Skip to main content

Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki

By 10-06-201020 listopada, 2013News, Wydarzenia

pf_cz_01_s11

Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki

Gość Inauguracyjnego Spotkania: – Gregor Laubsch
Termin: 25 czerwca 2010 r. (piątek)
Godziny
: 19.00 – 21.00
Gdzie
: Gliwice, Czytelnia Sztukiwww.czytelniasztuki.pl
Liczba miejsc: ograniczona do 20 osób
Cena: 0 zł
(rejestracja)

Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki
Gość Inauguracyjnego Spotkania – Gregor Laubsch

25 czerwca 2010 w Czytelni Sztuki w Gliwicach odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań „Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki”, organizowanych przez PokochajFotografie.pl oraz Czytelnię Sztuki.
Gościem redakcji będzie Gregor Laubsch, berliński artysta multidyscyplinarny, którego droga zawodowa prowadziła przez rysunek i malarstwo do fotografii analogowej i cyfrowej, wybitny portrecista, zajmujący się również sztuką aktu.

Na pytanie „jak to się zaczęło?” odpowiada skromnie: „Kupiłem amatorską lustrzankę i zacząłem fotografować. Spodobał mi się proces twórczy przy obróbce zdjęć, atmosfera sesji. Niemniej  od początku starałem się ograniczać ingerencję w zdjęcia do niezbędnego minimum. To zostało mi do dziś. (…)”

Spotkanie i dyskusję na temat studyjnej fotografii portretowej i warsztatu pracy artysty poprowadzą Grażyna Studzińska-Cavour i Michał Mrozek.

Po spotkaniu niezwykła nagroda –  spośród zaproszonych gości Gregor Laubsch wybierze osobę, której, w specjalnie na tę okazję przygotowanym atelier, zrobi portret, a następnie na żywo wywoła i obrobi zdjęcie, pokazując swój workflow fotograficzny.

Spotkanie ma charakter zamknięty, aby wziąć udział wystarczy wypełnić formularz i zadać w nim pytanie skierowane do artysty. Osoby, których pytania uznamy za najbardziej interesujące zaprosimy na spotkanie.
Wstęp wolny. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 21 czerwca (poniedziałek).

Zapisy zamknięte – dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, sprawdź swoją skrzynkę bo już wysłaliśmy zaproszenia.