Termin
grudzień 2021
grudzień 2021
Zanzibar
Marcin Kydryński
8 osób
Termin: grudzień.2021
Gdzie: Zanzibar
Prowadzi: Marcin Kydryński
Liczba osób: 8
Fotowyprawa do pięknych, wyjątkowych miejsc - o bogatej historii, pięknych plażach, ciekawych ludziach i smakowitej kuchni. Zadaniem uczestników będzie przełamywanie własnych barier, praca nad własnym tematem, nad swoją opowieścią z Zanzibaru. Finałowy pokaz będzie obejmował kilkunastozdjęciową prezentację prac każdego uczestnika. Ta fotoekspedycja to doskonała okazja do nauki fotografowania ludzi i dokumentowania podróży.
W Matemwe nasz program dnia nieco ulegnie zmianie, dostosowując się do przypływów i odpływów, do godzin targu rybnego itp. – spotkania przed ekranem planowane są na godziny wieczorne.
W niektóre z miejsc udamy się wspólnie, a część czasu poświęcona będzie na pracę indywidualną w terenie, zależnie od wyboru tematu przez uczestnika.
Nie ma wymagań co do poziomu zaawansowania uczestników - skorzystają zarówno początkujący, jak i ci, którzy wiedzą już, co to znaczy pracować nad własnym projektem. Swoje miejsce znajdą także osoby towarzyszące, chcące spędzić miło czas, podpatrzeć partnera/rkę pasjonata fotografii i zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.
Codzienne oglądanie zdjęć oraz indywidualne podejście prowadzącego, a na koniec finałowy pokaz najlepszych zdjęć - oto co Cię czeka!
Fotoekspedycja przeznaczona jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:
- jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
- lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
- chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
- chcesz być razem z nami w najpiękniejszych miejscach i uczyć się od Marcina Kydryńskiego
- lubisz dobrze zjeść :)
- inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
- chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane na PokochajFotografie.pl
- i najważniejsze – kochasz fotografować.
W fotoekspedycji mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi.
Do wjazdu na Zanzibar wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wyjazdu po zakończonym pobycie, a także patna wiza, wydawana na 90 dni.
Zgodnie z tanzańskim prawem osoby przybywające z krajów, gdzie żółta gorączka nie jest endemiczna (a więc również z Polski), nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę po przybyciu do Tanzanii lądowej lub na Zanzibar (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna). Nie są wymagane inne szczepienia, zalecane jest szczepienie przeciwko żółtaczce zakaźnej.
Więcej informacji o podróżowaniu do Tanzanii - na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tanzania
- nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą, naprawdę jest bardzo dużo innych wydarzeń, gdzie przyjmą Cię z otwartymi rękami
- nie zapisuj się na wyprawę, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz krytyki od innych - na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski - lubimy się uczyć =)
- nie zapisuj się, jeśli wszystko musisz mieć zaplanowane od a do z, podane pod nos, jeśli musisz być prowadzony za rączkę i zaopiekowany jak przedszkolak - trochę samodzielności i wyobraźni wymagane...
Zamieszkamy w centrum wydarzeń - najpierw w Stone Town, blisko wybrzeża, gdzie codziennie rano spędzają czas całe zanzibarskie rodziny, a potem - niemal na plaży w Matemwe. Wspólnie zjemy śniadania, a w trakcie dnia - przynajmniej z częścią głodomorów - spotkamy się na pozostałych posiłkach.
Pokoje 2-osobowe (dla chętnych - 1 os.), postaramy się o najwygodniejsze i najładniejsze w okolicy :) A jak zwykle najważniejsze będzie miejsce do naszych wspólnych spotkań przed ekranem.
Kto był już z nami ten wie, że będzie wesoło, przyjaźnie, relaksująco i przepięknie!
Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. na Zanzibarze, dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Ostatnie ich wspólne dzieło to „Ulotne” nagrane z geniuszem saksofonu Branfordem Marsalisem (2018). Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty "Siesta" stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999). "Muzyka Moich Ulic. Lizbona” (pierwsze wydanie 2012) i podsumowująca 25 lat afrykańskich podróży „Biel” (2016). Został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
[...] Na kartach tej książki powracają oczywiście postacie legendarne, jak David Livingstone czy poszukujący go Henry Morton Stanley. Powraca generał Gordon w swej obronie Chartumu. Jakimś sposobem autor stał się posiadaczem oryginałów ich prywatnej korespondencji i te listy są punktem wyjścia do uważnego, nowego spojrzenia na znane już światu historie. Ale pojawiają się – i to najważniejsze – postacie zwykłych ludzi, którzy gdzieś, kiedyś, do kogoś wysłali swoje słowa z afrykańskiego kontynentu. Ich historie.
Jest jednak Dal czymś więcej niż tylko wędrówką ścieżkami historii. Jest dyskusją o istocie sztuki fotografii. O jej związkach z malarstwem. Jest podróżą po świecie literatury. Pojawiają się: Andre Gide, Gustaw Flaubert, Oscar Wilde. Jest wnikliwym i erudycyjnym spojrzeniem na kwestie zmysłowości, erotyzmu. Przypominając fotografie z egzekucji dyskutuje o okrucieństwie. Dal nie ucieka też, jak przekonuje autor, od kwestii metafizycznych:
„Dal będzie też nieuchronnie historią o śmierci. Ale i o rzuconym jej wyzwaniu. Nikogo z nich nie ma już wśród żywych: ani postaci z fotografii, ani wczesnych mistrzów rzemiosła, którzy wykonali zdjęcia. Nie ma ludzi piszących pospieszne słowa do swoich bliskich na kartkach, które, ich zdaniem, najlepiej opowiadały o rzeczywistości w dalekim kraju. I nie ma stęsknionych adresatów. Ci z pojedynczych kadrów i kilku wyczekiwanych miesiącami zdań musieli układać sobie historie o nowym życiu drogich im osób.
dla os. towarzyszącej możliwy rabat – zapytaj o szczegóły.
Wpłaty: do 30% ceny przy zapisach, pozostała kwota w grudniu
Na miejsce uczestnicy docierają indywidualnie. Zależnie od miejsca wylotu, skontaktujemy ze sobą uczestników chętnych na wspólne podróżowanie. Pierwszy i ostatni dzień to dni na przylot/wylot.