Skip to main content

Zafascynowani Stambułem


Niedawno wróciliśmy ze Stambułu, z warsztatów z Michałem Mrozkiem. Końcowa prezentacja najlepszych fotografii uczestników domknęła ten tydzień pełen wyjątkowo intensywnej pracy, ale i dostarczyła ogromnych emocji. Ten finał wzruszył niemal wszystkich do łez, trudno było wydać z siebie pierwsze słowa. Wspólne przeżycia, ale i trud pracy w samotności, radosne wspólne poranki na tarasie z widokiem na morze i przyjemne wieczory, przy komputerze czy z sziszą, dalekie spacery i podróże promem, obejrzane wystawy i codziennie oglądane zdjęcia wszystkich uczestników, a przede wszystkim wzajemne inspiracje, zadania zlecane przez Michała i codzienne omawianie ich realizacji – to wszystko składa się na mieszankę wyjątkową, która zbudowała nam naprawdę fascynujący tydzień. Dziękujemy za te emocje i ten wspólny czas, a Michałowi – za ogromne zaangażowanie w przeprowadzenie tych warsztatów!

Tydzień w Stambule z Lili, Michałem i resztą fantastycznej warsztatowej ekipy był niesamowicie intensywnym przeżyciem. Dni wypełnione fotografowaniem, ale też solidną dawką wiedzy popartą analizą naszych własnych fotografii. Michał jest nauczycielem z pasją, którą potrafi zarażać jak mało kto. Do tego ma dar wyłapywania naszych słabości i obaw, dzięki czemu pomaga je przezwyciężyć. Nie znam drugiej osoby, która potrafiłaby zjednywać sobie ludzi z taką łatwością. Dzięki temu wiele niedostępnych miejsc stawało dla nas otworem. Jest to niewątpliwie umiejętność, której warto się od niego uczyć.  Warsztaty są skonstruowane tak, że uczyliśmy się od Michała, ale też i od siebie nawzajem i to było piękne! Sam Stambuł jest niezwykle zróżnicowany, pełen ciepłych, otwartych ludzi – jednym słowem raj dla fotografa.
Polecam każdemu kto chciałby wskoczyć na kolejny poziom (niezależnie od tego z jakiego startuje). Sama mam nadzieję wrócić do Stambułu z 'pokochajami’, jeśli nadarzy się taka okazja :)
Irka Walania

Było bardzo intensywnie! Oczywiście najcenniejszy jest czas z Michałem – zarówno jeśli chodzi o fotografowanie (jak najciekawiej uchwycić dany moment/sytuację), jak i edycję zdjęć. Michał pięknie uczy jak dostrzegać momenty do fotografowania, jak dawać swój czas i uwagę innym, by móc zrobić piękną fotografię, i jak potem wybrać tę najlepszą. Poza tym niezwykle cenię na warsztatach oglądanie pracy innych, jak oni patrzą na świat i komentowanie. Było to wszystko oraz świetna atmosfera. Nauczyłam się między innymi jak patrzeć na fotografię planami, jak komponować kadr żeby przyciągał uwagę i nie był oczywisty, co w danej fotografii jest najważniejsze. Warsztaty były po prostu świetne. Piękne miejsce, doskonali organizatorzy, kapitalna ekipa, wspaniała energia. Sztos! 
Agnieszka Stangenberg

Warsztaty z Michałem to fotograficzna, cudowna przygoda. Nieocenione żródło wiedzy, inspiracji, pokazywania różnych światów i możliwości, odkrywania najróżniejszych aspektów fotografii. Michał dzieli się swoją pasją, ogromną wiedzą i doświadczeniem w taki sposób, który powoduje, że otwierają się własne, indywidualne drogi. Dyskusje, wspólne omawianie najróżniejszych  zagadnień dotyczących fotografii i poszczególnych kadrów, jest bezcenne, uskrzydla do dalszego działania i rozwoju. Joanna Żelewska

Polecam Stambuł z Michałem Mrozkiem! Fotograficzny ciężki trening dla kochających zdjęcia. Ale mamy efekty. Chodzimy cały dzień, czasem nawet robimy ponad 20 tys kroków. W nagrodę wiozę gotowy pokaz wspólnych zdjęć. Zajefajna pamiątka! Miejsce wybrano bardzo trafnie. Komunikacja blisko i wygodna. Było super. Michał Sieradzan

fot. Lili Haduch & Michał Mrozek

Jeśli nie chcesz w przegapić zapisów na kolejne warsztaty i fotoekspedycje, koniecznie zapisz się na nasz warsztatowy newsletter.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez wydawcę magazynu internetowego „PokochajFotogafie.pl” – e-production dla celów marketingowych, w tym otrzymywania newslettera
    Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności.