Termin

1-11.12.2019

Gdzie

Zanzibar

Prowadzący

Marcin Kydryński

Uczestnicy

8 osób

Fotoekspedycja

Zanzibar z Marcinem Kydryńskim

Termin: 1-11.12 2019
Gdzie: Zanzibar
Prowadzi: Marcin Kydryński
Liczba osób: 8 miejsc

Warsztaty w wyjątkowym miejscu - o bogatej historii, pięknych plażach, ciekawych ludziach i smakowitej kuchni. Zadaniem uczestników będzie przełamywanie własnych barier, praca nad własnym tematem, nad swoją opowieścią z Zanzibaru. Finałowy pokaz będzie obejmował kilkunastozdjęciową prezentację prac każdego uczestnika. Te warsztaty to doskonała okazja do nauki fotografowania ludzi i dokumentowania podróży.

Co Cię czeka na warsztatach

Przez pierwsze 5 dni naszą bazą będzie Stone Town, przez kolejne 5 – Matemwe.  Zobaczymy stare miasto, ale i małe biedniejsze mieściny, piękne plaże, port, rozległy targ rybny; poznamy lokalną kuchnię i ludzi.
Przykładowy program dnia w Stone Town:
 • poranek – wyjście z aparatem dla chętnych (bardzo polecane, ok. 6:30-7:00)
 • ok. 9:00 śniadanie
 • 11:00 spotkanie przed ekranem, pokaz zdjęć, omówienie przez Marcina Kydryńskiego, wybór najlepszych zdjęć każdego uczestnika do pokazu finałowego, a także omówienie planów dnia, możliwych tematów do fotografowania itp.
 • dla chętnych – wspólne wyjście na lunch, przy okazji spacer po najciekawszych zakątkach miasta
 • a potem znów fotografowanie, samodzielnie, w parach, dla chętnych – wyjście z Marcinem Kydryńskim
 • wieczorem -wspólne wyjście na kolację itp., a potem spotkanie w ogrodzie, zgrywanie zdjęć, długie rozmowy nie tylko o fotografii, konsultacje indywidualne z Marcinem Kydryńskim, konsultacje indywidualne z Michałem Mrozkiem itd.

W Matemwe nasz program dnia nieco ulegnie zmianie, dostosowując się do przypływów i odpływów, do godzin targu rybnego itp. – spotkania przed ekranem planowane są na godziny wieczorne.

W niektóre z miejsc udamy się wspólnie, a część czasu poświęcona będzie na pracę indywidualną w terenie, zależnie od wyboru tematu przez uczestnika.

Dlaczego warto

 • pod okiem Marcina Kydryńskiego masz szansę nauczyć się tworzyć niepowtarzalne fotografie,
 • kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
 • przyjazna, niepowtarzalna atmosfera, niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników
 • wrócisz z własną kilkunastozdjęciową opowieścią o Zanzibarze, wybraną spośród setek zdjęć, które zrobisz
 • zobacz wybrane zdjęcia uczestników poprzedniej edycji warsztatów
 • zobacz relację z poprzedniej edycji
Warsztaty przeznaczone są dla osób kochających fotografię i wspólne przygody

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

Nie ma wymagań co do poziomu zaawansowania uczestników - z warsztatów skorzystają zarówno początkujący, jak i ci, którzy wiedzą już, co to znaczy pracować nad własnym projektem. Swoje miejsce znajdą także osoby towarzyszące, chcące spędzić miło czas, podpatrzeć partnera/rkę pasjonata fotografii i zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.
Codzienne oglądanie zdjęć oraz indywidualne podejście prowadzącego, a na koniec finałowy pokaz najlepszych zdjęć - oto co Cię czeka!

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- chcesz być razem z nami w najpiękniejszych miejscach i uczyć się od Marcina Kydryńskiego
- lubisz dobrze zjeść :)
- inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi.

Nawet jeśli bardzo, bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Mamy nadzieję, że Cię to nie urazi, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, to prosimy, nie zapisuj się…

A dla kogo nie jest

- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych wydarzeń, gdzie przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się na wyprawę, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć =)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - trochę samodzielności i wyobraźni wymagane...

Stone Town i Matemwe

Gdzie będziemy mieszkać

Zamieszkamy w centrum wydarzeń - najpierw w Stone Town, bardzo blisko wybrzeża, gdzie codziennie rano spędzają czas całe zanzibarskie rodziny, a potem - nieopodal plaży w Matemwe. Wspólnie zjemy śniadania, a w trakcie dnia - przynajmniej z częścią głodomorów - spotkamy się na pozostałych posiłkach.
Pokoje 2-osobowe, postaramy się o najwygodniejsze i najładniejsze w okolicy :) A jak zwykle najważniejsze będzie miejsce do naszych wspólnych spotkań przed ekranem.
Kto był już z nami ten wie, że będzie wesoło, przyjaźnie, relaksująco i przepięknie!

Warsztaty prowadzi

Marcin Kydryński

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. czterokrotnie na Zanzibarze, dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Ostatnie ich wspólne dzieło to „Ulotne” nagrane z geniuszem saksofonu Branfordem Marsalisem (2018). Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty "Siesta" stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999). "Muzyka Moich Ulic. Lizbona” (pierwsze wydanie 2012) i podsumowująca 25 lat afrykańskich podróży „Biel” (2016). Został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

Polecamy najnowszą książkę Marcina Kydryńskiego

Biel. Notatki z Afryki

Opowieści Marcina Kydryńskiego o Afryce to zapis wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat. Opis wrażeń i wspomnień białego człowieka na Czarnym Lądzie uzupełniają wyjątkowe zdjęcia pokazujące Afrykę oczami autora. "Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być. Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o "Bieli" jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie." Marcin Kydryński

Cena: 6800zł + 800USD

cena obejmuje
 • Udział w warsztatach fotograficznych z Marcinem Kydryńskim
 • Opieka doświadczonych organizatorów przez cały czas wyprawy
 • 10 noclegów w wygodnym domu w pokojach 2-osobowych wraz ze śniadaniem (dopłata do jedynki możliwa, zależnie od liczby zainteresowanych osób)
 • Logistyka na wyspie, transport z Stone Town do Matemwe i z Matemwe do Stone Town
 • Ubezpieczenie turystyczne AXA
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
cena nie obejmuje
 • dojazdu/ dolotu na miejsce i z powrotem + wiza płatna na lotnisku 50USD
 • kosztów wyżywienia

Na miejsce uczestnicy docierają indywidualnie. Zależnie od miejsca wylotu, skontaktujemy ze sobą uczestników chętnych na wspólne podróżowanie. Pierwszy i ostatni dzień to dni na przylot/wylot.