Fotoekspedycja – kamperami przez Islandię

Termin: 8 – 17 marca 2019
Gdzie: Islandia
Prowadzi: Paweł Klarecki
Liczba miejsc: 8 osób

To będzie zdecydowanie najciekawsza fotoekspedycja tego roku! Z bagażem doświadczeń z ubiegłorocznych wypraw  postanowiliśmy ruszyć do Islandii w gronie fotograficznych pasjonatów.  Aby ta przygoda była jeszcze bardziej intensywna i niezapomniana, zrobimy to podróżując kamperami. Dzięki temu dotrzemy dokładnie tam, gdzie zechcemy i zobaczymy najpiękniejsze zakątki południowej Islandii.

Wyobraź sobie spędzenie nocy w miejscach, które o poranku będą dostępne tylko dla nas, gdzie słońce wstaje leniwie godzinami, gdzie w każdej chwili możesz napić się gorącej kawy i zjeść pożywne śniadanie. To na pewno będzie niezapomniana podróż! Będziemy fotografować przez cały dzień, a w nocy, jak tylko pojawią się zorze, znajdziemy najpiękniejsze miejsca, aby uchwycić ich piękno.

fot. Paweł Klarecki

Dlaczego warto:

 • spędzisz ponad tydzień na niezapomnianej i pięknej Islandii
 • pod okiem Pawła Klareckiego masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne pejzaże
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • może to właśnie Twoje zdjęcia pokażemy na łamach magazynu PokochajFotografie.pl
 • oczywiście fantastyczna, niezapomniana atmosfera w gronie wyjątkowo twórczych ludzi!

Dla kogo jest ten warsztat:

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
 • lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
 • chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
 • inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
 • chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane w magazynie PokochajFotografie.pl
 • i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi.

Dla kogo nie jest ten wyjazd:

Nawet jeśli bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Nie obraź się, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, wybierz lepiej inny wyjazd.

 • Nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą
 • Nie zapisuj się, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz krytyki od innych – na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski – lubimy się uczyć =)
 • Nie zapisuj się, jeśli wydaje Ci się, że jedziesz na zorganizowane od A do Z wczasy all inclusive, jeśli wszystko chcesz mieć podane pod nos i musisz być prowadzony za rączkę jak przedszkolak. Jedziemy na warsztaty fotograficzne, na tym się skupiamy i odrobina samodzielności jest wymagana…
 • Nie zapisuj się, jeśli nie jesteś w stanie wytrzymać na małej przestrzeni z kilkoma osobami więcej niż godzinę. Zamierzamy spędzić ze sobą miło czas, a to oznacza niejeden kompromis i trzymanie się ustalonych w małych grupach zasad. Chyba że bierzesz jedynkę ;)

Gdzie będziemy mieszkać ;)

Tym razem przedłużamy naszą wyprawę aż o 2 dni. Zjeżdżamy się pod Reykjawikiem w piątek wieczorem, a wracamy w niedzielne popołudnie. Ależ będzie frajda! Lądujemy w Keflaviku w piątkowy wieczór (lub w nocy z piątku na sobotę, zależnie od wybranego lotu). Pierwszy nocleg spędzamy w hostelu – szansa na ciepły prysznic po przylocie :) O poranku w sobotę odbieramy campery i ruszamy w drogę! W planie nie tylko wyprawa na wschód, ale i nieco na północ od Reykjaviku. Skończymy w niedzielę po południu, oddamy campery i udamy się na lotnisko. Terminy dopasowane do lotów wizzair z Warszawy, jednak jest możliwość dowolnego przylotu w tych dniach.

Jak tylko zbierzemy chętnych, dogramy szczegóły i ustalimy podział na samochody. Wynajmujemy duże kampery 6 osobowe, które najlepiej sprawdzają się dla 4-5 osób. Wszystkie kampery są w bardzo wysokim standardzie, z łazienką, kuchnią i oczywiście ogrzewaniem gazowym – jest ciepło i przyjemnie ;) Jedno jest pewne – będziemy mogli pojechać dokładnie tam, gdzie chcemy, w ciepełku czekać na zorzę polarną, zobaczyć piękny wschód słońca (nawet przez wielkie okno), w dowolnej chwili zrobić sobie ciepłą herbatę czy zupę, a przede wszystkim – pointegrować się z innymi pasjonatami fotografii. Jak tylko zbierze się grupa spotkamy się online, żeby ustalić szczegóły.

 

fot.  Michał Mrozek

Islandia

Będziemy podróżować naszymi domami na kółkach głównie po południowej części księżycowej wyspy, tym razem od zachodu do wschodu. Mamy przygotowanych kilkanaście pięknych miejscówek, do których Was zabierzemy, a jeśli wystarczy nam czasu i energii, a matka natura będzie dla nas życzliwa, zobaczymy dużo więcej niż zaplanowaliśmy ;)