na kilka pytań. Przyznam się, że sam rzadko odpowiadam na takie prośby, więc byłem pewny, że optymistycznie dostaniemy ich około 100. w tej chwili w skrzynce mam 642 643 odpowiedzi! =) Wszystkie przeczytaliśmy z wypiekami na policzkach, wyciągamy wnioski do dziś i ciągle szukamy złotego środka.

Ponieważ nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na taką liczbę maili osobiście, dlatego tu i teraz serdeczne dziękujemy za wszystkie miłe słowa, fantastyczne propozycje i cenne uwagi. Nie wszystko uda nam się wdrożyć już w następnym numerze, ale będzie dobrze albo lepiej =)

Mniej więcej taką prośbę przesłaliśmy w mailu:

Zależy nam, aby kolejne numery były jeszcze lepsze, jeżeli Tobie też na tym zależy i możesz poświęcić nam dwie minuty, proszę odpowiedz na poniższe pytania:
1. Co Twoim zdaniem jest w tym numerze najciekawsze i dlaczego?
2. Co Twoim zdaniem jest najmniej interesujące i dlaczego?
3. Co Twoim zdaniem powinno się znaleźć w kolejnych numerach magazynu?
4. Czy polecisz lekturę magazynu swoim znajomym i dlaczego?

Kilka wybranych wypowiedzi, dotyczących pierwszego pytania, resztę zostawiamy dla siebie =)

Od dłuższego czasu przeglądałem wiele magazynów poświęconych tej tematyce, jednak zawsze czułem niedosyt, nie byłem w stanie odnaleźć tego jedynego, który chciałbym prenumerować. PokochajFotografie.pl zaintrygował mnie, a po lekturze całego magazynu mogę określić go jako INSPIRUJĄCY. To słowo jest najlepszą puentą moich przemyśleń na temat zaproponowanych 105 stron. Podsumowując: PokochajFotografie.pl jest nowością trafnie odpowiadającą na moje [ i nie tylko moje ] pragnienia; jest magazynem, jakiego tak naprawdę brakowało. Oby poprzeczka nigdy nie opadła.
Piotr S.

Zacznę od zaznaczenia, że bardzo niechętnie czytam wywiady. Może dlatego, że ostatnio w prasie jest ich aż nadto, a nie przemawia przez nie nic interesującego. Wywiad z Markiem Arcimowiczem w PokochajFotografie.pl także chciałem ominąć, jednak przerzucając strony rzuciło mi się w oczy parę linijek i zacząłem go czytać od początku. Pytania trafne, konkretne, odpowiedzi ciekawe i widać, że poparte dużym doświadczeniem i głębokimi przemyśleniami. Możliwe, że wywiad spodobał mi się także dlatego, że w wielu kwestiach mam podobne zdanie. Numer pierwszy PokochajFotografie dla mnie był najlepszą gazetą o fotografii jaką czytałem, mam nadzieję, że kolejne numery będą równie pasjonujące, inspirujące i skłaniające do refleksji. Z niecierpliwością czekam już na następny numer…
Efer

Z wielką przyjemnością oddałem się lekturze pokochajfotografie.pl. Największą radość sprawiła mi oprawa graficzna tej elektronicznej publikacji, która była prawdziwą ucztą dla oka. Za najlepszy uważam wywiad – Arcimowicz. Po pierwsze to dobrze napisany i zilustrowany tekst obfitujący w ważne i profesjonalne porady i złote myśli. Świetnie się czytało (nie mogłem się oderwać). To inspiracja do fotografowania i wskazówka jak należy to robić dobrze i tak by móc się rozwijać. Przyznam, że nie za często udaje mi się dotrzeć do tekstów o sylwetkach „profesjonalnych fotografów”. Tym bardziej jestem za takimi artykułami w pokochajfotografie.pl.
Piotrek G.

Magazyn jest ciekawy z tego względu, że opisuje fotografię od tej ważniejszej strony, a nie jak większość gazetowych pism, tylko od strony technicznej. Artykułów nudnych tam nie znalazłem, ale zauważyłem niechęć wypowiadających się osób do techniki cyfrowej i do automatów.  Z cierpliwością będę czekał na następny numer, mimo że jest nie znalazłem w nim za dużo o najbardziej interesujących mnie dziedzinach fotografii – reportażowej i dokumentalnej.
Jan F.

Jestem pod ogromnym wrażeniem po lekturze magazynu PokochajFotografie.pl, a że dostałem wiadomość z prośbą o wyrażenie swojej opinii to odpisuję. Zdecydowanie najciekawsza jest rozmowa z Panem Markiem Arcimowiczem. Uświadomiła mi że fotografia to coś więcej niż tylko kilka ładnych ujęć. W zasadzie to wiedziałem o tym od dawna, ale Pan Marek opowiadając swoją historię pokazał że tak na prawdę fotografia to filozofia życia. Coś dla czego można rzucić wszystko inne. I to mnie w pewnym sensie nawet przeraziło. Trudno mi nawet dokładnie opisać jakie mam odczucia po przeczytaniu tej rozmowy.
Hubert M.

Nie wiem tak naprawdę, co jest najciekawsze w tym piśmie, ale wiem na pewno, że będę je zawsze przeglądał. Fotografie są kapitalne i w takim klimacie jaki lubię. Na fotografie powinno się patrzeć, a nie gadać o nich za wiele. To się czuje, albo nie. Zauważyłem, że robienie zdjęć wyostrza nasze spojrzenie i wzmacnia naszą spostrzegawczość.
Piotr A.

Fotografie na wysokim poziomie, rewelacyjna reporterka, no i myślę że elegancki „minimalizm” w całości umiejscawiają tę publikację na wysokim poziomie…gratulacje
Marcin J.

Ogólnie rzecz biorąc gazetka bardzo fajna, miło się czyta, zdjęć mogło by być jeszcze więcej, takich na osobnych stronach. Najbardziej spodobał mi się wywiad z Markiem Arcimowiczem. Oby więcej takich ciekawych, życiowych tekstów. Dobre pytania, interesujące odpowiedzi, w sam raz dla młodych fotografów, pragnących zobaczyć jak inni dochodzili do szczytu sławy, jak rozwijało się ich życie. To było naprawdę fajne.
Marek K.

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że bardzo spodobał mi się ten magazyn. Od niedawna fotografię zacząłem traktować jako hobby i myślę, że dużo mógłbym się z niego nauczyć. Cały magazyn według mnie jest na wysokim poziomie, ale najbardziej zainteresował mnie reportaż  „Photokina 2008 inspiracje do prezentowania fotografii” oraz wywiad z panem Markiem Arcimowiczem. W reportażu moją uwagę przykuł temat – ciekawy i rzadko prezentowany w magazynach fotograficznych, natomiast pan Arcimowicz w przystępny sposób opowiada o swojej pasji – fotografii.
Mateusz M.

Uprzejmie dziękuję za pierwszy egzemplarz pisma. Szczerze mówiąc pobieżnie go przejrzałem. Ale już to mi wystarcza, żeby Państwu powiedzieć, iż jest to świetnie wykonana, profesjonalna robota. Moje gratulacje. Artykuły są naprawdę niezłe, oprawa graficzna bardzo mi odpowiada. Zdjęcia – to oczywiście rzecz gustu. Jedne się podobają, inne mniej.  Zdecydowana większość jest jednak bardzo dobra. To co mi się również bardzo podoba, to zróżnicowanie tematyczne pisma.
Sebastian K.

Jestem fotografem amatorem, ale bardzo wciągnęła mnie ta pasja i staram się cały czas poprawiać swój warsztat. Czytając różnorodne fora i książki bądź tutoriale można się oczywiście dużo nauczyć, ale jest to często bardzo nużące…
Gdy po raz pierwszy zobaczyłem wasz kwartalnik nie obiecywałem sobie zbyt dużo po nim….ot taka broszurka pewnie lub reklamówka!
A tu TAKIE zdziwienie, nie dość że cały kwartalnik, 105 stron i to w dodatku jaki!!!! Wykonanie graficzne połączone z niesamowitymi zdjęciami przeplecione humorystycznymi tekstami autora tworzą spójna i harmonijną całość.
Połknąłem cały pierwszy numer na poczekaniu!! Żona musiała siłą zamknąć mi laptopa i na nim postawić obiad żebym ciepły zjadł :)
Chylę czoła nad pomysłem, wykonaniem i postaram się z całych sił was wypromować na wszystkich forach, stronach i wśród wszystkich znajomych pasjonujących się fotografią!!
Arkadiusz R.