Krok 1/2 - Zarezerwuj miejsce
imię:
nazwisko:
e-mail:
telefon:
 

Aby zarezerwować miejsce, wypełnij formularz i wpłać 1000zł, reszta płatna przed warsztatami.

Cena: 3900 PLN + 350 Euro 
Cena: 4900 PLN + 350 Euro

Cena obejmuje:
– udział w warsztatach z Jackiem Porembą, codzienną analizę zdjęć, opieka prowadzącego przez cały czas warsztatów
– 7 noclegów w pokojach dwuosobowych

Cena nie obejmuje:
– przelotu,
– kosztów wyżywienia
– koszty transportu lokalnego

Rezerwując miejsce akceptujesz regulamin.

Warsztaty portretu na Sycylii z Jackiem Porembą

Termin: 15-22 kwietnia 2018
Gdzie: Sycylia, Katania
Prowadzi: Jacek Poremba
Liczba osób: 10 miejsc

Nie trzeba być specjalnie fotograficznie doświadczonym, nie zależy mi na szkoleniu tych co już wiedzą wszystko, a lubiłbym tych co mają mnóstwo pasji i pytań, tych co szukają wsparcia i wskazówek do odnalezienia się na własnej drodze fotograficznej, ja nikogo w tydzień nie nauczę robić zdjęć, ale mogę spróbować się podzielić  własnym ponad 25 letnim doświadczeniem, pozytywną energią i zachęcić do  zanurzenia się we własnej intuicji.

Czego się dowiesz na warsztatach

– wprowadzenie w warsztaty w oparciu o własne doświadczenia z 25 lat pracy na polskim rynku fotograficznym
– czym jest i czym może być portret
– jakie warunki są potrzebne (energia, czas, miejsce, sprzęt itp) by można było mówić o udanym portrecie
– praca z człowiekiem przy zastanym świetle dziennym
– praca z człowiekiem w studio przy świetle błyskowym
– praca z człowiekiem w krajobrazie
– fotograficzny pejzaż portretem krajobrazu
– jak korzystać z różnego charakteru światła, by później przy najmniejszych ruchach w  komputerze uzyskać pożądane efekty
– współczesna fotograficzna ciemnia, podstawy pracy photoshopem przy tworzeniu klimatu portretów
– jak nie przywiązywać się do możliwości techniki, spróbować zaufać własnej intuicji
– przegląd i omówienie portfolio uczestników

Dlaczego warto:

– do dyspozycji uczestników będą najnowsze bezlusterkowce Hasslblada X1D
– spędzisz niezapomniany tydzień na przepięknej Sycylii
– pod okiem Jacka Poremby masz szansę nauczyć się tworzyć niezapomniane portrety
– kameralna grupa, indywidualne podejście do każdego uczestnika
– zobaczysz całą masę dobrych i bardzo dobrych fotografii
– może to właśnie Twoje zdjęcia pokażemy na łamach magazynu PokochajFotografie.pl
– oczywiście fantastyczna, niezapomniana atmosfera w gronie wyjątkowo twórczych ludzi!

Jacek Poremba – fotograf, portrecista. Rocznik 1966. Pochodzi z Łodzi. Na co dzień mieszka w Warszawie.

W świat fotografii wszedł przypadkiem, nie przypadkiem. Poznał ją dzięki pasji ojca. Pokochał dzięki samozaparciu, doświadczaniu i poszukiwaniu możliwości ujścia dla swojej energii. Specjalizuje się w fotografii portretowej, modowej i reklamowej. W ramach własnych projektów realizuje materiały podczas dalekich podróży. Artysta o niezwykłym temperamencie i mocy sprawczej.

Na rynku fotograficznym działa od 20 lat. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc warsztaty autorskie. W 2001 roku podczas wyprawy do Sudanu rozpoczął cykle „Krajobrazy” i „Portrety”. Czarno-białe fotografie mają zostać wydane w formie albumu, który będzie pionierskim, artystycznym ujęciem tego fascynującego rejonu. W lutym 2011 roku w podróż do Sudanu wybiera się wraz ze swoim siedmioletnim synem, także fotografem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i sile wewnętrznego spokoju uznawany jest za fotografa realizującego najbardziej wymagające zadania, wymuszające działanie pod presją czasu oraz w ekstremalnych warunkach technicznych i duchowych.

Wielokrotnie powtarza, że: Zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy. W czasach łatwej dostępności medium, jakim jest fotografia, zdarza nam się o tym zapominać i nie szanować kolejnych naciśnięć spustu. Stale współpracuje z polskimi magazynami: „Twój Styl”, „Playboy”, „Pani”, „Gala”. Od wielu lat portretuje największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, kinowej i teatralnej. Do jego najważniejszych klientów należą: PKO TFI, WBK Bank Zachodni, Bank Millennium, Casio, Atlantic, Smirnoff, Chopin Vodka, Absolut, KinderDelice, Polkomtel, Dove, L’oreal. Miał wiele wystaw w Polsce i za granicą, m.in. w Teatrze Pstrąg (Łódź 1990), w Centrum Sztuki Współczesnej (Zamek Ujazdowski w Warszawie 1990), w Photokina (Kolonia, Niemcy 1998), w Galerii 65 (Warszawa 2006). Najważniejszymi nagrodami, jakie otrzymał, są: wyróżnienie w konkursie Nikon (Japonia 1993), druga nagroda w konkursie Polaroid (USA 1998), Złote Orły za katalog Joanny Klimas (konkurs reklamowy, 1998). www.jacekporemba.com

Nie trzeba być specjalnie fotograficznie doświadczonym, nie zależy mi na szkoleniu tych co już wiedzą wszystko, a lubiłbym tych co mają mnóstwo pasji i pytań, tych co szukają wsparcia i wskazówek do odnalezienia się na własnej drodze fotograficznej, ja nikogo w tydzień nie nauczę robić zdjęć, ale mogę spróbować się podzielić  własnym ponad 25 letnim doświadczeniem, pozytywną energią i zachęcić do  zanurzenia się we własnej intuicji.

Dla kogo jest ten warsztat:

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

– jesteś osobą otwartą na ludzi, optymistycznie patrzysz na świat, lubisz siebie i innych
– lubisz to, co robisz i Twoim motorem do działania jest stały rozwój
– chcesz się podszkolić, otworzyć kilka „klapek” i dowiedzieć, jak się dalej rozwijać
– lubisz znakomitą włoską kuchnię ;)
– inspirują Cię piękne miejsca, wieczorne rozmowy o fotografii z innymi pasjonatami
– chcesz, aby Twoje najlepsze zdjęcia zostały opublikowane w magazynie PokochajFotografie.pl
– i najważniejsze – kochasz fotografować.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi.

Dla kogo nie jest ten wyjazd:

Nawet jeśli bardzo chcesz, pamiętaj, że ta przygoda nie jest dla wszystkich. Nie obraź się, ale jeśli poniższe punkty odnoszą się do Ciebie, wybierz lepiej inny wyjazd.

– Nie zapisuj się, jeśli jesteś malkontentem, maruderem lub życiowym pesymistą
– Nie zapisuj się, jeśli ‘zawsze’ robisz wszystko lepiej i nie przyjmujesz krytyki od innych – na wydarzeniach organizowanych przez PokochajFotografie.pl słuchamy się nawzajem i wyciągamy wnioski – lubimy się uczyć =)
– Nie zapisuj się, jeśli wydaje Ci się, że jedziesz na zorganizowane od A do Z wczasy all inclusive, jeśli wszystko chcesz mieć podane pod nos i musisz być prowadzony za rączkę jak przedszkolak. Jedziemy na warsztaty fotograficzne, na tym się skupiamy i odrobina samodzielności jest wymagana…

Wschodnia Sycylia, Katania, Taormina, Syrakuzy, górująca Etna, piękne krajobrazy, serdeczni ludzie i dobre wino. Zamieszkamy u podnóża wulkanu w malowniczej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Katanii. Do naszej dyspozycji będzie komfortowy dom z basenem. Dostęp do kuchni, dużo przestrzeni i zieleń – to tylko drobiazgi, które sprawią, że będziemy się czuli naprawdę wygodnie. Gwarantujemy, że tych warsztatów nigdy nie zapomnisz ;)