Skip to main content

Stambuł – wielki powrót

By 18-06-20192 lipca, 2019News, Relacja

Stambuł, podczas ostatnich dni ramazanu, gościł nas w sposób szczególny. Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy tam na tydzień intensywnych warsztatów. Gdybyśmy mieli ująć ten czas w liczbach, zapewne byłyby to dziesiątki przemierzonych kilometrów, kilkanaście tureckich herbatek dziennie, setki uśmiechów, tysiące kadrów, kilkadziesiąt godzin przed ekranem monitora czy przy projektorze, miliony ludzi na ulicach i w środkach publicznej komunikacji ;) Prowadzący warsztaty Michał Mrozek zaprowadził nas w najciekawsze zakątki miasta, pokazał, jak nawiązywać pełen szacunku kontakt z ich mieszkańcami, jak uchwycić najpiękniejsze światło i jak wykroić ten najlepszy kadr. Otwartość i wzajemna życzliwość towarzyszyły nam od rana do nocy, od wyjścia do meczetu bladym świtem po długie wieczory na tarasie, z widokiem na Morze Marmara. Finałowa prezentacja, która do łez wzruszyła jedną z uczestniczek, potwierdziła, że w czasie tego tygodnia powstały bardzo dobre fotografie. Podczas naszych pięknych fotograficznych spacerów zatrzymaliśmy się wiele razy, podarowaliśmy swoją uwagę i uśmiech, dostając w zamian tak wiele. Dzięki temu powstało tak dużo ujęć wykraczających poza pstryknięcia z ukrycia. Nie zdążyliśmy dotrzeć do wielu zabytków, ale byliśmy tam przede wszystkim po to, żeby poznać Stambuł, jakiego nie oglądają miliony turystów! Poznaliśmy jego mieszkańców i różne oblicza tego wyjątkowego miasta. Było pięknie!

Oto opinia jednej z uczestniczek:

Warsztaty były fantastyczną przygodą w magicznym miejscu z niesamowitym nauczycielem. SUPER!!! Warsztaty te przerosły moje oczekiwania, bo nauczyłam się na nich więcej niż na wszystkich warsztatach razem wziętych przez ostatnie 2 lata. Wiedza przekazana w fantastyczny, umiejętny sposób. Chyba mało kto dysponuje takimi zasobami i tak cudownym podejściem do warsztatowiczów, jak Michał. Pięć gwiazdek to za mało!
Organizacyjnie to wręcz PETARDA! Wszystko zostało zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Chyba nie da rady być bardziej profesjonalnym… Jesteście the beściaki! Robicie fantastyczną robotę dla „ludzi o wyjątkowych sercach”. Uwielbiam Was! I dziękuję serdecznie!

Marlena Cechmistrz-Milczarek

Zapraszamy do krótkiej relacji. Zdjęcia uczestników – już wkrótce w Editors’ Choice!

 

fot.  Lili Haduch & Michał Mrozek

Jeśli nie chcesz w przegapić zapisów na kolejne warsztaty i fotoekspedycje, koniecznie zapisz się na nasz warsztatowy newsletter.