was successfully added to your cart.

Koszyk

Pomóż nam się rozwijać

By 21-09-2011 20 listopada, 2013 Magazyn, News

Chcemy ciągle rozwijać magazyn PokochajFotografie.pl, aby był dla Ciebie jeszcze ciekawszy, bardziej inspirujący, dokładnie taki, jakiego oczekujesz. Chcemy, byś razem z nami uczył/a się patrzeć, poznawać różne poglądy fotografów i podążał/a własną drogą. Chcemy, abyś miał/a wpływ na to, jak będą wyglądały kolejne numery.

Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, to teraz jest świetna okazja, aby to wyrazić – wystarczy, że poświęcisz nam dwie minuty odpowiadając poniżej w komentarzu na dwa nurtujące nas pytania:

 1. Co najbardziej cenisz w PokochajFotografie.pl i dlaczego?
 2. Czego oczekujesz w kolejnych numerach magazynu ?

38 komentarzy

 • Magda pisze:

  Cenię artykuły dobrych fotografów, ciekawie napisane i opatrzone super zdjęciami. Dobre zdjęcia to kolejna rzecz którą cenię. Chciałabym aby było coś o fotografii analogowej, ale zdaję sobie sprawę, że to pewnie nisza jest ;)

 • Joanna pisze:

  Cenię Was za dobre artykuły, porady techniczne i świetne zdjęcia. Z moich propozycji 0 jako neofity fotograficznego – do robienia zdjęć wróciłam po 15-letniej przerwie 23 m-ce temu – więcej artykułów z cyklu – Zaczynam przygodę z fotografią:)))I porady jak dobrze obrabiac zdjęcia…

 • Artur Łazowy, FGT pisze:

  Witam!
  Dziękuje za magazyn PokochajFotografie.pl. Najbardziej cenię w PokochajFotografie.pl, ze publikujecie duże formaty zdjęć, bez niepotrzebnych marginesów i podkładów, że zdjęc jest dużo, czasem 150 stron, ze jestescie za FREE. Oczekuje, aby w kolejnych numerach magazynu, poświęcić więcej uwagi o fotografie prasową, sztuka reportażu. Czasem uda się zrobić jedno zdjęcie, ale opowiedzieć wydarzenie za pomocą kilku obrazów, to juz trudniejsze zadanie.
  pozdrawiam, AŁ.

 • Piotrek pisze:

  1 – przedstawianie „filozofii fotografowania” / indywidualnego podejścia do tworzenia obrazu / drogi jaką przeszli artyści, aby wypracować swój styl – to cenię najbardziej
  2 – jeszcze większej ilości wspaniałych, inspirujących zdjęć z wypraw w różne zakątki świata, opatrzonych fajnym, mądrym opisem i prezentacji jak najszerszej skali stylu fotograficznej twórczości
  Pzdr dla autorów i czytelników.

 • Arleta Frey pisze:

  Co mnie najbardziej ujęło, to Wasze podejście do fotografowania. Nie jako wiedzy magicznej, dostępnej tylko elicie ale, że każdy potrafi… „I ty możesz zostać Indianinem” a my ci w tym pomożemy.
  Jednocześnie pełny profesjonalizm w przedstawianiu zagadnień, bez chodzenia na skróty.
  Trudno komuś, kto nie jest ostro zarażony fotografowaniem śledzić wystawy, wydawnictwa… a dzięki Wam ma wszystko w zasięgu klawiatury.
  No i jeszcze wysmakowane graficznie. Mmmmm. To lubimy:)
  Czego oczekuję w następnych numerach: może cykle tematyczne: jak fotografować: wodę, powietrze, ogień, fajerwerki, dzieci, koncerty… czyli to co i tak już jest ale przy okazji. Tak, żeby można było sięgnąć niczym po przepis na ciasto w stosownym momencie.
  Może nie byłoby głupie rekomendowanie sprzętu „sprawdzonego w boju” ale to może ocierać się o promowanie marek.
  Pozdrawiam. Trzymam kciuki (jak zawsze) za twórczy rozwój i dawanie dalszego wiatru w żagle tym co dopiero zaczynają swoją przygodę z aparatem.
  Arleta.

 • Filip pisze:

  Cenię za to, że darmo dostajemy coś 100 razy lepszego niż drogie magazyny dostępne na rynku.
  Cenię za projekty, które inspirują do działania – niezależnie jaki masz sprzęt.
  Cenię za to, że magazyn trafia do mnie i nie muszę go nigdzie szukać, jest na wyciągnięcie ręki.
  Cenię, bo jest przepięknie wydany – sama przyjemność oglądać!
  A na przyszłość? Zaskakujcie nas nadal!

 • Mateusz Świderski pisze:

  W pokochaj fotografie zawsze ceniłem ludzi którzy pisali z swoja fantazją , fotografia nie jest czymś prostym… z fotografia trzeba obcować składać jej nowe wyznania i co ? Do jasnej cholery ten magazyn mi pomógł zmotywować sie i osiągnąć to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pozdrawiam w swoje urodziny Mateusz Świderski .

 • Mariusz pisze:

  Co najbardziej cenisz w PF?
  1.Cenie sobie wywiady z ludźmi, którzy w tym fotograficznym boju przetarli sobie szlak ich porady i wskazówki są niczym poezja. Unikam książek gdzie rozdział zaczyna się od” fotografia cyfrowa zdobyła rynek w zaskakujacym tempie” i cenie sobie ze ten rozdział został tu pominięty. Wcale nie oczekuje ze PF da mi gotowy przepis na dobra fotografie, takiego nie ma, ale umożliwi mi spojrzeć na świat oczami innych ludzi,pozwoli stać się wrażliwym na rożne napotkane sytuacje, i unikać banalnych kadrów. Zdobyta wrażliwość pozwoli fotografować „sercem i rozumem”, a moja fotografia stanie się esencja uczuć wyselekcjonowanych chwil. Każdy przeczytany artykuł to duża dawka energii, która buduje moja świadomość. PF traktuje jak sekretny pokój, czytając kolejne artykuły izoluje się z otoczenia i czuje się jakby otaczała mnie wielka fotograficzna rodzina która stoi z otwartymi ramionami i zaprasza mnie do środka.
  2.Nie zmienił bym nic, raczej oczekuje kontynuacji na obecnym wysokim poziomie.
  Techniczne aspekty zostawiłbym na 2 planie, ich brak wyróżnia PF z natłoku informacji jakie są ogólnie dostępne w innych serwisach. Serce Jakie znalazłem na stronach PF daremno szukać w innych publikacjach. Pisane artykuły mają moc, która wciąga i nie pozwala się oderwać.
  Pozdrawiam Redakcję i Wszystkich, którzy włożyli w to serce.

 • R. pisze:

  To, co mnie niepokoi we współczesnej fotografii to ciągle przewijające się zdjęcia o niczym. Taka sztuka dla sztuki lub zdjęcie dla samego zdjęcia. Wywołanie taniego efektu przez przejście przez temat po łebkach.
  Oczywiście wszystko jest kwestią interpretacji i mniej lub bardziej zrozumiałego przekazu, ale… zdjęcia z PF zazwyczaj mają dla mnie sens! Publikujecie zdjęcia które do Was i do nas przemawiają, bo prawdopodobnie powstały w wyniku pasji lub zamiłowania do podmiotu.
  Poza tym, łączycie ludzi o podobnych zainteresowaniach. W mniejszym lub większym stopniu utrzymujemy potem kontakty, wymieniamy się poglądami na temat własnej, hmm, twórczości. Parafrazując slogan pewnej znanej marki, można powiedzieć „PF – connected people” ;)

  I proszę – nie zmieniajcie się! Jedyna akceptowalną dla mnie zmianą jest powstanie Waszej wersji drukowanej…

 • Michal Kleczkowski pisze:

  Kapitalne te artykuly, gdzie naprawde dobrzy i z zacieciem pedagogicznym opowiadaja o sobie i fotografii.
  Super zdjecia i doskonaly kameralny nastroj, bez zaciecia na superelitaryzm.
  Fajnie tez, ze kazdy moze sie pokazac i uczestniczyc w redakcji pisma.
  Jedyny minus, moze tylko dla mnie? Biale litery na czarnym tle mecza oczy po kilku stronach.
  Wcale nie brakuje mi techniki, testow, to mozna znalezc gdzie indziej a gadania o fotografii nie ma, chyba ze w ksiazkach.
  Plenery i bitwy to tez doskonaly pomysl;)
  (przepraszam, ale nie mam polskiej klawiatury)

 • Mariusz pisze:

  Bardzo podoba mi się sposób redagowania PF …dużo zdjęć i przy tym ciekawe opisy fotografów – autorów owych prac. Jednak brakuje mi informacji o sprzęcie jakim były robione zdjęcia i o technikach użytych przy obróbce tych zdjęć na komputerze.
  Pozdrawiam :)

 • Daniel pisze:

  Cenię magazyn za zróżnicowanie treści, za świetne zdjęcia, które są dla mnie pewnym źródłem inspiracji. Za świetne wywiady, prezentacje no i za to, że ciagel jest darmowe.

  Hmmm co bym chciał zmienić/dodać… jest naprawdę bardzo dobrze, dodałbym może jakis dział poświęcony fotografii analogowej, mało i średnioformatowej, przecież jest jeszcze dużo osób pozostających wiernymi światu analogów.

 • Mowso pisze:

  1 – Cenię za Wywiady ze znanymi fotografami oraz zdjęcia
  2 – Oczekuję takiego samego lub wyższego jeszcze poziomu :)

 • Lilka pisze:

  W magazynie Pokochaj Fotografię przede wszystkim cenię sobie profesjonalizm. Wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Treściwe wywiady z inspirującymi ludźmi, fantastyczne fotografie, bardzo ciekawe i nietypowe pomysły.
  W kolejnych magazynach chętnie zobaczyłabym dział poświęcony technikom fotografii; w ostatnim numerze (10/2011) bardzo dobrze czytało mi się rozdział „W poszukiwaniu inspiracji”. Jest świetnie, tak trzymać! :)

 • NamePiotr pisze:

  cenie za artykuly ciekawych fotografow, swietne zdjecia. Prosilbym wiecej o fotografowaniu ruchu, sport, jak uchwyic dynamike itp. z gory dzieki

 • iczek pisze:

  1. Cenie to, w jaki sposób się rozwinęliście, a co za tym idzie, cenię Waszą inwencję, zaangażowanie i poświęcony czas! Od strony merytorycznej, cenie wyszukiwanie fotografów, których istnienie zaprzecza tezie, że jak czegoś nie ma w Internecie, to nie ma tego w ogóle.
  2. Oczekiwałbym troche bardziej poważnego potraktowania fotografii jako sztuki. Jesteście pismem lekkim i przyjemnym. Rozumiem, ze nie dążycie do konkurowania z Kwartalnikiem, ale obawiam sie, że taka stylistyka może zaprowadzić Was bardziej w kierunku niewiele wartego merytorycznie albumu w wersji PDF, ni ż w kierunku magazynu opinii o fotografii. Dodanie kilku dobrych, przyswajalnych konstrukcyjnie materiałów z zakresu sztuki fotografii (może nawet rzemiosła klasycznego) lub krytyki sztuki fotograficznej, chyba by Wam nie zaszkodziło.
  Trzymam kciuki!

 • Krzysztof Kownacki pisze:

  Dzięki artykułom i ogromnej ilości fotografii odkrywam to czego jeszcze o niej nie wiem. Dodatkowo dowiaduję się wiele rzeczy o samym sobie kiedy czytam porady profesjonalistów bo nabieram pewnosci siebie wiedząc że moja samonauka idzie w dobrym kierunku. Jestem pewny że w kolejnych numerach znajde coś dla siebie a najbardziej oczekuję kolejnego numeru.

 • Leszek pisze:

  Wywiady z tzw. „ludźmi fotografii”, którzy są pasjonatami i znają swój fach a przy tym, mają coś interesującego do przekazania innym, uważam za bardzo ciekawe. Ciekawe są też reportaże z różnych części świata.
  Brakuje mi prawdziwej fotografii przyrodniczej, nie tej robionej „małpami”, czy nie daj Boże telefonami komórkowymi, różnego rodzaju pieskom, kotkom itp. stworom, a tej fotografii dzikiej przyrody, wykonywanej w naturze przez uznanych fotografów, mających w swym zasobie znaczący dorobek.

 • Name Foks444 pisze:

  W Pokochaj Fotografie cenię wysoki poziom publikacji w zakresie zdjęć oraz treści tekstowej. Z moich oczekiwań ,hm…życzyłbym sobie żebyście utrzymali ten poziom jeszcze dłuuugo ;)

 • Dawid pisze:

  Cenię was za to co robicie tj całokształt waszej twórczości i działań. Czego oczekuje hmmm może jakiś zaawansowanych porad i „tuttków” , wyszukiwania młodych zdolnych i pomocy im po przez jakiś kontakt może wywiad bądź można by było zrobić dział gdzie pokazywało by się kilka fotografii i parę słów o autorach , to była by mała promocja;) Uważam że dało by radę umieścić kilka osób w numerze.

 • Name Jacek pisze:

  za co cenię – za to, że istnieje na szeroko rozumianym rynku pismo dla pasjonatów, ale bez zadęcia i uzurpowania sobie prawa do „wszystkowiedzenia”.

  czego oczekuję – że się nie zmieni :)

 • Robert pisze:

  Jestem Waszym czytelnikiem od niedawna i bardzo mi się podoba Wasze pismo. Ponieważ fotografuję amatorsko i jestem na poziomie początkującym, to brakuje mi jednej rzeczy. A mianowicie opisu parametrów technicznych zdjęcia typu: czas, przesłona, ogniskowa itp. jaby się dało o taki opis, to myślę że wielu fotografom takim jak ja bardzo by pomogło :)

 • Bad4Good pisze:

  2. Jestem ciekawy jak wygląda branża/rynek fotograficzny w Polsce. Przydały by się wywiady z fotografikami, którzy już siedzą w temacie i wiedzą jak wygląda współpraca z różnymi agencjami (ta ciemna strona też). Niby wszystko jasne, ale ….

 • -M pisze:

  Cenię was za świetne zdjęcia, ciekawe artykuły i różnorodność matertiału, który publikujecie.

 • Bodek pisze:

  Cenię za artykuły o młodych jak i starszych fotografach, ich doświadczenie. Wspaniałych fotografiach. Mam nadzieję że dalej będziecie realizować tak dobrze swoją misję.

 • TB pisze:

  1. Stronę merytoryczną, różnorodność i objętość
  2. więcej reportaży, wywiadów ze znanymi fotografami

 • Seamoon pisze:

  1.Za inspiracje , oprawę graficzna , darmowość i serce włożone w jego twoerznie.
  2.Wywiady ze znamnymi fotografami i chciałbym też wersja papierowa.

 • Krzysztof (powalos na "pentax@pl") pisze:

  1. Najbardziej cenię Was za super zdjęcia którymi opatrzone są artykuły. Również za
  to, że pokazujecie fotografie tych bardziej i tych mniej znanych twórców. Nie do
  pogardzenia jest również to, że jesteście BEZPŁATNI!!!
  2. Ponieważ dopiero się digitalizuję i zapoznaję się z moim nowym nabytkiem (jako
  fan Pentaxa nabyłem K-5), to jednak nadal jestem zauroczony od ponad 40-lat
  fotografią tradycyjną i mogłoby być trochę na jej temat. Jeżeli chodzi o obróbkę
  plików cyfrowych to można by omówić trochę bezpłatnych programów. Jeżeli nie
  wykonuje się zdjęć zawodowo to nie każdego stać na zakup PS na własny użytek.

 • Klaudia pisze:

  Cenię za to, że pokazujecie iż zdjęcia to nie tylko technika ich robienia, ale coś więcej. Swego rodzaju filozofia, sposób na życie, pasja. Cenię również za to, że mobilizujecie do działania.
  Czego oczekuję? Może jakiś kącik poradnikowy zawierający nie tylko techniki robienia zdjęć, ale również informacje dotyczące publikowania, udostępniania czy sprzedaży zdjęć.

 • Wiele jet czasopism na tematy fotograficzne, ale jeszcze żadna nie trafiła jak Wasza w moje gusta. Dowodem na to jest fakt, że pobrałem wszystkie numery z archiwum i za jednym razem przeczytałem od deski do deski wszystko. Myślę, ze jesteście na tyle ciekawi, że nawet jeżeli nie byli byście za darmo to chyba bym się skusił.
  Myślę ze powinniście dalej utrzymywać ten poziom i sposób na zaciekawienie czytelnika swoimi artykułami, które kierowane są do szerokiego spektrum odbiorców, ludzi którzy między innymi za Waszą sprawą Pokochali Fotografię.

 • Name Henryk pisze:

  Witam ! cenie Qas za nieszablonowe podejscie do fotografii – czesto widze u Was zdjecia, ktorych na codzien nie widac, przytlamszonych nedzna slaba fotografia rodem z kolorowych magazynow dla ……………. (prosze wpisac )
  Czgo oczekuje ? utrzymania wysokiego poziomu i w dalszym ciagu wzruszania i zaciekawiania czytelnikow. Dzieki Wam moze wiele osob pokocha fotografie tak jak ja.

 • NameJarek pisze:

  zdjęcia ,zdjęcia, zdjęcia :) Pokazujecie że w zalewie fotograficznego bełkotu są ludzie którzy potrafią opowiadać za pomocą obrazów wciągające historie, brakuje mi działu w którym można by polecić ciekawe strony. Podejrzewam że każdy ma w zakładkach kilka swoich ulubionych stron do których wraca może warto byłoby umożliwic możliwośc podzielenia się takimi perełkami.
  Czego oczekuję? Żeby dalej czuć frajdę kiedy otwieram nowy numer, żeby czekać co tym razem wyskoczy z szkatułki czarnoksiężnika pozdrawiam serdecznie i dziękuję za frajdę której mi od dłuższego czasu dostarczacie

 • Mariusz pisze:

  Cenię całość i za wszystko a głownie za to że taka publikacja jest ogólnie dostępna i to w dodatku za bezpłatnie. Treść i zdjęcia są doskonałe ale zdecydowanie brakuje mi tekstów poświęconych fotografii reklamowej. Zdaję sobie jednak sprawę że PF jest głównie kierowany do osób zajmujących się fotoreportażem. Jeżeli jednak w przyszłości reklama zagości na łamach PF to służę moją skromną pomocą i dobrym słowem :).

  TRZYMAJCIE TAK DALEJ!

 • Marcin pisze:

  Uwielbiam wasze artykuły które są pisane w sposób ciekawy, tak od siebie,a najbardziej te które opowiadają o miejscach i sytuacjach w których były zrobione zdjęcia, przygodach z nimi związanymi. Ja nazywam takie artykuły opowiadaniami – pozwalają mi wyobrazić sobie jak tam jest, a zdjęcia to taka wisienka na torcie. Chciałbym żeby w waszej gazecie, może i po części naszej było też wiedzy teoretycznej, np o sposobie ustawiania światła, o jakiś sztuczkach fotograficznych, i innych równie ciekawych sposobach robienia zdjęć, powiem dla czego o tym wspomniałem, w śród nas jest masa młodych ludzi którzy zaczynają przygodę z fotografią, którzy tak jak ja, są samoukami, a wiedzy powtarzanej enty raz nigdy za mało, zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Kolejną rzeczą która mi się marzy, ale pewnie nie da rady jej spełnić to poproszę jeszcze więcej zdjęć! :)

  ps.
  Parę miesięcy temu natknąłem się na was w internecie i chce powiedzieć –
  Dziękuję za to, że jesteście!

  Pozdrawiam
  Marcin

 • NameZbigniew pisze:

  Jedyne pismo zajmujące się fotografią, nie reklamą sprzętu,ani też nie udzielające porad typu „jaki wybrać aparat”
  Oczekiwania: zdjęcia, zdjęcia i raz jeszcze zdjecia. One mówią same za siebie.

 • Sebastian pisze:

  Cenię : za to że kazdy numer zaraża entuzjazmem robienia zdjęć. Zdjęć różnych ładnych, brzydkich i dziwnych czasami dla mnie. ALe każdy fotograf u was to PASJONATA. Po obejrzeniu każdego numeru mam ochotę wyjść i patrzeć na świat przez obiektyw :-)) Cenię was za to że na waszych „kartach” nie przelewa się reklama oficjalna i ukryta podświadoma. Pewnie kiedyś to się zmieni oby jak najpóźniej. Wolałbym zapłacić za każdy nowy numer , tylko bez reklama proszę :-))

  Co bym zminił : nic , przypadkiem nie idźcie drogą testowania lub rozpisywania się o sprzęcie – wtedy zgubicie to co najważniejsze samą fotografię . Więcej konkursów – moga być nawet bez nagród. Publikacja zdjęcia w waszym piśmie to najwieksza nagroda !!!

 • Adam Czacha Fiedorowicz pisze:

  Fotografowanie jest oglądaniem zdjęć przede wszystkim innych (to umożliwia pismo PF) oraz swoich celem porównania i doskonalenia (w tym pomagają teksty obok fotografii, bo uczą patrzeć, a właściwie widzieć, bo to nie to samo). Poza tym w piśmie nie ma opisów nowych lustrzanek, porównań które są lepsze oraz przekrojów obiektywów. To cenne osiągnięcie. Pismo jest w penym sensie tworem demokratycznym (po to właściwie powstała fotografia), czyli zachęca, uczy i zaprasza właściwie każdego do jakiejś formy współpracy. Choćby przez tę ankietę. To mi się podoba. Jest to również pewna bariera do tego, abym zaangażował się głębiej, bo dotychczas dzieliłem się wiedzą na temat porównań i przekrojów obiektywów.
  Spodziewałbym się w przyszłości dużej ilości zdjęć oraz nie wpadnięcia w pułapkę hermetycznej i nudnej wystawy fotografii pokazującej suche gałęzie na tle piasku lub porwane plakaty na tle muru. Chyba wiecie co mam na myśli? Fotografia powinna być ciekawa, a nie tylko poprawna.

 • Andrzej pisze:

  Moim zdaniem jedną z najcenniejszych rzeczy jest fakt, że wychodzicie z fotografią do ludzi, angażując ich w ten sposób do współtworzenia magazynu. Ta ankieta również o tym świadczy, podobnie jak wspaniałe Uliczne Atelier, Bitwy Fotograficzne, Wasze Wyprawy. Oczywiście cenne są również wywiady z mistrzami fotografii, prezentacje prac ciekawych autorów etc, ale to co sprawia, że PF jest wyjątkowe to zaangażowanie każdego współtwórcy magazynu i jego indywidualny wkład w jego tworzenie.
  W kolejnych numerach magazynu, a może raczej od samego magazynu, pragnąłbym tego, o czym napisałem powyżej, ale na większą skalę. Uliczne Bitwy w większej ilości miast to coś na co bardzo czekam od jakiegoś czasu. Życzę PF wielu pomysłów i indywidualnego spojrzenia na świat.