Termin

27.04 – 4.05 2019

Gdzie

Nowy Jork

Prowadzący

Michał Mrozek

Uczestnicy

8 osób

Warsztaty fotograficzne

Warsztaty w Nowym Jorku

Termin: 27.04 – 4.05 2019
Gdzie: USA, New York
Prowadzi: Michał Mrozek
Liczba osób: 8 miejsc

Co takiego jest w Nowym Jorku, że wracamy tam po raz trzeci? Trudno to opisać słowami... Każdy z 7 dni, który spędzisz tam z nami, może być zupełnie inny od pozostałych. Lubisz gęste kadry, wycelowane w tłumie szybko przemieszczających się mieszkańców? A może lubisz różnorodnych, kolorowych, oryginalnych ludzi? Wolisz zielone przestrzenie, spokój, ruch na powietrzu? A może interesuje Cię mieszanka kultur całego świata? Znajdziesz, co tylko zechcesz, zależnie od dnia i nastroju. A jeśli przyjdzie Ci ochota urwać się na shopping lub do jednego z fantastycznych muzeów ... to i tak wrócisz z niejednym świetnym kadrem!
Nowy Jork to nieograniczone możliwości, tysiące pomysłów, mnóstwo fantastycznych zakątków, które tak różnią się od sąsiednich ulic. To wielość akcji, zaskoczenie, egzotyka, wariactwo - wszystko na wyciągnięcie... aparatu! I nikogo nie zdziwi ani nie oburzy wycelowany obiektyw - tam tak po prostu jest... Zapraszamy więc na wspaniałą podróż, na odkrywanie wyjątkowego, fascynującego miejsca, jakim niewątpliwie jest Nowy Jork!

Co Cię czeka na warsztatach

Przykładowy plan dnia:

 • Pobudka – kiedy masz ochotę i wedle indywidualnych potrzeb ;)
 • Śniadanie – własnoręcznie przygotowane albo w Deli czy knajpce za rogiem
 • Czas na zdjęcia, zależnie od pogody i tego, co dzieje się w NYC
 • Każdego dnia spacer indywidualny Michała Mrozka z jedną z osób – wspólne fotografowanie, wskazówki praktyczne
 • Samodzielna realizacja zadań fotograficznych zleconych na dany dzień
 • W wybrane dni – grupowe wyjścia, np. na wydarzenia, wspólny wyjazd w konkretne miejsca itp.
 • Po zachodzie słońca – spotkanie, omawianie wykonanych zdjęć wszystkich uczestników, rozliczenie z zadań fotograficznych na dany dzień

W zależności od pogody i innych czynników, spotkanie przy ekranie może się odbywać o innych porach dnia. Stosownie do poszczególnych zadań, przekazane zostaną także wskazówki dotyczące ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, a w część z nich udamy się wspólnie.

Dlaczego warto:

 • pod okiem Michała Mrozka masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • codziennie otrzymasz  inspirujące zadania i cenne wskazówki dotyczące robienia, edycji i wywoływania zdjęć
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera, niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników
 • wrócisz z własną kilkunastozdjęciową opowieścią o Nowym Jorku, wybraną spośród setek czy tysięcy zdjęć, które zrobisz
https://www.youtube.com/watch?v=0asvzeLD8a8

Aparat jest instrumentem,

który uczy ludzi,

jak patrzeć bez aparatu

Dorothea Lange

To już trzeci raz w NYC!

Warsztaty przeznaczone są dla osób kochających fotografię i wspólne przygody

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- chcesz być razem z nami w najpiękniejszych miejscach i uczyć się fotografii
- lubisz długie rozmowy z ciekawymi ludźmi o życiu i fotografii ;)
- inspirują Cię piękne miejsca i chcesz poznać ludzi, którzy w nich mieszkają
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani.

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

A dla kogo nie jest

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych warsztatów, na których przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się na nasze warsztaty, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz konstruktywnej krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć ;)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - minimum samodzielności i wyobraźni wymagane...

Tajemnice Ciemni Cyfrowej

Poniżej wybrane z dwudziestu odcinków programu „Tajemnice Ciemni Cyfrowej”, w którym Michał Mrozek dzieli się swoją wiedzą na temat Lightrooma.

W środku wydarzeń

Gdzie będziemy mieszkać

Zamieszkamy wspólnie w jednym domu, gdzie będziemy spotykać się codziennie na oglądanie i analizę zdjęć. Wyżywienie organizujemy na własną rękę, chociaż pewnie będziemy też razem wędrować na wspólne podróże kulinarne poszukując różnych nowojorskich smakołyków. Do dyspozycji będziemy mieli kuchnię, więc osoby na specjalnej diecie też sobie poradzą. A na pewno będzie można zrobić kawę i kanapkę czy owsiankę, zanim wyruszymy w miasto, albo miskę owoców na kolację. Program i rytm każdego dnia ustalimy na miejscu – przecież Nowy Jork nie śpi!

Warsztaty prowadzi

Michał Mrozek

(rocznik 1977). Pomysłodawca i redaktor naczelny PokochajFotografie.pl największego fotograficznego magazynu wydawanego drogą elektroniczną w Polsce. Fotograf dokumentujący i portretujący życie, ciekawi go człowiek i jego codzienność. Od wielu lat uczy i promuje fotografię, organizując projekty i warsztaty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami.

Specjalizuje się w Lightroomie, jest autorem wielu szkoleń i kursów dotyczących postprodukcji fotograficznej. Stworzył i opracował autorski system worflow, który pozwala zautomatyzować proces wywołania zdjęć. Z zamiłowania grafik, uwielbia dobry design i ładne literki. Jest autorem pierwszej w Polsce książki dotyczącej futbolu amerykańskiego "More than a sport".

Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać. www.michalmrozek.pl

Warsztaty z Michałem Mrozkiem, który ma bardzo dużą wiedzę i praktyczne, własne doświadczania z codziennej pracy w Lightroom'ie przekonały mnie, że warto się odważyć i potraktować LR na poważnie, jako podstawowe narzędzie do archiwizacji i obróbki zdjęć. Nie będę wspominał o miłej, zrelaksowanej atmosferze, bo to już czytałem w recenzjach innych uczestników i mogę to tylko z wielką przyjemnością potwierdzić. Poznanie samego Michała, osoby wyjątkowo sympatycznej i inspirującej jest dla mnie wartością nie mniej cenną niż wiedza, którą nam przekazał.

Piotr Mroziński

Kurs bede z cala pewnoscia polecal wszystkim znajomym, ktorzy maja cos wspolnego z fotografia. Powodow jest kilka: 1) Bardzo dobrze przemyslana struktura kursu 2) Duza ilosc przekazywanej wiedzy 3) Duzy nacisk na praktyke, a nie teorie (choc tej tez nie brakowalo) 4) Liczne przyklady wziete z zycia 5) Twoja osoba, jako prowadzacego: zyczliwy,kompetentny ,wesoly, ze zdrowym dystansem do siebie (co wazne, bo wielu wykladowcow cierpi na przypadlosc zwana megalomania) 6) swietny sposob prowadzenia zajec: cierpliwosc, chec odpowiadania nawet na najtrudniejsze/najglupsze pytani Dzieki kursowi dowiedzialem sie jednak, jak duzo mozliwosci oferuje mi ten program i jak latwo mozna usprawnic sobie proces obrobki i zarzadzania zdjeciami. Innymi slowy, po kursie otworzyla sie przede mna zupelnie nowa przestrzen, jezeli chodzi o podejscie do postproduction w fotografii.

Jedrzej Marzecki

Było cudownie. Już to mówiłam sto razy. Jesteście fantastycznymi, ciepłymi ludźmi, a to dzisiaj rzadkość. Jednocześnie uważam, że organizacyjnie wszystko było sprawnie, czas maksymalnie wykorzystany, a równocześnie pozostawiliście pewien margines bezpieczeństwa dla osób starszych, czy chwilowo gorzej się czujących - to bardzo ważne (i ponownie świadczy o empatii). Absolutnie nie będę nikomu polecać warsztatów, bo jeszcze mi zajmą miejsce! :)

Anna Hartman-Ksycińska

To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze oczekiwania! Mega pozytywnie zakręcone towarzystwo, perfekcyjnie położona willa ze wszelkimi wygodami, cudowne pejzaże na wyciągniecie ręki a całość spięta w organizacyjną perełkę rękoma Lili i Michała. Już tęsknimy za zdjęciowymi wieczorami przy kominku, wczesnymi pobudkami (ok, za tym trochę mniej ;)), sesjami, śniadaniami i kawą w którymkolwiek z maleńkich miasteczek i przemiłym towarzystwem... Szczerze rekomendujemy Pokochajfotografie.pl, jeśli tylko będziemy mieć możliwość wyjazdów z Wami - na pewno skorzystamy! Dziękujemy!

Anita i Andrzej Pilewscy

Po wczorajszym naszło mnie, że gdyby choć połowa moich nauczycieli w szkołach używała Twojej metodyki, byłbym dziś kimś innym pewnie :))) Twoich zajęć uświadomiła mi, że jest szansa na ogarnięcie tego żywiołu. Wprawdzie gigantyczna praca mnie czeka, ale pierwszy krok za mną. Obym podołał, bo lekko nie jest, rześkość młodzieńczej percepcji niestety już dawno zwietrzała i z trudem nadążam. A zdjęcia z prawie 10 lat muszę pilnie uporządkować i przekazać potomnym. Brzmi to pompatycznie, ale tak akurat jest. Co dzięki Twoim świetnym zajęciom staje się wreszcie realnym zadaniem.

Piotr Kulisiewicz

Tak jak już wiesz, bardzo podobało mi się na warsztatach. Jesteś niezwykle cierpliwym, wyrozumiałym i ciepłym człowiekiem, a to odpowiednia cecha dla osób, które przekazują wiedzę:) Pewno miałeś już dojść, w kółko tych samych pytań, ale nie dałeś tego po sobie poznać. Moje oczekiwania, jak najbardziej, zostały spełnione, ponieważ byłam zupełnym laikiem, a teraz mogę wystarczająco swobodnie się w nim poruszać więc..... zostaje już tylko praktyka. Udzieliłeś mi odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości z którymi przyszłam. Bardzo podobało mi się, że pokazałeś nam też jak ty pracujesz i obrabiasz zdjęcia.

Karolina Trzaska

Więc przede wszystkim była miła swobodna atmosfera, która powodowała że człowiek chce się uczyć i bez skrępowania zadaje pytania na które ty zawsze potrafiłeś udzielić jasnej i klarownej odpowiedzi. Ja dowiedziałem się wszystkiego czego chciałem się dowiedzieć, ba a nawet więcej. Tak się złożyło że od warsztatów ma za sobą obróbkę zdjęć z jednego dużego koncertu i jednego pleneru ślubnego (trochę tego było), starałem się wykorzystać to co nam pokazałeś w Lightroomie ale też to co powiedziałeś o twoim podejściu do obróbki. I muszę przyznać że działałem znacznie sprawniej, ale wiem że z czasem będę robił to jeszcze bardziej intuicyjnie i z lepszym rezultatem. I staram się efektywnie wykorzystywać to czego się nauczyłem.

Mariusz Jakubowski

Żeby się streścić to powiem, że był wyczeso-wypierd! czyli w mojej skali od 1 do 10 to 10! Super było to, że mieliśmy dużo czasu na zdjęcia, dzięki temu miejsce można było poznać, spokojnie się rozejrzeć i wybrać co się będzie fotografowało. Miejsca były wybierane bardzo fajnie, bo miały dużo potencjału. Polecam, bo warsztaty z Wami, w takiej super atmosferze, gdziekolwiek by nie były będą na pewno wielką przygodą :)

Irena Walania

Cieszę się, że wziąłem udział w warsztatach. Myślę, że każdy oczekiwał po tych warsztatach czegoś innego i każdy w różnym stopniu znalazł tam coś dla siebie. Ja, jako osoba używająca Lightrooma już od jakiegoś czasu, oczekiwałem uporządkowania mojej wiedzy nt. możliwości tej potężnej aplikacji, oraz zoptymalizowania całego procesu obróbki cyfrowej fotografii, no i oczywiście poznania rozmaitych praktycznych trików ułatwiających pracę. We wszystkich tych aspektach dostałem więcej niż oczekiwałem więc satysfakcję i zadowolenie z warsztatów mam całkiem spore. Na pewno poleciłbym takie warsztaty każdemu, kto zdecydował się na pracę z Lightroomem. Teoria wsparta solidną praktyką to podstawowa siła tych warsztatów.

Arek Luszczyk

Cena: 4200 pln + 900 $

cena obejmuje
 • Udział w praktycznych warsztatach fotograficznych z Michałem Mrozkiem
 • Opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
 • 7 noclegów w wygodnym domu w pokojach 2-osobowych
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
cena nie obejmuje
 • dojazdu/ dolotu  oraz lokalnego transportu
 • wizy (konieczne załatwienie wcześniej w Polsce)
 • kosztów wyżywienia i innych wydatków osobistych