Skip to main content

Pomóż nam się zmieniać

By 18-04-200920 listopada, 2013Magazyn, News

zmiany

 

 

 

Chcemy ciągle rozwijać magazyn PokochajFotografie.pl, aby był dla Ciebie jeszcze ciekawszy, bardziej inspirujący, dokładnie taki, jakiego oczekujesz. Możesz mieć wpływ na to, co znajdzie się w kolejnych numerach – wystarczy, że poświęcisz nam dwie minuty. Odpowiedz poniżej w komentarzu na poniższe dwa pytania:

1. Co Twoim zdaniem jest w drugim numerze najciekawsze i dlaczego?
2. Z kim przeprowadzony wywiad chciałbyś przeczytać w następnym PF?

78 komentarzy

 • Kuba pisze:

  1. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim – inspirujaca historia wybitnego fotografa. Duzo informacji dla poczatkujacych adeptow fotografii. Ponadto dzial „Mnie wybierzcie” wydaje mi sie ciekaw i pouczajacy. Glownie z uwagi na cenne dla poczatkujacych informacje.
  2. Jestem raczkujacym amatorem fotografii i nie jestem w stanie podac nazwisk potencjalnych mentorow fotografii, z ktorymi wywiad chcialbym przeczytac.

 • Hubert pisze:

  1. Wedlug mnie najciekawsza czescia magazynu byl artykul „sa takie fotografie…”. Czytajac go czulem sie jakby autor wyciagal mysli prosto z mojej glowy, bo ja tak jak wszyscy inni fotografowie spotkali sie z takimi sytuacjami ze „sa takie fotografie…”
  2. Tak samo jak Kuba, nie jestem w stanie podac imiom fotografow o ktorych chcialbym przeczytac

 • Justyna_kornik pisze:

  1. Świeny pomysł z działem „Mnie wybierzcie” , Podobal mi sie tekst Piotra Chipalskiego, powiedzialabym nawet ze poetycko przedstawiona regulka fotografii. Naprawde świetne. Dobrze mi sie czytalo caly magazyn. Oby tak dalej.
  2. James Nachtway , Wacław Wantuch, Henri Silberman

  Pozdrawiam

 • olo pisze:

  Wasze teksty są dosyć inspirujące no i zero onanizmu sprzętowego brawo :)
  Przydały by się jakieś rady na temat techniki.

 • Maciek pisze:

  1. Niezwykły jest wywiad z panem Tomaszewskim. Poprzedni wywiad też był bardzo udany. To chyba najmocniejsza część gazety. Wywiad niezwykle inspirujący i pomaga odnaleźć odpowiedni kierunek w swoim rozwoju. Możliwość pokazania swoich prac to też świetny pomysł.
  2. Tu niestety mam problem. Właśnie dzięki „PokochajFotografie” mam możliwość poznania mistrzów fotografii.

 • Piotr pisze:

  1. Bardzo ładne fotografie.
  2. Anton Corbijn

 • waldek pisze:

  Ja nie jestem poczatkujący ale myślę że po przeczytaniu wywiadu z wybitnym fotografikiem nie będę fotografował lepiej bardziej artystycznie tego nie nauczy mnie facet który miał kikanaście wystaw to trzeba mieć w sobie i już.Ostatnio dostałem się na warsztaty spotkanie organizowane przez ecyfrowe temat
  fotografia sportowa prowadził nie będe tu wymieniał nazwiska wykładowca szkoły filmowej z wiekim dorobkiem itd myślałem że wprowadzi nas w temwt podsunie kilka tematów i mozliwości zrea;izowanie tego rodzaju zdjęć wykład tego Pana trwał nie dłużej niz minutę ja wyszedłem po 5 minutach reasumujać bardziej interesują mnie zagadnienia techniczne niz wywiady ze znanymi artystami którzy nie zawsze tymi artystami są
  pozdrawiam

 • KubaS pisze:

  1. Mi bardzo podoba się pismo jako całość.
  2. Poza wywiadami z wielkimi, chyba chciałbym poczytać o zmaganiach z fotografią ludzi mniejszych, takich (podejrzewam) jak większość z nas – początki, nasze fotki, jak się hobby rozwija. itp…

 • Jacek pisze:

  1. Zdecydowanie najmocniejszym punktem tego numeru jest wywiad z Tomaszem Tomaszewskim. Pozostała część numeru na całkiem niezłym poziomie.
  2. Chciałbym przeczytać obszerny wywiad z którymś z naszych topowych fotografów ślubnych.

 • Tomek pisze:

  1.Najciekawszy wydaje mi sie wywiad z Tomaszem Tomaszewskim. Jest to wybitna postac, ikona polskiej fotografii. Poza tym bardzo podobala mi sie tworczosc Jakuba Polomskiego, oraz sposob w jaki artykol zostal zrealizowany.
  2.W nastepnym numerze proponuje cos o czlowieku-legendzie: Anselu Adamsie. Wywiadu niestety nie da rady…

 • Piotr pisze:

  1. Najciekawszym materiałem w nowym numerze jest dla mnie dział „Mnie wybierzcie”. Dlaczego ? Ponieważ prezentuje on prace jeszcze mało znanych fotografików, których prace trudno znaleźć w przeciwieństwie do zdjęć pana Tomaszewskiego. Dla mnie jest to takie nowe spojrzenie na fotografie równie inspirujące co prace uznanych mistrzów.

  2. Chętnie przeczytałbym wywiad z Leszkiem Szurkowskim.

 • Andrzej pisze:

  1. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim – jego spojrzenie na życie, świat, fotografię, a przede wszystkim ludzi.
  2. Z Bartoszem Jastalem.

 • Tomasz Buttler pisze:

  1.Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim
  2.Wywiad z Helmutem Newtonem (żartowałem)
  wywiad z jakimś dobrym fotografem, najlepiej po 40stce, choć niekoniecznie, może pan Gudzowaty?

 • diZaster pisze:

  co jest lepsze… dobre jest to, ze masa w zinie ciekawych artykulow o zdjeciach, a nie jakiejs durnej paplaniny o sprzecie.
  wywiady sa bardzo ciekawe a jeszcze bardziej ciekawe sa prezentacje portfolio roznych ludzi.

  2.wywiad, moze Marcin Stawiarz, chetny do wywiadow bedzie zapewne ;) albo Maciek i Marta z http://www.agencjablowup.com, mlodzi i szybko rozwijajacy sie.

  pozdrawiam
  !dZstr

 • Bohdan pisze:

  „Są takie fotografie” – oczy zrobiły mi się trochę wilgotne – nie wiem do końca z jakiego powodu :-). Myślę, że duża część z nas ma kilka takich niezrobionych zdjęć, które nie tylko są najpiękniejsze ale także chyba bardziej realne od tych zrobionych. Wywiady czytam ale specjalnych pragnień nie mam, nie znam nazwisk. Numer drugi nawet gdyby składał się tylko z z tego pierwszego artykułu i tak byłby wspaniały! Ale rozumiem, że musi zawierać też coś dla innych.

  Bataki

 • Michał pisze:

  ad.1. Najciekawsze były strony poświęcone: Tomaszowi Tomaszewskiemu, Wiktorowi Tasztowowi, Pawłowi Suderowi i Jakubowi Połoskiemu.
  ad.2. Wywiad na temat fotografii ślubnej z Michałem Hofmanem byłby ciekawy nie tylko dla strony fotograficznej, ale też dla przyszłych par młodych…

 • Paweł pisze:

  1a. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim za przedstawienie jego własnego widzenia świata.
  1b. „Mnie wybierzcie” za ciekawe prezentacje młodych twórców.
  2.Interesowałby mnie wywiad z kimś kto specjalizuje się w fotografii krajobrazu.
  Pozdrawiam

 • Magdalena Paczuska pisze:

  1.Podobnie jak koledzy przede mną, sądzę, że zdecydowanie mocnym punktem tego numeru jest rozmowa z panem Tomaszem Tomaszewskim. Inspirujące jest to jak On spostrzega świat poprzez fotografię.
  2. Tadeusz Piotr Prociak- wedłóg mnie całkiem ciekawa postać.

  Pozdrawiam,
  Magdalena

  3. Jako osoba, która od niedawna fotografia potraktowała jako coś, czym się żyje, myśle, że nie zaszkodził by dział poświęcony „stronie technicznej” – od podstawowych informacji np aparaty, obiektywy, aż po sprzęt oświetleniowy- oprócz tego może jakiś mały „słowniczek” głównych pojęć i skrótów- objaśnień.

 • michal pisze:

  Tomaszewski, choć wywiadów z nim było już par (vide nikonowski szeroki kadr), ale na prawdę bardzo mi sie spodobał text Pawła Sudera, a jego zdjęcia architektury są dla mnie przykładem jak ją si powinno fotografować, czyste, ładne kadry (bez ludzi), chciało by si więcej i więcej takich „odkryć”. Bardzo spodobały mi sie również zdjęcia Jakuba Połowskigo, nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu fotografowania al t były na tyle efektowne by na dłużej przykuć moją uwagę.
  Jeśli miał bym coś zaproponować to z ostatnich odkryć na pewno Kacper Kowalski z KFP i jego fotografia z lotu ptaka. Tak bardziej prywatnie, http://www.ziolek.pl ma u siebie ciekawy dział tzn. listę szkół fotograficznych w Polsce, przydało by się więcej takich inicjatyw, bardziej rozwiniętych, może znalazło by się miejsce na artykuły o co ciekawszych szkołach uczących fachu fotografa albo lista na stronie + komentarze.

 • Łukasz pisze:

  1. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim
  2. Wywiad z Maciejem Duczyńskim

 • Waldy pisze:

  1. Trudno mi wybrać, wszystkie są bardzo dobre.
  2. Krzysztof Gierałtowski, Marek Karewcz, Agnieszka i Marek Bilińscy.

 • Tomek pisze:

  1. Jak wyżej; mniej więcej po równo, z naciskiem na Tomaszewskiego.
  2. Maciej Duczynski:
  http://lonelywolf2.deviantart.com/

 • Agata pisze:

  Chciałabym najpierw pochawailić całą załoge „Pokochaj fotografie” za wspaniłe pismo którego mi brakowało w Polsce. Jestem z wami od pierwszego numeru i sądze że długo jeszcze z państwem pozostane.

  1. Co Twoim zdaniem jest w drugim numerze najciekawsze i dlaczego?
  Po pierwsze na pewno wywiad z tak znakomitym fotografem jakim jest pan Tomasz Tomaszewski. bardzo dobre wrażenie zrobiło na mnie „Mnie wybierzecie”. Równie dobrze podobał mi sie artykuł „są takie fotografie”.

  2. Z kim przeprowadzony wywiad chciałbyś przeczytać w następnym PF?
  na pewno Marcin Tyszka ,Marlena Bielińska , moze wywiady osób które robią skłądy zdjeęć , dyrktorów artystycznych znanych, dobrych pism by pokazać jak to wyglada od tej drugiej strony, nie tylko efekt końcowy.

  Mam nadziję że kiedyś czytając nowy numer Pokochaj Fotografie znajdę tam artykuł na temat Annie Leibovitz oraz artykuły na temat fotografów róznych dziedzin, od przyrody, sportu po mode…

  Bardzo się cieszę ,że panstwa magazyn nie poddał się ogólnemu schematowi i nie zamieszczacie artykułów dotyczących sprzętów.

  PS. Może zdjecia z jakiś bacestage? czemu by nie :)

  Mam nadziję że pomogłam

 • Przemek pisze:

  1. Podobał mi się wywiad z Panem Tomaszewskim oraz cykl „Mnie wybierzcie” gdyż uważam ze watro poznawać punkt widzenia innych fotografów i czerpać wiele mądrości wypływających z wywiadów przeprowadzonych z doświadczonymi i dojrzałymi osobistościami ze świata fotografii.
  2. Może w kolejnym numerze jakiś portrecista ?

  Pozdrawiam

 • basia pisze:

  1. Wywiad z panem Tomaszem Tomaszewskim, wspaniałe publikacje i zdjęcia … fajnie, że mam tę możliwość czytania i uczenia się choćby w taki sposób
  2. Dopiero zaczynam przygodę z fotografią, więc nazwisk nie podam, bo poznaje :)
  Dziękuję i pozdrawiam

 • Tomasz pisze:

  1. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim. Bardzo wartościowy i mądry tekst, a do tego znakomite fotografie.
  2. Z osobami pokroju Pana Tomaszewskiego, które wiele osiągnęły i potrafią wiele doradzić.

 • Łukasz pisze:

  1. najbarziej mi sie podobaja zdjecia nie sa takie standardowe pokazuja zycie w innym duchowym obliczu
  2.nie znam nazwisk zadnych wielkich fotografow

 • Paweł pisze:

  1. Stanowczo najciekawszy był wywiad z Tomaszem Tomaszewskim. Przepiękne fotografie połączone z treściwym opisem to jest to.
  2. Wywiad z Wojtkiem Wieteską

 • Mateusz pisze:

  1. Podoba mi się forma magazynu omijająca tematy sprzętowe. Całość daje do myślenia i wrzuca do głowy garść pomysłów na zdjęcia. Gratuluje i z niecierpliwością czekam na trzecia wydanie!
  2. Na razie radzicie sobie rewelacyjnie. Nie trzeba robić wywiadów z kimś bardzo znanym, ale dobrze gdy ma coś do powiedzenia.

 • Marcin pisze:

  1. mocnym punktem jest rozmowa z Tomaszewskim, ale nie mniej mocnym próba pokazania fotografów nieznanych „mnie wybierzcie”, wydaje mi się, że warto pociągnąć ten wątek…
  2. saudek

 • Piotr pisze:

  1.Najbardziej podobał mi się wywiad z Tomaszem Tomaszewskim oraz jego świetne fotografie.
  2. Wywiad z Tomaszem Gudzowatym

 • chrzaszcz pisze:

  1. Wywiad – naprawdę ciekawy
  1a Mnie wybierzcie – inne, ciekawe, spojrzenie na fotografię
  2. Mam nadzieję, ze tutaj poznam ciekawych fotografów i ich prace

 • D. pisze:

  1.Najciekawszy jest wywiad, ale najlepszy tekst to „Są takie fotografie…” Wywiad pozwolił mi zrozumieć dlaczego pan Tomaszewski tak a nie inaczej świat widzi, a tekst „Są takie fotografie…” pocieszył, że czasem moje widzenie świata ma punkty zbieżne z tym co widzą i czują inni.
  2. Jacek Poremba

 • Robin pisze:

  wywiad jak i „są takie fotografie…” wielce inspirujące.
  +uważam że „mnie wybierzcie to świetny pomysł. poza tym sądzę że w pokochaj fotografię nie może zabraknąć artykułu o samym mistrzu, Anselu Adamsie.

 • Mateusz pisze:

  1. Wywiad
  2. Fotografowie środowiska gliwickiego (redakcja będzie miała blisko :) – Jerzy Lewczyński, ale też młodsze pokolenie – Marcin Górski, Staszek Heyda.
  2a. Dobry fotograf ślubny – kilku polskich fotografów jest w światowej czołówce wygrywającej konkursy WPJA
  3. Brak tematów sprzętowych jest zaletą, jednak pojawienie się tekstów n/t rzadszych technik byłoby ciekawe – fot. analogowa, średni i duży format, klasyczna ciemnia itp.

 • Krzysztof pisze:

  Najprzyjemniej oglądało mi się zdjęcia gór umieszczone w końcowej części magazynu.

 • m pisze:

  1. Wywiad z T. Tomaszewskim
  2. Wywiad z W. Wieteską

 • Aleksander pisze:

  1. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim. Oryginalne przeżycia i głębokie przemyślenia. Zastanawia mnie zdanie „Filozofia jest zupełną podstawą.” Od jakiegoś czasu krążę wokół czegoś takiego, ale jeszcze nie dotarłem. Po przeczytaniu artykułu jestem może trochę bliżej, ale jeszcze nie w celu – chodzi o to „zupełną”. Dla mnie jest to nadal bardziej złożone.
  2. Fotograf, który może zachwycić fotografowaniem wnętrz. Wywiad + prezentacja dokonań. Chodzi mi o maestrię w organizowaniu perspektywy oraz gry światła i cienia. Nie podaję nazwiska, ponieważ nie znam żadnego mistrza. To jest dla mnie „zupełnie” nowy obszar fotografii – nie robię takich zdjęć (i chyba nie będę, fotografuję obiekty małe i malutkie), ale zaczyna mnie to fascynować. Propozycja nie koniecznie do następnego numeru.

 • Artur pisze:

  1. Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim jest bezkonkurencyjny. Niemniej artykuł Przemka Stanka plasuje się tuż za wywiadem – napisany rewelacyjnym, „kontaktowym” językiem, ciekawie inspiruje.
  2. Interesujace mogą być wywiady z fotografami „niszowymi” – zajmujacymi się czy nietypowymi technikami lub obiektami fotografii. Proponuję Jeffrey’a Scovil’a parającego się fotografowaniem minerałów, jako też Marka Noniewicza specjalizującego się w fotografii dziurkami.

 • Sebastian pisze:

  1. Wywiad z Panem Tomaszewskim i fotografie górskie – świetne materiały.
  2. Chętnie poczytałbym wywiad z Panem Dawidem Kaszlikowskim i Panem Jackiem Kudłatym (fotografie górskie). Ostatnio poznałem w Tatrach pana Andrzeja Iwanowskiego (fotografie Tatr w podczerwieni – palce lizać)- 20 lat pracy jako fotoreporter w Kanadzie, mnóstwo doświadczenia i fajnych historyjek – może byłoby warto ? A może Sebastiao Salgado – dacie Państwo radę ?

 • Hasek pisze:

  Bardzo mi sie spodobal wywiad z Tomaszem Tomaszewskim… Naprawde duzo mi dal, po przeczytaniu doszedlem do kilku fajnych przemyslen :) Oby wiecej takich wywiadow z takimi niesamowitymi ludzmi !

  Co do kolejnego wywiadu to jak dla mnie jest wielu ciekawych fotografow i ciezko jest kogos wybrac, gdyz wydaje mi sie ze kazdy z nich mialby wiele ciekawego do powiedzenia :)

 • Andzelika pisze:

  mi się podobał artykuł ze stron
  8-12 :) dlaczego?bo był krótki,na temat i..ZAINSPIROWAŁ MNIE! dzieki niemu mam pomysł na genialna sesje-wiem moze to brzmi banalnie ale tak jest!:)
  A co do wywiadu to może z którymś redaktorem..albo wiem!jakimś ukrytym talentem fotograficznym :)troche o nim o tym czym dl niego jest fotografia i jego ulubionym stylu fotografowania(makro albo portret najchętniej^^)
  ai i chciałabym przeczytac wiecej o tych różnych przesłonach co gdzie i kiedy,ISO itp o rzeczach podstawowych ale ciekawo przedstawionych :)

  Napisałam o tym bo o wywiadzie juz wiele osób pisało :) A tamten temat również mnie bardzo zaciekawił :)

 • rafał pisze:

  bardzo inspirujący i ciekawy wywiad z Tomaszem Tomaszewskim
  wybierzcie mnie…. bardzo dobra idea……w tym numerze wielka różnorodność fotografów w tym dziale i bardzo dobrze.
  Myślę że idziecie w fajnym kierunku, z przyjemnością przejrzałem ten numer………
  bardzo dobrze że niema sprzętu i nowinek technicznych bo tego jest pełno w innych miejscach
  Lubię Saudka nigdy nie czytałem jego myśli , ciekawi mnie jako człowiek może by się udało??
  pozdrawiam serdecznie
  Rafał

 • Tomek pisze:

  1. Najlepiej wszedł mi wywiad z Tomaszewskim
  2. Wywiad z Pierścińskim chciałym prosiłbym :)

 • Norbert pisze:

  1. cykl „mnie wybierzcie” ze swoją niecodziennością i oryginalnością jest jednym z plusów magazynu. na wysokim poziomie stoi – jak poprzednio – wywiad. szata graficzna współgra z treścią konkretnych artykułów.

  2. ze względu na brak doświadczenia nie jestem osobą kompetentną do odpowiedzi na pytanie. jednak gdy je przeczytałem od razu pomyślałem o p. Marku Noniewiczu – na zeszłorocznym plenerze miałem okazję go osobiście i wysłuchać opowieści o jego pracy i twórczości. zauważyłem, że jego nazwisko już przewinęło się w propozycjach.

 • adam pisze:

  Tak trzymać. Może trochę o cyfrowej
  ciemni fotograficznej.
  pozdrawiam

 • tompac pisze:

  Ad.1) Nie mam żadnych wątpliwości, wywiad z Tomaszem Tomaszewskim, pomijając nawet fotografie to ta mądrość życiowa …

  Ad.2) Jerzy Lewczyński – z akcentem na teraźniejszość.

 • przemo pisze:

  1. zdecydowanie wywiad z T. Tomaszewskim, choć ciężko znaleźć mi słabe strony magazynu, redagowany jest i fanatycznie, i z nutką dystansu, jak dla mnie, potrawa idealnie doprawiona. Szkoda jedynie, że papierowe magazyny nie są tak przygotowywane, a w większości na rozkładówkach są testy i porównania sprzętu, gdyby było inaczej, myślę, że świadomość fotograficzna fotografującej braci była by bardziej rozbudowana.
  2. chętnie poczytałbym „spowiedź” Wacława Wantucha lub, z nieco innej gałęzi,Wojtka Wieteski, acz równie ucieszyłbym się z przepytania Tomasza Gudzowatego.

 • andrzej pisze:

  1.wywiad z T.Tomaszewskim,inspirujace spojrzenie na fotografie.
  2.chętnie przeczytam podobne artykuły.

 • Aleksandra pisze:

  1. Zdecydowanie wywiad z Tomaszem Tomaszewskim – niesamowicie opowiada o życiu.
  2. Chciałabym czytać o technikach fotografowania – jestem raczkującym amatorem, więc by mi się przydało, zwłaszcza gdyby było pisane nie po „akademicku”, ale z perspektywy obiektywu ;)

 • Yeti pisze:

  Ad. 1 Wywiad z Tomaszem Tomaszewskim- bardzo interesująco o przygodzie z fotografią
  Ad. 2 Trudno mi powiedzieć, bo dopiero zaczynam bawić się fotografią, ale przychodzi mi na myśl wywiad nie tyle z fotografem co operatorem filmowym. Czasami zdjęcia do filmów mają taką plastyczność, że równie dobrze można było by mówić o fotografii filmowej.

 • Wikusia. pisze:

  Po trzech naprawdę Długich miesiącach w końcu doczekałam się kolejnego numeru.I cóż muszę przyznać że jestem naprawdę miło zaskoczona Ba! nawet zachwycona!
  Kolejny raz sprawiliście że przez 101 stron (Czyli jakieś kilkanaście minut)niemal wlepiona w ekran monitora z wielkim zainteresowaniem oglądałam i czytałam każdy tekst.Już na samym początku tekst ,,są takie fotografie ” coś we mnie poruszył czytając go czułam się jakby dotyczył on właśnie mnie.To naprawdę niesamowite uczucie…
  Również wywiad z Tomaszem Tomaszewskim zrobił na mnie duże wrażenie.Człowiek który mimo swoich wielu wielkich osiągnięć i kilkuletniego doświadczenia nie próbuje pokazać ze jest kimś lepszym,fakt ze stał się znanym i rozpoznawalnym fotografem w żaden sposób go nie zmienił.To jak mówi i jak podchodzi do fotografii sprawia że jest taki niezwykły.Pokazuje innym że rzeczy,sytuacje pozornie zwyczajne mogą mieć w sobie wielki potencjał.
  Ten wywiad to naprawdę kawał dobrej roboty zresztą tak jak i wasz magazyn.Sprawiliście że mam w sobie jeszcze więcej determinacji żeby podążać za tym co mnie fascynuje ciekawi daje niesamowitą wolność i siłę.Bez Strachu.Całkiem inaczej patrze na fotografie, na świat przez co jeszcze bardziej ją kocham.
  Po Prostu
  Dziękuje…

 • Nathes pisze:

  1. Niezwykle inspirujący i wciągający wywiad z Tomaszem Tomaszewskim… Jestem pod ogromnym wrażeniem. Niesamowity dystans do siebie i świata.
  2. Nie potrafię podać.

 • Przewrócona pisze:

  1.Tomasz Tomaszewski
  2.Bryan Peterson

 • Bartko pisze:

  1. cenię sobie wywiad z p. Tomaszewskim.

  2. Szymon. Szcześniak. Szymon. Szcześniak. Szymon. Szcześniak. Szymon… ;)

 • Jędrzej pisze:

  1. Tomasz Tomaszewski
  2. Annie Leibovitz

 • Pioterk pisze:

  1. Najbardziej podoba mi się to, że w „naszym” magazynie nie ma nic o sprzęcie, zdjecia które pokazujecie są świetne i raczej były robione na przełomie lat i zapewne puszki sie zmieniały więc jak to było już pisane w poprzednim numerze od sprzętu zależy tak naprawde niewiele.
  Oczywiście bardzo wciągnął mnie tez wywiad z panem Tomaszewskim :)
  2. Nie znam postaci ze świata fotografii i nie wiem o kim chciałbym przeczytac, ale na pewno okimś dla kogo fotografia jest i to od dawna bardzo ważna

  Pozdrawiam całą ekipe PF

 • Filip pisze:

  Zdecydowanie wielkim plusem jest to, iż nie ma w piśmie stron poświęconych czystej technice. Mam na myśli nie tylko testy sprzętów ale również artykuły o przesłonach, o czasie naświetlania, histogramie, czułościach ISO itd. Od tego są książki, jest Internet, fora dyskusyjne…
  1 – W tym numerze oczywiście najciekawszy był wywiad z Tomaszewskim, ale cykl mnie wybierzcie również jest bardzo fajny.
  2 – Ja z chęcią przeczytałbym wywiad z Jarosławem Kretem o tym jak ludzie w zupełnie innych kulturowo krajach reagują na aparat.

  Trzymajcie tak dalej!

 • Wojtek pisze:

  BARDZO podobał mi się wywiad z Tomaszewskim. Wszędzie jest pełno artykułów o sprzęcie, o tym jak robić zdjęcia w stylu: ustaw aparat na statywie, ustaw to i to, użyj takiego filtra, naciśnij spust migawki… Natomiast trudno jest znaleźć artykuły o fotografii jako takiej. Mam nadzieję, że w następnych numerach będzie więcej takich poważnych artykułów.

 • Radoslaw pisze:

  1. najciekawsze jest to, ze piszecie o fotografii a NIE o sprzęcie…
  2. wywiad: Harve Lewisbbbbb

 • Shot pisze:

  1. Artykuł Chlipa – choć nie wiem, na ile nie dlatego, że mam do autora i tekstu osobisty stosunek. No i fotek, choć chyba obiektywnie świetne.

  2. Wywiad z kimś zajmującym się głównie street photo.

 • Agnieszka pisze:

  Najciekawszy wywiad i dział prezentujący galerie młodych twórców. Co do kolejnego numeru fajnie byłoby poczytać wywiad z jakimś współczesnym fotografem mody np będącym członkiem agencji Photo-Shop. :) pozdrawiam

 • Łukasz pisze:

  1. Podoba mi się wywiad z Tomaszem Tomaszewskim, przeczytałem jednym tchem, ponadto galerie młodych fotografików oraz idea programu „mnie wybierzcie” – wielkie brawa za pomysł i realizację!
  2. Tomasz Gudzowaty?

  A tak poza tym to gratuluję świetnego pisma i dziękuję! :-)

 • Bolesław pisze:

  1. Wywiad oczywiście, Tomaszewski mowi po ludzku. Jak dobrze.
  2. Gordon Watkinson. Kilka chwil temu wyszedłem z wystawy jego fotografii architektury bauhausowskiej, spisuję wrażenia na gorąco (chętnie się podzielę) i ciągle nie mogę wyjść z wrażenia. Fenomenalne, wyestetyzowane kadry pokazują kolejną ważną cechę fotografii: możliośc wyłaczenia fragmentu zastanej rzeczywistości i stworzenie jakości zupełnie nowej- zastanawiającej, a przy tym ciągle zachwycającej.

 • Artur pisze:

  Magazyn bardzo mi się podoba.
  W kwestii życzeniowej: myślę, że jest w naszym kraju spora grupa miłośników krajobrazu, więc może wywiad z kimś z tej dziedziny.
  Co do szaty graficznej pisma: jest wyśmienita, ale po czterdziestce naprawdę ciężko się czyta teksty na czarnym tle.

 • 1. Tomek Tomaszewski, zdecydowanie.
  2. Piotr Skórnicki, mimo pamiętnej wpadki uważam, że jest to bardzo wartościowy fotograf i niejako mój mentor.

  pozdrawiam

 • Waldek pisze:

  Jak dla mnie to całe pismo jest świetne. Jednak zdecydowanie wyróżniam wywiad z Tomaszem Tomaszewskim. Urzekły mnie też portrety Justyny Zduńczyk.
  Nie mam życzeń co do konkretnej osoby na następny wywiad gdyż nie znam tego środowiska. Oby był równie dobry jak ten w bieżącym numerze.

 • Michał pisze:

  o Gardulskim lub Konopce bym poczytał z chęcią.

 • Marcin pisze:

  popieram to że nie ma o sprzęcie w magazynie, tego i tak jest w nadmiarze wszędzie indziej i tak z reguły to się „przekartkowuje”

  2. Bardzo chciałbym przeczytać wywiad z jakimś fotografem wojennym

 • Agata pisze:

  obyście ( redakcjo ) nawet przez chwilę nie pomyśleli o tym by na łamach czasopisma umieścic testy sprzetów foto…tego Wam życzę, za to dobre rady spod znaku wywoływania w ciemni, cyjanotypii itp. będą mile widziane przez czytelników :)

 • Marta pisze:

  Hmm, co mi się podobało? Najbardziej chyba „są takie fotografie” oraz wywiad z Tomaszewskim. Nie zastanawiałam się, z jaką osobą chciałabym przeczytać wywiad w następnym numerze, jestem pewna że będzie jednak tak samo ciekawy jak teraz. Ciesze się, że powstał taki pomysł i jest realizacja. Z wielką przyjemnością czytałam poprzednie numery jak i czekam z niecierpliwością na kolejny. Gratuluje :) Pozdrawiam ciepło.

 • Wiktor pisze:

  1. Wywiad z p.Tomaszewskim oczywiscie bardzo ciekawy, ale brakuje mi rad dobrych fotografów. Przydałyby się wskazówki – na ile to możliwe – konkretne gdzie szukać inspiracji, jak patrzeć, żeby dostrzegać inaczej itp… itd…

  2. Fajnie, że był Arcimowicz. Może teraz Bartosz Jastal, a może ktoś mniej znany, ale z równie ciekawym spojrzeniem?

 • Olek pisze:

  Może dałoby się dodać do strony favikonkę? Mało istotna rzecz, ale cieszy oko. Mam Was na belce w zakładkach, to by ładniej wyglądało :) pozdrawiam

 • Krzysztof pisze:

  1. Oczywiście – wywiad z p. Tomaszewskim to niezwykle inspirująca lektura, miód na oczy i duszę. Dawno nie czytałem tak ciekawej rozmowy. Ten wyjątkowy człowiek ma bardzo dużo do przekazania, nie tylko jeśli chodzi o technikę fotografowania, ale o tym wszystkim czym fotografia jest – filozofią, myśleniem, tworzeniem, sposobem patrzenia i odczuwania.
  2. Chętnie przeczytałbym wywiad z Maciejem Duczyńskim (http://www.lonelywolf.pl/). Podobnie jak ja nie jest fotografem z wykształcenia, ale potrafił przekształcić swoje hobby w techniczną perfekcję i sposób na życie. Ja nie potrafię ;)

 • martyn pisze:

  1. wywiad z t. tomaszewskim
  2.Piotr Skórnicki

 • Jacek pisze:

  1. Wywiad z T.Tomaszewskim i „Mnie wybierzcie!”
  2. Jacek Poremba, Kuba Atys, Adam Lach, Rafał Milach, Tomasz Gudzowaty

 • Tomek pisze:

  1. wywiad z T.Tomaszewskim
  2. Bartek Jastal top fotografii ślubnej, podobno Tomaszewski to jego guru

 • Michał pisze:

  1. Na pewno mocną stroną są oczywiście fotografie, naprawde potrafią przyciągnąć uwagę. Nie mogę tu również zapomnieć o bardzo dobrym, przejrzystym i pomysłowym rozplanowaniu treści i grafiki.
  2. Nie potrafię podać imion, na pewno powinien to być ktoś ktoś kto ma cokolwiek ciekawego do powiedzenia i zna się na tym co robi.
  Cieszyłbym się gdyby w magazynie pojawiły się również jasne wskazówki dla początkujących :)

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tworzeniu magazynu.