Kolejny bardzo pracowity weekend za nami! Pod okiem mistrzyni słowa Renaty Gluzy zmagaliśmy się z opisami do pojedynczych zdjęć i fotoreportaży, a także z napisaniem interesujących notek o sobie samych. Zwłaszcza dyskusje o cyklach zdjęć doprowadziły nas do ciekawych wniosków; dyskutowaliśmy o tym, czy zdjęcie z danym podpisem pasuje do historii, czy podpis może je w tym zestawie obronić, czy też trzeba wybrać inne. Odkrywaliśmy również nowe oblicza uczestników warsztatów – dzięki życiorysom, które przygotowali ponownie, już po licznych wskazówkach i przykładach. To był naprawdę fascynujący czas! Poza tym była to cudowna okazja do spotkania znajomych z różnych wyjazdów, do poznania nowych osób, do porozmawiania o fotografii i nie tylko! Serdecznie dziękujemy Renacie za zaangażowanie, a wszystkim Uczestnikom za aktywny udział i wzajemną życzliwość, doskonałe humory oraz ciężką pracę :)
Jeszcze w tym roku planujemy kolejną edycję warsztatów sztuka opisywania fotografii – zostaw maila, jeśli chcesz dostać informację
„Każdy fotografujący prędzej czy później zetknie się z problemem podpisywania swoich zdjęć, opisywania projektów albo stworzenia swojego CV. I każdy robi to przeważnie intuicyjnie zgodnie z własnym wyczuciem i wiedzą. Jednak jak wykazała nam to Renata Gluza podczas warsztatów, często te teksty nie są optymalne i zawierają błędy. Weekendowe warsztaty „Sztuka opisywania fotografii” były jednymi z tych, które otwierają oczy i porządkują myśli. Teraz moje opisy będą zupełnie inne niż dotychczas, dlatego polecam te warsztaty każdemu jako bardzo wartościowe i użyteczne.”
Leszek Górski
„Na warsztaty z Renatą zapisałam się z kilku powodów. Głównie dlatego, że słyszałam wiele bardzo dobrych opinii. Mimo wszystko nie byłam do końca przekonana, ale mogę powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja.
Renata otworzyła mi oczy na moc jaka ma dobry podpis do zdjęć, czy to pojedynczego czy serii zdjęć w projekcie. Jak pisać, czego nie pisać, jak zainspirować oglądającego do myślenia, pobudzić ciekawość, które słowa są zbędne, a które opisy mają wartość. Dodatkowo, mieliśmy możliwość popracować nad językiem i opisami w naszym bio. Moje bio wreszcie mi się podoba :)
Myślę, że wartość warsztatów to dużo przykładów, dużo ćwiczeń, dużo dyskusji, możliwość popracowania samemu (czyli przećwiczeniu w praktyce przekazywanej wiedzy) a następnie zweryfikowanie i przedyskutowanie z Renatą oraz w grupie.
Sposób w jaki Renata prowadziła szkolenie, czyli minimum teorii, oparcie na wielu przykładach, ćwiczenia, które bazowały na naszych przykładach, poczucie humoru, otwartość i skupienie na naszych indywidualnych potrzebach oraz stąpanie twardo po ziemi, spowodował, że każda minuta w ciągu tych dwóch dni była intensywna i wartościowa. Czas przeleciał błyskawicznie. Wróciłam bardzo zadowolona i czekam na część drugą z Panią Renatą. A co najważniejsze, nie boję się już używać słów do moich zdjęć:)”
Monika Viwegier
„Było świetnie! Renata ma ogromną wiedzę i w przystępny sposób potrafi się nią podzielić. Zaskoczyło mnie jej indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz to, że wiedziała o nas wszystko co tylko mogła znaleźć w internecie. Z czystym sumieniem poleciłbym te warsztaty każdemu.”
Wojtek Ryzinski
„Warsztaty z Renatą dały mi ogromną dawkę wiedzy. Było to fajne, serdeczne spotkanie z fotograficznie zakręconymi ludźmi w klimatycznym pokochajowym miejscu. Warsztaty mega intensywne, ciekawe. Bardzo Wam dziękuję Renato, Lili i Michale.”
Ania Bolechowska-Karoń
fot. Lili Haduch & Michał Mrozek
Jeszcze w tym roku planujemy kolejną edycję warsztatów sztuka opisywania fotografii – zostaw maila jeśli chcesz dostać informację